„SketchUp 2022“ ir „LayOut 2022“ naujienos jau čia!

2022 Įrangos atnaujinimai Įrankiai ir funkcijos LayOut Projektavimas Diana Žmėjauskaitė
25 sau 2022

Naujausios „SketchUp Pro 2022” ir „LayOut 2022“ versijos yra papildytos naujomis ir patobulintomis esamomis funkcijomis, padėsiančiomis modeliuoti dar lengviau. Žemiau apžvelgiame šių programinių įrangų naujienas.

Kas naujo „SketchUp 2022“?

 • Paieška „SketchUp“ Pirmą kartą „SketchUp for Web“ versijoje pristatyta paieškos funkcija dabar yra ir „SketchUp Pro“ dalis. Ji leidžia greitai rasti vietines komandas ir plėtinius.

 • Laisvas žymėjimas (angl. Lasso). Laisvo žymėjimo įrankis leidžia nubrėžti pasirinktines žymėjimo ribas nekeičiant vaizdo krypties. Taip pat, galite sukurti kelis atskirus pasirinkimus vienu pelės spustelėjimu-vilkimu ir daug greičiau pasirinkti objektus naudojant rašiklio įvestį.

 

 • Kopijavimas antspauduojant (angl. Stamp copy). Naujoji įrankio „Perkelti“ funkcijos būsena antspaudavimas leidžia padaryti kelias objekto kopijas, kiekvieną „antspauduojant“ vienu spustelėjimu.
 • Žymėjimo įrankis (angl. Tag). Palengvinkite darbo eigą susitelkę į objektų organizavimą ir naudodami Žymas. Šis įrankis yra papildytas nauja funkcija, leidžiančia pasirinkti žymą, į kurią norime perkelti objektus, ir vienu spustelėjimu 3D darbo aplinkoje priskirti jai objektus.

 

 • Netaisyklingos linijos piešimas laisva ranka (angl. Freehand). Nubrėžta linija tapo daug interaktyvesnė – galėsite kurti organiškus objektus, kurie taps ganėtinai plastiškos formos plokštuma.

 

 • Arkos brėžimo fiksavimas. Naujoje „SketchUp“ versijoje arkos piešimo įrankis tapo intuityvesnis ir kuriantis taisyklingesnes formas. Šiuo įrankiu galima iš anksto užrakinti norimą arkos išlinkimo kampą ir toliau tęsti jų brėžimą pagal pasirinktą parametrą.

 

 • Išsaugotų scenų paieška. Naudodami naują scenos paiešką filtrą, esantį šalia skirtuko Scenos (angl. Scenes), galite greitai rasti ir pereiti prie norimos scenos.

 

Kas naujo „LayOut 2022“?

 • Automatinio teksto įvedimo (angl. Auto-text) žymos. Be esamų žymų, kurios perkeliamos iš „SketchUp“ 3D aplinkos į 2D aplinką, šioje naujoje versijoje yra pristatomos automatinio teksto įvedimo (angl. Auto-Text) žymos. Jos gali būti pasirinktos žymos kūrimo metu automatinės įvesties ( angl. Auto-Text) meniu skiltyje.

Šios žymos apima (angl. ), (angl. ), (angl. ), (angl. ) ir (angl. ) reikšmes.

Šis automatinės teksto (angl. Auto-Text) įvesties papildymas suteikia galimybe naudoti suvesta „SketchUp“ 3D aplinkos modelio informaciją . Taip pasiruošti šablonai palengvins ir pagerins dokumentacijos kūrimo procesą.

 • Puslapių numeravimas (angl. Page Count). Detalizuodami puslapių skaičiaus (angl. PageCount) eilutę, vartotojai gali nurodyti pradžios ir pabaigos puslapį (tam tikro intervalo pradžią ir pabaigą), pasirinkti simbolių stilių. Ši funkcija naudinga kuriant rodyklę arba turinio lentelę dokumento pradžioje.

 • Puslapio pavadinimas (angl. Page Name). Puslapio pavadinimo žymoje , galima suteikti kitokį puslapio pavadinimą negu tuo metu yra nurodyta.
 • Automatinė sekos įvestis (angl. Sequence Auto-Text). Automatinis sekos tekstas yra nauja automatinio teksto įvesties (angl. Auto-text) žyma, kuri automatiškai didėja kai yra kopijuojama.
 • Funkcija „Surasti ir pakeisti“ tekstą. Naudojant „Rasti ir pakeisti“ įrankį, teksto keitimas pasirinktame puslapyje ar dokumente tampa žymiai greitesnis. Tai padeda ne tik pagreitinti kokybės užtikrinimo procesą, bet ir atnaujinti brėžinių pavadinimus, puslapių numerius, nurodytas statybines medžiagas ir efektyviau ištaisyti gramatines klaidas.

 • Žymėjimas artinant. Dabar galite pereiti į norimą mastelio keitimo lygį specifiniame „LayOut“ pasirinkime, sumažindami nepageidaujamą artinimo arba tolinimo vėlavimą.

Turite klausimų? Susisiekite su programinės įrangos specialiste Diana Žmėjauskaite tel. +370 690 28190 arba el. paštu diana@infoera.lt.