„SketchUp Pro“ galimybės ir produkto dizainas

artisan curviloft profilebuilder roundcorner sketchUp SketchUp Pro V-Ray for SketchUp Paulina Lisevičiūtė
19 rug 2018

„SketchUp Pro“ programinė įranga yra pritaikyta įvairių poreikių vartotojų auditorijai. Programinė įranga yra pritaikyta tiek 3D modeliuotojui – mėgėjui, tiek profesionaliam projektuotojui. Kiekvienas vartotojas gali suformuoti sau patogų įrankių rinkinį, kuris atitinka poreikius. Šiame įraše apžvelgsime papildinius, naudingus produktų kūrėjams profesionalams bei mėgėjams.

1. Briaunų apvalinimas

Dažnai kyla klausimas ar galima išgauti 3D objektus su parametrizuotomis briaunomis. Naudodami papildinį „RoundCorner“ galite pasirinkti kampų ir briaunų formavimo būdą bei kampo dydį nurodydami parametrus papildinio lentelėje. Šis papildinys automatiškai suformuoja briaunas pagal jūsų pasirinktus parametrus.

Priedą atsisiųsti galite čia.

2. Profilių kūrimas ir pritaikymas objektams

Naudodami papildinį „Profile Builder 3“ galite modeliuoti objektus su pasirinktu profiliu. Yra galimybė naudoti gamintojo paruoštus profilius ir kurti bei braižyti naujus. Profiliai yra nesudėtingai įtraukiami į papildinio biblioteką. Pasirinkę profilį galime brėžti linijas pasirinktoje vietoje ir brėžiamą liniją pakeičia pasirinktas profilis. Taip pat galima pažymėti jau esamo objekto linijas ir nurodyti kurį profilį norime pritaikyti esamoms linijoms. Šis papildinys yra naudingas plačiai auditorijai, tiek interjero dizaineriams, tiek architektams, tiek konstruktoriams.

Papildinį atsisiųsti galite čia.

3. Sudėtingų 3D formų kūrimas

„SketchUp“ papildinių bibliotekoje galite rasti priemonę „Curviloft“. Šis įrankis padeda suformuoti 3D tūrį iš dviejų skirtingos formos plokštumų. Kai turime dvi skirtingas plokštumas ir trasą tarp jų – naudodami šį įrankį pažymime visus tris elementus ir papildinys automatiškai išmodeliuoja tūrį. Taip pat šis papildinys suteikia galimybę suformuoti plokštumas iš sudėtingų linijų bei išimti linijas iš sudėtingų organiškų tūrių.

Priedą atsisiųsti galite čia.

4. Organiškų formų kūrimas

Naudojant papildinį „Artisan“ galite įvairius plokščius paviršius paversti sudėtingais ir organiškais. Pažymėdami ir pasirinkdami papildinio įrankį „Subdivide selection“ galite esamą, pažymėtą plokštumą, suskaidyti į menamas dalis, kurių taškai yra koreguojami naudojant pelytę bei klaviatūroje esančias rodykles pasirenkant kryptį (ar keliame tašką į viršų, ar nuleidžiame žemyn). Veiksmą kartoti galima tiek kartų, kiek reikia – nuo stambaus iki smulkaus suskaidymo. Papildinys suteikia galimybę ir judinti taškus – pasukti, pjaustyti objektą, sujungti ir t.t. Patogu modeliuoti sėdmaišius, pagalves, minkštas kėdes ir pan.

Papildinį atsisiųsti galite čia.

5. Sudėtingų paviršių geometrijos „išvalymas“

Dažnai kyla problemų, kai 3D modelis, sukurtas viena programine įranga, įkeliamas į kitos programinės įrangos projektą. Dažnai kartu atkeliauja  didelis kiekis linijų, atsiradusių dėl sudėtingos geometrijos formato nesuderinamumo. Šią problemą ir kitas panašias problemas gali padėti išspręsti papildinys „CleanUp³“ Šis įrankis suteikia mums galimybę supaprasti 3D modelio geometriją pasirenkant parametrus lentelėje ir patvirtinant, jog norime supaprastinti pažymėta modelį.

Priedą atsisiųsti galite čia.

6. Vizualizacija

Šiandien produkto koncepcijos pateikimas be vizualizacijos yra sunkiai įsivaizduojamas. Rinka yra neatsiejama nuo geros kokybės vizualizacijų. Būtent dėl šios priežasties „SketchUp Pro“ yra sunkiai įsivaizduojamas be papildinio „V-Ray for SketchUp“. Naudodami gamintojo bazinius parametrus ir paspaudę „Render“ galite matyti projekto „nuotrauką“ realiu laiku ir neužtrukti daug laiko.

Naudodami šį papildinį modeliuojame 3D objektus „SketchUp Pro“ projekte. Pasirinkdami papildinio įrankių juostoje esančias ikonas priskiriame parametrus pagal mūsų poreikius ir pradedame vizualizavimą. Bet kada galite keisti objektų padėtį, tekstūras, apšvietimą ir vėl vizualizuoti. Naudodami „V-Ray for SketchUp“ vizualizavimo istoriją galite išsirinkti geriausią vizualizaciją lygindami su kitais rezultatais.

Priedą atsisiųsti galite čia.

7. Aukštos rezoliucijos medžiagų biblioteka

„V-Ray for SketchUp“ gamintojas siūlo ne tik galingą įrankį vizualizavimui, tačiau ir aukštos rezoliucijos 3D skanuotas medžiagas. Yra galimybė išbandyti nemokamai ir įsigyti medžiagų biblioteką, kurioje rasite didelį kiekį medžiagų. Šios medžiagos yra išskirtinės skanavimo technologija, kuri pradeda išgauti tekstūras su gyliu. Gamintojas siūlo 90 dienų bandomąjį laikotarpį. Atsisiuntimas ir įkėlimas į projekto „V-Ray for SketchUp“ biblioteką yra nesudėtingas ir nereikalauja daug pastangų.

Papildinį atsisiųsti galite čia.

Jei turite klausimų – teiraukitės, mes patarsime. Jei norėtumėte išmokti dirbti su „SketchUp Pro“ programine įranga – kviečiame apsilankyti mūsų mokymų centre.


Norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su Paulina Lisevičiūtė, architektė – programinės įrangos SketchUp specialistė, el.p. paulina@geonovus.lt, tel. +370 640 63 533.

GAUTI PASIŪLYMĄ