Kaip sudominti darbuotojus mokymais: 7 būdai, kaip juos motyvuoti

2022 Mokymai Aistė Kirjazovaitė
09 vas 2022

Nepaisant karantino keliamų iššūkių, didelė dalis sektorių susiduria su kompetentingų darbuotojų trūkumu. Šiandien įmonės priverstos aršiau konkuruoti dėl darbuotojų, ieškoti efektyvesnių komandos motyvavimo ir išlaikymo priemonių.

Remiantis 2019 metais LinkedIn atlikta apklausa, net 94% darbuotojų nurodė, kad darbdavio investicijos į darbuotojų profesinius mokymus didina darbuotojų lojalumą organizacijai. Net 22% respondentų nurodė, kad svarstytų darbo keitimo galimybes, jei kita organizacija pasiūlytų geresnes mokymosi ir profesinio tobulėjimo sąlygas. Žinojimas, kaip sudominti darbuotojus mokymais, yra vienas iš veiksmingiausių kelių į darbuotojų pasitenkinimą.

Kodėl taip svarbu sudominti darbuotojus mokymais?

  • Nuolatinė naujų darbuotojų kaita, integracinis laikotarpis ir mokymai brangiai kainuoja įmonei (tiek tiesioginės, tiek netiesioginės išlaidos);
  • Kokybiški mokymai didina darbuotojų įsitraukimą ir pasitenkinimą;
  • Įsitraukę darbuotojai yra produktyvesni ir dirba efektyviau;
  • Gerai apmokyti darbuotojai, kurie yra kompetentingi ir pajėgūs, labiau pasižymi lojalumu ir yra linkę kurti pridėtinę vertę Jūsų įmonei.

Apibendrinant, įsitraukę darbuotojai jaučiasi vertinami darbe ir džiaugiasi būdami ten.

Kaip motyvuoti darbuotojus dalyvauti mokymuose?

1. Paklauskite darbuotojų ko jiems reikia (ko jie nori) ir suasmeninkite mokymus. 

Dalis darbdavių, rengdami visos įmonės mokymus, neatsižvelgia į savo darbuotojus. Viena didžiausių priežasčių, kodėl darbuotojai atsisako mokymų arba nėra jiems motyvuoti, yra tai, kad jų prašoma mokytis ką jie jau žino arba kas jiems yra nenaudinga. Mokymo poreikių analizė yra vertinga priemonė, kuri gali padėti išsiaiškinti ką darbuotojai jau žino, ko jiems reikia, kad galėtų geriau atlikti savo darbą, kas galėtų jį palengvinti bei teikti daugiau pasitenkinimo.

2. Palengvinkite mokymosi procesą. 

Neverskite darbuotojų mokytis sudėtingai – ilgas valandas ir didelės apimties informacijos kiekį. Padėkite darbuotojams lengviau mokytis siūlydami trumpus mokymosi seansus, pristatytus patogiu būdu ir darbo dienos metu. Tai palengvins informacijos įsisavinimą ir mažins patiriamą nuovargį.

3. Įtraukite patrauklesnius mokymosi metodus.

Suteikite mokymams daugiau įvairovės, kad darbuotojai įsitrauktų. Norėdami sukurti lengvesnį informacijos prieinamumą ir įsisavinimą (net ir turėdami sudėtingą medžiagą), išbandykite žaidimus, papildytą realybę arba simuliacijas, įtraukite į procesą mobiliuosius įrenginius, taip pateikiant mokymų medžiagą „visada po ranka“.

4. Parodykite finansinį paskatinimą.

Būkime atviri – finansinės paskatos darbuotojams už sėkmingą mokymų žinių taikymą darbe skatina juos siekti geresnių rezultatų, tačiau po jų rezultatai linkę mažėti arba išsilyginti. Pinigai yra trumpalaikė darbuotojų motyvavimo priemonė, kurią galima pasirinktinai panaudoti siekiant geresnio rezultato.

5. Susiekite mokymus su paaukštinimo ir tobulėjimo galimybėmis. 

Darbuotojai, kurie įmonėje mato aiškią pareigų paaukštinimo galimybę, yra labiau linkę pasilikti toje įmonėje ilgiau. Niekas nenori kas šešis mėnesius ieškotis naujo darbo. Dirbkite su personalo skyriaus darbuotojais ar komandos vadovais, kad įformintumėte mokymų planą, kuris darbuotojams suteikia galimybę ugdyti kompetencijas, augti ir kopti karjeros laiptais įmonėje.

6. Paverskite mokymus savo įmonės kultūros dalimi. 

Kada paskutinį kartą Jūs, kaip savo įmonės ar komandos vadovas, dalyvavote kokybiškuose mokymuose? Jau senokai? Skirkite šiek tiek laiko, kad parodytumėte savo įsipareigojimą darbuotojų įsitraukimui ir motyvacijai mokymuose. Tai gali būti netgi įdomus pratimas įsijausti į savo darbuotojų vietą ir išsiaiškinti, kodėl jiems kartais sunku išlaikyti motyvaciją mokymų metu. Skatinti visų lygių darbuotojų augimą reiškia reguliarų visų pozicijų mokymąsi ir mokymosi kultūros kūrimą įmonėje.

7. Įtraukite maitinimą.

Kai visa kita nepavyksta, pasiūlykite darbuotojams skanius pusryčius arba viliojančius ir įdomesnius pietus mokymų metu. Tai sena, bet veiksminga taktika.


Kyla klausimų apie mokymus? Susisiekite su mokymų centro vadove Aiste Kirjazovaite tel. + 370 699 05000 arba el. paštu mokymai@infoera.lt.