Pasirodė „SketchUp Pro 2020.1“ atnaujinimas

Monika Stelmokė
06 geg 2020

Š. m. gegužės 1 d. „SketchUp Pro“ gamintojas „Trimble“ paskelbė apie išleistą papildytą „SketchUp Pro 2020.1” funkcionalumą. Dalijamės pagrindinėmis naujienomis iš „SketchUp“.

Atsinaujinęs „SketchUp Pro“

Scenos. Įrankių skiltis

Sausio pabaigoje rinkoje pasirodžius „SketchUp Pro 2020“ versijai, turime galimybę matyti paslėptą geometriją 3D modelyje. Kartu su „SketchUp Pro 2020.1. papildymu jau galime ir scenos parametrų skiltyje valdyti matomumo nustatymus. Atvaizdavimo parametrų valdymas (įjungimas / išjungimas) jau galimas kiekvienai scenai atsikrai.

Pjūviai ir scenos

Nematomų objektų redagavimas neretai kelia iššūkių. Tačiau kartu su „SketchUp 2020.1” pataisa atsirado nauja galimybė. Grupių ir komponentų bibliotekos skiltyje (angl. Outliner) pažymėti paslėpti objektai bus užpildyti grafiniu tinkleliu. Kuo naudingas šis pakeitimas? Tai reiškia, jog korekcijas atlikti galima ženkliai greičiau.

Geometrijos atskaitos taškai

Patobulintas objektų magnetinių taškų veikimas. Jau galima apčiuopti šiuos taškus pasitelkiant pasukimo (angl. Rotate) įrankį.

Grupavimas

Įsivaizduokite, jog projektuojate staliuką ir nusprendžiate sumodeliuoti ir šviestuvą, kuris stovės ant staliuko, bet pamiršote šiuos objektus sugrupuoti Kaip tai išspręsti?

Sprendimas yra. Jau yra galimybė kurti sugrupuotus objektus ir komponentus. Tereikia paspausti dešinįjį pelės klavišą tuščioje orbitos dalyje. Iki šiol tekdavo triskart spragtelti kompiuterio pelės kairįjį klavišą ant objekto (norint jį pažymėti). Patarimas: taip pat galite naudoti „G“ klaviatūros trumpinį norint sukurti naują grupę.

Dar viena žinia! Kuriant naują grupę, ekrane pasirodys langas, jame galėsitesukurti pavadinimą grupei. Taip pat, kaip iki šiol buvo kuriant komponentus.

 

Šiais metais buvo patobulinta ir ir „SketchUp Pro“ integracija. 2D dokumentacijos įrankis papildytas dar didesniu kiekiu „SketchUp“ modelio scenų apdorojimo galimybių.

„LayOut“ resursai. Patobulintas žymėjimas

„LayOut“ naujienos

Objektai žymimi spragtelėjus pelyte ir tempiant. Atsitiktinis elementų pasižymėjimas? Nuo šiol pavyks to išvengti. . Jei jau teko susidūrti su šia problema, tuomet žinote apie ką kalbama ir šis patobulinimas tikrai pradžiugins.


Atsisiųskite naujausią versiją. Ji yra pasiekiame turintiems „SketchUp Pro“ klasikinę licenciją su galiojančia prenumerata arba metinę nuomą.

Norite išbandyti? Išbandykite nemokamai (30 dienų).


Turite klausimų? Kreipkitės į programinės įrangos specialistę Moniką Stelmokę,  el. p. monika@infoera.lt, +37068566312.