Išleista nauja Fusion 360 versija. Kokie įrankiai ir funkcijos papildė 2023 versiją?

3D modeliavimas CAM/CAD/CNC Dokumentacijos ruošimas Gamyba Įrankiai ir funkcijos Projektavimas Laurynas Stasikėlis
21 bir 2023

Autodesk® Fusion 360® – tai sprendimas produktams kurti. Šis sprendimas suteikia galimybę naudotis 3D CAM, CAD, CAE platformomis ir į vieną komplektą sujungti pramoninį ir mechaninį dizainą, modeliavimą, bendradarbiavimą ir apdirbimo technologijas. Šiame blog‘o įraše apžvelgsime, kokie nauji įrankiai ir funkcijos papildė programinę įrangą ir kaip šie pokyčiai padės suplanuotus projektus atlikti greičiau ir efektyviau.

 

Išbandyti naują versiją

 

Kas naujo Fusion 360?

 

Našumas (Performance)

 

Performance

 

Fusion 360 dabar greitesnis nei bet kada anksčiau! Štai keletas pagrindinių šio naujinimo aspektų:

  • Didelių projektų valdymas ir pažymėjimas, dabar 1.8x greitesnis
  • Eskizų projektavimas 33 proc. greitesnis
  • Didelių projektų išsaugojimas nuo šiol 10x greitesnis
  • Didelių projektų atidarymas 51 proc. greitesnis
  • Komponentų perkėlimas ar judinimas nuo 58 iki 132 proc. greitesnis
  • Kai naudojamos Mirror ir Patern komandos našumas pagerėjo nuo 83 iki 114 proc. 

 

Projektavimas (Design)

 

Nauja Blend Curve komanda

 

Blend Curve

 

Nuo šiol eskizo aplinkoje galite naudoti Blend Curve įrankį, kuris leidžia sukurti liestinės (G1) arba kreivės (G2) ištisinę kreivę tarp dviejų esamų eskizo kreivių arba briaunų galinių taškų. Šis papildymas yra greitas ir paprastas būdas sujungti esamą geometriją.

 

Blend Curve

 

Kaip naudoti Blend Curve įrankį, galite rasti čia: Blend Curve

 

Naujas algoritmas paverčiant parametrinį modelį į Mesh kūną

 

2023 versijoje įdiegta naujas algoritmas, kuris leidžia sukurti aukštesnės kokybės Mesh paviršius su mažesniu polygonų skaičiumi.

 

 

Parametrų lentelės atnaujinimai

 

Parametrų lentelė nuo šiol palaiko sąlygines išraiškas ir loginius sprendimus:

  • if (expression; value if true; value if false)
  • and/or
  • not(expression)

 

 

Brėžiniai (Drawings)

 

Individualizuotos Copy & Paste lentelės

 

Atsirado galimybė kopijuoti ir įklijuoti individualizuotas lenteles (angl. Custom tables) tarp lapų ir tarp brėžinių!

 

Custom Tables

 

Aukščiau esančiame paveikslėlyje matyti, kad analizės lentelė įkeliama iš ankstesnio projekto, kaip atskiras veiksmas. Tačiau nuo šiol galite įtraukti ir su juo susijusius brėžinius. Daugiau apie šį įrankį rasite čia: Copying Designs

 

Simuliacija (Simulation)

 

Naujas simuliacijos sprendimas – elektroninis aušinimas

 

Džiaugiamės galėdami pranešti, kad nuo šiol galima atlikti tyrimus elektronikos aušinimo modeliams.

 

 

Naujos ataskaitos galimybė liejimo gaminių simuliacijose

 

Nuo šiol galite sugeneruoti liejimo gaminių tyrimų ataskaitas, kurias galite koreguoti pagal save. Ataskaitų generavimo įrankis leidžia kurti pritaikytas ataskaitas ir pasirinkti bei pridėti informaciją, kurią norite į jas įtraukti. Įrankis leidžia peržiūrėti ir koreguoti ataskaitas dar prieš jas sugeneruojant, taip pat ataskaitos gali būti išsaugomos debesyje (angl. Cloud) ir/arba kompiuteryje.

