Rinkos naujovė – „Dynamo for Civil 3D 2020“

Cilvil3D Dynamo Dynamo for Civil 3D Andrius Baranauskas
10 spa 2019

„Autodesk Dynamo” žengia naują žingsnį – rinkoje pasirodė ilgai lauktas vizualaus programavimo įrankis „Dynamo for Civil 3D”. Tai labai džiugi žinia infrastruktūros specialistams.

Naujausios „Civil 3D 2020” versijos programinės įrangos turėtojai jau dabar gali išplėsti statinio informacinio modelio (BIM) procesus, naudojant grafinį algoritmų kūrimo įrankį „Dynamo for Civil 3D”.

Iki šiol „Dynamo“ buvo pritaikytas tik „Revit” programinei įrangai.

Kas gi yra tas „Dynamo“ ?

Tai nemokamas vizualaus programavimo papildinys „Civil 3D” platformai.  Dynamo pagalba galima kurti papildomą funkcionalumą ir efektyviai naudotis visa skaitmeninio modelio informacija. Tam atlikti net neprireiks programavimo kalbų žinių!
„Dynamo“ yra atvirojo kodo įrankis, sukurtas aktyvios bendruomenės, kuri jį nuolat tobulina.


„Autodesk Dynamo“ galimybės:

•       Efektyvus „Civil 3D“ modelio informacijos valdymas. Naudojantis „Dynamo“ įrankiu, galima nevaržomai naudotis „Civil 3D” modelio informacija. Ją pasitelkus, sugeneruoti pasirinktą projekto ataskaitą, iškelti duomenis į Excel, susikurti patogius įrankius informacijai gauti ir kita.
•       Duomenų (paimtų iš informacinio skaitmeninio modelio) modifikavimas arba perdavimas kitiems programinės įrangos produktams, reikiamiems veiksmams ar skaičiavimams atlikti.
•       Sudėtingos geometrijos kūrimas pagal pradinę informaciją ir perkėlimas į „Civil 3D“ modelį. Pradinė informacija gali būti gaunama skirtingai būdais: iš išorinių failų, pavyzdžiui Excel formatu, iš DWG brėžinių, „Civil 3D“ modelio ir pan.

Kaip veikia „Dynamo for Civil 3D“?

Pirmiausia atsidarome brėžinį, paleidžiame „Dynamo“.

Pats vizualus algoritmas kuriamas naudojant „Node“ blokus (jie yra iš anksto paruošti), kuriuos tarpusavyje galima sujungti ryšiais „Wires“, tokiu būdu formuojamos schemos. Pagal minėtą logiką ir atliekami veiksmai.

„Node“ blokų biblioteka nuolat plečiama, šie blokai yra aktyviai pridedami tiek kūrėjų, tiek patys vartotojai turi galimybę kurti ir jais dalintis su kitais „Dynamo“ platformos naudotojais. Turintiems programavimo kalbų C#, IronPython arba Design Script žinių, šios platformos naudojimas yra dar paprastesnis. „Dynamo“ priede yra specialūs „Node“ į kuriuos galima įrašyti Python skriptus ir sukurti reikiamo funkcionalumo „Node“ blokus.

„Node“ (mazgai) vieni leidžia nuskaityti failą (read CSV file), kiti – pasiimti esamo modelio elementus (ašinę liniją, taškus, skersinę konstrukciją ir kt.). Failai gali būti eksportuojami dwg, Excel ir kitais formatais.
Žemiau pateikiame keletą „Dynamo for Civil 3D“ naudojimo pavyzdžių:

1.    Elektros stulpų dėjimas numatytuose piketuose tam tikru atstumu nuo ašinės linijos.

2.    Pabėgių dėjimas geležinkelio projekte. 

 


Kyla klausimų? Susisiekite su Programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku tel. 8 640 50 880 arba el. paštu: andrius.b@infoera.lt.

GAUTI PASIŪLYMĄ