Kas naujo Revit 2021?

Revit Revit2021 Monika Stelmokė
23 bal 2020

Revit2021-versijaKaip ir kasmet – balandį yra išleidžiamos naujos „Autodesk“ programų versijos. Šiame bloge – plačiau apie „Revit 2021” naujienas.

 

Jeigu „Revit 2019“ ir 2020 versijos buvo orientuotos į bendradarbiavimą debesyje ir vizualinio programavimo sprendinius naudojant „Dynamo“ integraciją – šiemet šios temos sujungtos ir atsirado generatyvinio dizaino funkcionalumas.

Pernai Barselonoje vykusioje „Autodesk“ konferencijose buvo pristatyta generatyvinio dizaino Beta versija debesyje, 2021 metais funkcionalumas įgyja fizinį pavidalą ir jau atsiranda „Revit 2021“ vartotojo sąsajoje.

 

Generatyvinio dizaino funkcionalumas „Revit 2021“

Generatyvinio dizaino funkcionalumas – įrankis projektuotojams, skirtas gauti užduoties sprendimų visumą ir išsirinkti geriausią variantą pagal reikalingus kriterijus. Tai gali būti baldų išdėstymas patalpose, tūrių sprendiniai, izoliacijos sprendiniai patalpose, optimalūs angų ar langų sprendiniai fasade ir kita.

Daugiau apie generatyvinį dizainą galite sužinoti mūsų rengtose skaidrėse.

„Generative design“ funkcionalumą skirtingai matys turintys „Revit 2021“ ir AEC rinkinio nuomą. Su AEC rinkiniu galima išnaudoti patogesnį generatyvinio dizaino funkcionalumą tiesiogiai „Revit“ programoje.

Revit2021-1-Generative-Design-Comparision-matrix

 

Vizualizacijos vaizdas realiuoju laiku

„Real time rendering“ – tai visiška naujiena „Revit“ programinėje įrangoje. Nuo šiol naviguojant 3D vaizduose galima matyti atkuriamą vizualizacijos vaizdą realiu metu – su atspindžiais, šešėliais, šviesomis, medžiagiškumu. Funkcionalumas panašus į „Revit Live“ įrankio, tačiau modelio nereikia papildomai eksportuoti, navigacija vyksta pačioje „Revit 2021“ programoje.

 

Sienų pokrypio reikšmės parametras

Ir pagaliau! Revit 2021 versijoje kuriant sienas, parametrų skiltyje atsiranda pokrypio reikšmės laukelis. Tai reiškia, jog nuo šiol galima kurti pasviras bet kokios formos sienas tiesiog įvedant kampo reikšmę laipsniais (anksčiau pasviras sienas modeliuoti buvo galima tik masių pagalba).

 

Skirsnių vartotojo sąsajoje valdymas „Revit 2021“

Taip pat – nuo šiol galima įjungti/ išjungti reikalingus skirsnius vartotojo sąsajoje. Taip ekrane galima matyti tik kasdien naudojamus įrankius ir sudiegus papildinius. Jie nepasislėps įrankių juostoje, o bus aiškiai matomi.

 

Kitoks „Revit“ modelio koordinavimo būdas

Atkreipkite dėmesį, jog pasikeitė ir „Revit“ modelio koordinavimo būdas. „Revit 2021“ versijoje „Project Base Point“ nebeturi sąvaržėlės arba kitaip – PBP visada atsegtas.

Jeigu dirbate komandoje – atsiminkite, jog naujesne versija išsaugoti modeliai neatidaromi senesne „Revit“ versija. Visi klientai, turintys „Autodesk Revit“ nuomą arba galiojančią prenumeratą turi teisę susidiegti tiek naujausią, tiek ankstesnes „Revit“ versijas. Todėl vykdydami projektus komandoje – iš anksto nuspręskite, kuria „Revit“ versija naudositės, taip išvengsite nesusipratimų.


Kviečiame išbandyti „Revit 2021“ čia.


Turite klausimų? Kreipkitės į programinės įrangos specialistę Moniką Stelmokę, kuri mielai atsakys į klausimus, kreipiantis nurodytais kontaktais: monika@infoera.lt, +37068566312.

 

Susiję produktai

Daugiau produktų