Kas naujo Civil 3D 2021?

Civil 3d 2021 Civil3D Andrius Baranauskas
27 bal 2020

Šiame blogo įraše pristatysime Infrastruktūros flagmano „Civil 3D 2021“ naujoves ir patobulinimus. Didžiausias dėmesys buvo skirtas integracijos tarp konceptualaus projektavimo įrankio „Infraworks“ ir detaliojo projektavimo programos „Civil 3D“ funkcionalumui.

„Autodesk“ gamintojas nepamiršo ir tiltininkams skirto funkcionalumo. Puiki sąsaja tarp infrastruktūros įrankių leis dar labiau išnaudoti programinės įrangos suteikiamas galimybes. Apie tai ir dar daugiau skaitykite šiame blogo įraše apie „Civil 3D 2021” naujienas.

Kas naujo „Civil 3D 2021“ versijoje?

 

Tiltų projektavimo integracija tarp „Infraworks“ ir „Civil 3D“ programinių įrangų

 

„Prospector“ projekto medyje nuo šiol matysite ir naują „Civil 3D“ objektą tiltams („Bridges“). Su „Infraworks“ programa suprojektavę tiltą, jį galite publikuoti pasirinkdami komandą „Publish Civil Structures“. Tokiu būdu pasidalintą infrastruktūros objektą galima importuoti į „Civil 3D“ programinę įrangą. Pažymėję jį matysite visus tilto sandaros elementus. Atlikę tam tikras korekcijas „Infraworks“ programoje ir pasirinkę komandą „update existing“, perkraukite objektą (pasirinkus „reload“ komandą) ir tiltas automatiškai bus atnaujintas.

 

Patobulinta 3D modelio – koridoriaus integracija tarp „Civil 3D“ ir „Infraworks“

 

Nuo šiol projektuotojas „Civil 3D” programoje sukurtą 3D modelį – koridorių gali .dwg formatu importuoti į . „Infraworks”. Tai taikoma tokiems „Civil 3D” objektams, kaip koridoriai, paviršiai, vamzdžiai ar inžineriniai tinklai.

Įkeltas kelio modelis turi pilną savo geometriją – tiesės, kreivės, pereinamosios kreivės, posūkio kampo viršūnės ir kiti parametrai. „Infraworks” importuotas kelio modelis atvaizduoja koridorių suprojektuotą „Civil 3D” platformoje, jo geometrija yra peržiūros („read only”) režime.

„Infraworks” programoje kelio statinio komponentams tokiems kaip važiuojamoji dalis, kelkraščiai, grioviai ir t.t., galima priskirti atitinkamas medžiagas.

CIVIL3D2021-KORIDORIAUS-INTEGRACIJA-INFRAWORKS

Iš „Infraworks“ į „Civil 3D“ galima importuoti daugiau objektų.

 

Naudojantis naujausia „Civil 3D“, iš „Infraworks“ į „Civil 3D“ galima importuoti tokius objektus, kaip tunelis arba bendrieji objektai (ženklai, atraminė sienutė).

Pasirinkus komandą „Refine Selection Set“, iššokusiame dialogo lange galima parinkti konkrečius tunelius ar bendruosius objektus, kurie reikalingi tęsiant projektavimo darbus „Civil 3D“ programoje. Įkelti objektai „Civil 3D“ atvaizduojami kaip tinkliniai („mesh“).

 

Patobulinta sąsaja tarp „Civil 3D“ ir „ArcGIS“ programinės įrangos.

Nuo šiol „Civil 3D“ naudojant komandas „Publish“ to „ArcGIS“ arba „Export to FGDB“, turėsite galimybę nurodyti eksportuojamų objektų nustatymus, kaip „ArcGIS“ atributinę informaciją.

Šiek tiek anksčiau integruota sistema „Autodesk Connector for ArcGIS“ leis įkelti ArcGIS duomenis į „Civil 3D“ projektą. Tai užtikrina dar didesnį bendradarbiavimą tarp BIM projektavimo ir GIS sistemos.

„Dynamo for Civil 3D“ patobulinimai „Civil 3D 2021“

Kartu su „Civil 3D“ instaliacija yra integruotas ir „Dynamo for Civil 3D“ priedas. Lengvai galite surasti ir paleisti „Dynamo“ sukurtus algoritmus tiesiai „Civil 3D“ programoje. Sukūrę grafinius algoritmus galite jais dalintis ir taip palengvinti projektavimo automatizavimo procesus. Tai labai džiugi žinia infrastruktūros specialistams. Šis grafinių algoritmų kūrimo įrankis, Jums padės išvengti tokių rutininių darbų, kaip pabėgių ar elektros stulpų dėjimas projekte. „Dynamo“ naudojimas palengvins sklypo dalies sutvarkymo, esamos situacijos modelio kūrimo ir kitų panašių darbų atlikimą.

„BIM 360 Design Collaboration for Civil 3D“

 

Nors šis bendradarbiamo funkcionalumas startavo dar su „Civil 3D 2020.2“ atnaujinimu, tačiau jis vertas to, kad būtų paminėtas ir prie 2021 Civilo versijos naujovių. Su civilinės infrastruktūros projektais dirbantys specialistai gali dar glaudžiau bendradarbiauti tiek komandoje, tiek su kitais projekto dalyviais.

Šia tema buvome surengę vebinarą, jo įrašą galite rasti čia. Blogo įrašą apie „BIM 360 Design Collaboration for Civil 3D“ skaitykite čia.

Turintys „Civil 3D“ programinę įrangą ir prieigą prie „BIM 360“ sistemos gali tiesiogiai iš „Civil 3D“ įkelti ir saugoti savo infrastruktūros objektus, sukuriant duomenų nuorodas (data shortcuts), kiti projekto dalyviai galės pasinaudoti pasidalinta modelio informacija ir toliau tęsti darbus.

BIM360DESIGN-COLLABORATION-FOR-CIVIL3D2021


Kyla klausimų, norite dirbti su naujausia versija? Susisiekite su Programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku tel. 8 640 50 880 arba el. paštu: andrius.b@infoera.lt.

GAUTI PASIŪLYMĄ