MagiCAD for Revit - Neleistinų susikirtimų patikra realiu laiku

MagiCAD MagiCAD 2019 MagiCAD for Revit Vytautas Puras
25 rug 2018

Sulig naująja „MagiCAD 2019“ versija buvo pristatytas ir visiškai naujas pažangus įrankis leidžiantis aptikti ir identifikuoti neleistinus susikirtimus tarp pasirinktų inžinerinių sistemų, architektūrinių ar konstruktyvinių elementų realiu laiku. Šis įrankis skirtas „MagiCAD for Revit“ vartotojams. Kuo šis įrankis pranašesnis už jau visiems pažįstamą „Revit“ įrankį „Interference Check“ ir kokios jo galimybės projektavimo metu, aptarsime šiame inžinieriams-projektuotojams skirtame „blog‘o“ įraše.

Minėto įrankio pavadinimas yra „Clash Detection“ ir jį galima rasti „MagiCAD Common“ įrankių juostoje. Naudojant „Clash Detection“, modelyje esamus neleistinus susikirtimus, galima aptikti ir identifikuoti dviem būdais:

  1. Vykdant patikrą po atliktų projektavimo darbų, lygiai taip pat kaip ir „Interference Check“ įrankiu;
  2. Iškart pamatyti susikirtimus projektavimo metu realiu laiku.

Ką reikia žinoti naudojant šį įrankį?

Susikirtimus galima suskirstyti į dvi grupes. Tai kritiniai susikirtimai, kurių modelyje būti negali, ir nekritinius, kuriuos vertiname pagal aplinkybes, tarkim, susikirtimas su numatyta techninio aptarnavimo erdve. Šioms grupėms priklausantys susikirtimai modelyje atvaizduojami skirtingomis spalvomis, taip juos daug patogiau identifikuoti aukštų planuose ar trimačiuose modelio vaizduose.

Norint matyti susikirtimus realiu laiku, būtina uždėti varnelę ant „Real time clash ON“ nustatymo.

Kai tik nustatymas aktyvuotas, visi susikirtimai identifikuojami iš karto.

 

 

 

 

 

 

 

Jeigu šį nustatymą išjungsite, susikirtimai modelyje nebebus atvaizduojami realiu laiku.

Lyginant šį įrankį su jau minėtu „Interference Check“, galima išskirti filtravimo galimybes. „Revit“ įrankis leidžia pasirinkti tik įprastas inžinerinių sistemų kategorijas, tuo tarpu „Clash Detection“ suteikia galimybę pasirinkti konkrečius kategorijų elementus ar identifikuoti tik tam tikrų sistemų susikirtimus.

Be to, visada galite išsisaugoti pasirinktus nustatymus atskiruose failuose, tai padės kaskart daug greičiau pasirinkti kategorijas prieš pradedant vykdyti paiešką.

Jeigu norite atlikti susikirtimų paiešką po atliktų projektavimo darbų, tiesiog pasirinkite „Clash Checking“. Visus susikirtimus pamatysite atsivėrusiame „BCF Manager“ lange, kuriame galėsite ne tik juos identifikuoti, tačiau ir patogiai valdyti visą projekto informaciją.

Kviečiame peržvelgti anglų kalba paruoštą vaizdo įrašą, kuriame glaustai pristatytas naujasis „Clash Detection“ įrankis ir jo galimybės. Vaizdo įrašą peržiūrėti galite čia.


Norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt.

GAUTI PASIŪLYMĄ