„MagiCAD Electrical for Revit“ – Pridėtinė vertė projektuotojui?, II dalis

MagiCAD MagiCAD Electrical MagiCAD for Revit Revit Vytautas Puras
17 spa 2019

Tęsiame rubriką apie „MagiCAD Electrical“ galimybes, kuriomis pasinaudodamas inžinierius gali projektuoti lengviau ir patogiau. Šį kartą apžvelgsime kabelių tiesimo konstrukcijas, kabelius ir kabelių trasas, ryšį tarp DIALux programinės įrangos, elektrotechnikos dalies skaičiavimus ir elektros paskirstymo schemų sudarymą.

 

Kabelių tiesimo konstrukcijos

Pagrindinė informacija apie kabelių tiesimo konstrukcijas yra pateikta vienoje vietoje. Čia galima nurodyti sistemos pavadinimą, tipą, montavimo būdą, nusimatyti reikiamus išmatavimus ar pradinį montavimo aukštį. Pradinis montavimo aukštis gali būti parenkamas pažymint modelio objektą, dėl to kabelių tiesimo konstrukcijos iškart projektuojamos reikiamame aukštyje, atsižvelgiant į kitus jau suprojektuotus objektus.

Kabelių tiesimo konstrukcijų projektavimas

Konstrukcijų pakilimus ir nusileidimus patogu formuoti aukštų planuose projektavimo metu. Tereikia nurodyti kryptį ir norimą suformuoti kampą. Įdiegti įrankiai aukštų planuose ar projekto modelio 3D vaizde leidžia greitai suformuoti horizontalius ir vertikalius perėjimus. Tam prireiks vos kelių pelės mygtukų paspaudimų.

Kabeliai ir kabelių trasos

Funkcionalumas, kurį naudojant išbraižyti kabelius aukštų planuose galima rankiniu ar automatiniu būdais. Pasirinkus automatinį išbraižymą ir keičiant kabelių atvaizdavimo nustatymus, visi pakeitimai atvaizduojami peržiūros rėžimu. Taip yra tol, kol šis pasirinkimas nėra patvirtintas pelės mygtuku. Yra parametrai leidžiantys nuskaityti kiekvienos nubraižytos kabelio atkarpos ilgį, tai padeda nesunkiai įvertinti reikiamo kabelio tipo suminį ilgį. Įvykus nubraižytų kabelių pakeitimams, visa reikiama informacija atnaujinama automatiškai.

Taip pat yra galimybė naudoti kabelių trasas, jeigu nėra poreikio kiekvieną kabelį atvaizduoti atskirai. Vėliau galima pamatyti kiek ir kokių kabelių įeina į trasą ar kitą reikiamą informaciją.

Tiesioginis ryšys su DIALux programine įranga

Sumodeliuoti apšvietimo sprendimus galima pasitelkiant DIALux programinę įrangą. Kai apšvietimas jau sumodeliuotas, visus šviestuvus iš DIALux automatiškai galima išdėlioti elektrotechnikos dalies projekto „Revit“ modelyje.

Elektrotechnikos dalies skaičiavimai naudojant Schneider Electric Ecodial

Skaičiavimus pačiame modelyje galima atlikti su Schneider Electric Ecodial įrankiu. Juo atliekama kabelio skerspjūvio, trumpojo jungimo, apsaugos įrenginio patikra, įvertinti įtampos nuostoliai ir kt. Reikiami duomenys skaičiavimams atlikti gaunami tiesiai iš projekto modelio, tuo tarpu gauti skaičiavimų rezultatai visada gali būti perduoti atgal į projekto modelį. Yra galimybė išsaugoti skaičiavimų ataskaitas.

Vienlinijinės elektros paskirstymo schemos

Kuriant elektros grupes, vėliau galima automatiškai sukurti elektros paskirstymo skydelių vienlinijnes schemas. Šios schemos susietos su „Revit“ modeliu, dėl to informacija tarp modelio ir schemų turi atgalinį ryšį. Užtikrintas patogus elektros grupių apsirašymas ir schemoje naudojamų simbolių priskyrimas.

 


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt.