BIM sprendimai pastatams

Statinio informacinis modeliavimas (angl. Building information modeling (BIM)) yra išmanusis modeliavimo procesas, kuris padeda greičiau, ekonomiškiau ir ekologiškiau kurti bei valdyti statybų projektus.

Mes teikiame konsultavimo paslaugas visuose BIM proceso etapuose:

  • Konsultacijas dėl BIM proceso įdiegimo: moderuojame strategijų, tikslų, veiksmų plano sukūrimą.
  • Užsakovo reikalavimų kūrimas: konsultuojame kuriant techninius, valdymo ir komercinius reikalavimus kaip sistemų ir programinės įrangos naudojimas, apsikeitimo formatai, modelių geometrijos, informacijos detalumas, standartai, klasifikavimo sistemų naudojimas, bendradarbiavimo procesai, informacijos pateikimo grafikai, kas bus pateikiama kiekviename BIM/projekto procese, BIM kompetencijų vertinimas.
  • BIM įgyvendinimo planas: konsultuojame kaip bus valdomas modelio kūrimo procesas, kada ir kokia informacija bus pateikiama užsakovams. Padedame apsirašyti metodus ir standartus, kurie bus naudojami projekte. Numatomi IT sprendimai kaip proceso ir duomenų valdymo sistemos, programinės įrangos, formatai.
  • Konsultacijos dėl modelio panaudojimo skirtinguose statinio gyvavimo ciklo etapuose: modelio kokybės kontrolė, energetinė ir kitos inžinerinės analizės, vizualizacijos, kiekių ir sąmatų skaičiavimas, statybų planavimas, išpildomasis modelis, turto valdymas.

Kuriame techninius sprendimus BIM procesų užtikrinimui:

  • IT infrastruktūra skirta centrinio modelio kūrimui „Autodesk Vault“, „Revit Server“, „BIM 360“. Šie naujausios kartos sprendimai leidžia dirbti pagal integralius procesus, turėti integraciją su kitais modelio kūrimo ar naudojimo įrankiais. Naudojant tokią infrastruktūrą dirbama pagal principą, kai visa reikiama informacija yra centre.
  • Programinė įranga BIM modelių kūrimui. Atstovaujame „Autodesk“, „Trimble“, „Progman“ gamintojus, kurie kuria programinę įrangą kaip „Revit“, „AutoCAD Civil 3D“, „Sketchup“, „MagiCAD“. Ši programinė įranga yra lyderiaujanti pasaulyje, į ją nuolat investuojama, todėl užtikrina greitą ir kokybišką informacinių modelių kūrimą.
  • Specializuotų įrankių kūrimas pagal užsakovo poreikius. Sukurtas automatizuotas funkcionalumas palengvina modelių geometrijos, informacijos kūrimą, dokumentacijos generavimą, integraciją su verslo valdymo sistemomis (angl. ERP).
  • Fotogrametrijos paremtos bepiločiais orlaiviais, 3D skanavimo sprendimai situacijos užfiksavimui. Naudojant šias technologijas atsiranda greitesnis, pigesnis būdas užfiksuoti esamą statybos proceso, „taip pastatyta“ situaciją.
  • Nužymėjimo sprendimai rangovams, kurie paremti geodeziniais, lazeriniais instrumentais leidžiančiais nužymėti pagal BIM modelį, taip užtikrinant, kad statybų rezultatas bus toks koks buvo sumodeliuotas skaitmeninėje aplinkoje.

 

 

SUSISIEKTI