 

 

Gamyba (Manufacturing)

 

Šių metų didžiausi atnaujinimai – gamybos srityje. CAM sektoriui įdiegtos naujos operacijos ir daugybė atnaujinimų/optimizavimų ruošiant gamybinį procesą.

 

Nauja Profile-Only Passes funkcija, skirta plokštiems paviršiams apdirbti

 

 

Nuo šiol vartotojai gaus tuo pačius privalumus, kaip ir naudojant 2D kontūrą, tačiau papildomai gaus ir modelio „žinojimo“ įrankių juostos pranašumus. Šis plokščiosios strategijos priedas gali būti naudojamas kaip sienų apdailos strategija, taip pat Flat strategija naudinga, nes turi prieigą prie ankstesnės operacijos likusio apdirbimo, todėl galima tiksliau imituoti procesą.

 

 

Nauja funkcija – Deburr

 

Apdirbant gaminį, dažnai ant apdirbamų detalių kraštų lieka medžiagos, vadinamas Burrs. Šios medžiagos gali būti nuo 1 iki 10 mikronų ir beveik visada jas reikia pašalinti rankiniu būdu. Naujoji Deburr įrankių juosta (randama Frezavimo skirtuke > 3D Panel) skirta tai išspręsti. Įrankis „eina“ per detalės kraštą tiek, kad būtų pašalintos aštrios atbrailos, o tai sumažina rankinio apdorojimo poreikį. Deburr veikia 3, 4 ir 5 ašių frezavimui, naudoja šoninę įrankio dalį ir leidžia nustatyti išpjovos dydi. Šis įrankis bus įtrauktas į Machining Extension papildinį.

 

Deburr

 

 

Kaip naudoti Deburr įrankį, galite rasti čia: Deburr

 

Post procesoriai ir gamybinių staklių simuliacijos

 

Nuo šiol galite rasti daugybę atnaujinimų ir patobulinimų daugeliui atvirojo kodo post-procesorių. Šiame atnaujinime į gamybos mašinų biblioteką įtraukti nauji staklių gamintojai, atnaujinti jų apdirbimo procesoriai.

 

 

Be to, patobulintas Autodesk CAM Post Processor variklio funkcionalumas. Palčiau apie atnaujinimus galite sužinoti čia: Post Library for Autodesk Fusion 360

 

FFF pagalbines laikančiąsias konstrukcijas galima koreguoti atskirai

 

Su šiuo 2023 Fusion 360 atnaujinimu Bar, Volume ir Setter funkcijos turi savo atitinkamas parametrų grupes spausdinimo nustatymų skirtuke Supports.

 

 

Naudodami šiuos parametrus, vartotojai gali išskirti atramas ir valdyti, kaip jos sugeneruojamos, Tai suteiks vartotojamsdaug lankstumo derinant skirtingus paramos tipus vienoje versijoje ir daugiau galimybių valdyti paruošimo procesą.

Pavyzdys: stulpelių atramoms priskirti 3 perimetrus, o pilnavidurėms atramoms – 0

Plačiau apie tai, kaip valdyti nustatymus, galite sužinoti čia: Nustatymų valdymas

 

Ir tai  – tik dalis naujo funkcionalumo, įdiegto į Fusion 2023 versiją. Plačiau apie visus atnaujinimus galite skaityti čia: Kas naujo Fusion 360. Įrankiai ir funkcijos.

 

Išbadykite 2023 Fusion 360 versiją jau dabar!

Nemokama 30 d. bandomoji versija

Turite klausimų? Susisiekite su Fusion 360 programinės įrangos specialistu Laurynu Stasikėliu, el. paštu: laurynas@infoera.lt arba tel.: +370 649 514 60

Susisiekti

Susiję produktai

Daugiau produktų