PASIRODĖ V-RAY NEXT FOR SKETCHUP – KAS NAUJO?

v-ray V-Ray for SketchUp V-Ray NEXT for SketchUp Paulina Lisevičiūtė
08 vas 2019

Šių metų vasario mėnesį pasirodė naujas produktas – „V-Ray Next for SketchUp“, kuris yra ne tik vizualizavimo įrankis, bet ir papildinys, praturtinantis darbo eigą su „SketchUp Pro“. Pasirinkti parametrai, scenos yra eksportuojami ir  suderinami su kitomis „V-Ray for SketchUp“ programinėmis įrangomis. Visas „V-Ray Next for SketchUp“ naujoves apžvelgėme naujame blog‘o įraše. 

KAS NAUJO?

V-RAY SCENŲ IMPORTAVIMO ĮRANKIS. Nuo šio galite importuoti bet kurį .vrscene failą tiesiai į „SketchUp Pro“ projektą su jau nustatytu kameros rakursu ir pasirinktais tekstūros nustatymais. Importuoti galima ne tik šviesos, bet ir „Proxy“ nustatymus.

NAUJAS ĮRANKIS. Pridėta nauja įrankių juosta, suteikianti papildomo naudingumo. Čia galima matyti „Inspector“, „V-Ray UV“ įrankius ir du naujus ekrano režimus peržiūros srities valdikliui.

PATOBULINTAS DAUGYBINIS VIZUALIZAVIMAS. Rekomenduojama pasinaudoti daugybinio vizualizavimo galimybe „V-Ray Cloud“ (vizualizavimas Online talpykloje). Naujas universalus įrankis „V-Ray Cloud Scene Inspector“, skirtas scenoms ir medžiagų hierarchijos analizei. Galimybė nesudėtingai apdoroti „V-Ray“ parametrų skiltis „SketchUp Pro“ darbo aplinkoje.

NUSTATYMŲ BIBLIOTEKOS VALDYMAS. Galėsite valdyti bet kokį turinį, naudodami intuityvią darbo aplinką. Atsiranda galimybė greičiau surasti nustatymų skiltį naudojant paiešką bibliotekoje.

NUSTATYMŲ SĄRAŠAS. Galite formuoti sąrašą pagal savo poreikius ir organizuoti medžiagas, apšvietimo geometriją, vizualizuojamus objektus ir tekstūras.

DAUGYBINIS ŽYMĖJIMAS. Vienu paspaudimu galite pažymėti keletą scenų arba bibliotekos elementų.

MEDŽIAGOS ID NUMERIS. Atsiranda galimybė kurti spalvotas kaukes („masks“) scenų objektams naudojant medžiagų ID numerius.

„MULTIMATTE“ MEDŽIAGOS. Galima kurti raudonos, žalios ir mėlynos spalvos kaukes („masks“) pagal medžiagų ID numerius.

ŠVIEOS ŠALTINIŲ DYDŽIO VALDYMAS. Atsiranda galimybė naudoti dydžio parametrus pažymėtoje teritorijoje tam, kad kelių šviesos šaltinių parametrai būtų pakeisti vienu metu esant poreikiui. Privalumas, kad atsirado galimybė pakeisti šviesos šaltinio fizinį dydį nesugriaunant pasirinkto šviesos intensyvumo.

PRISITAIKANTIS „DOME LIGHT“ ŠVIESOS ŠALTINIS. Atsiranda greitesnis, švaresnis ir tikslesnis aplinkos apšvietimas, paremtas įkelta nuotrauka. Septynis kartus greitesnis nei anksčiau. Nuo šiol „Dome Light“ yra įmanoma naudoti interjerų vizualizavimui, o tai ženkliai pagerina interjero vizualizacijos kokybę.

AUTOMATINIS KAMEROS ŠVIESUMAS IR BALTOS ŠVIESOS BALANSAS.

APŠVIETIMO ANALIZĖS ĮRANKIS. Naujas įrankis, kurį naudojant galima tiksliai išmatuoti apšvietimą nurodytoje scenoje tikruoju laiku.

KAMEROS NUSTATYMŲ DARBO APLINKA. Atsiranda galimybė sudėti kameros nustatymus pagal poreikius gali padėti greičiau ir patogiau kontroliuoti reikiamus nustatymus vienu metu.

PASIRINKTINA EKSPORTAVIMO REZOLIUCIJA. Galimybė nurodyti reikiamą rezoliuciją nebetaikant vaizdo šoninių kraštinių matmenų parametrų santykio („aspect ratio“).

VIZUALIZAVIMO NUSTATYMŲ DARBO APLINKA. „Advanced“ kameros nustatymai papildyti naujomis funkcijomis.

METALIŠKUMAS. Papildytas PBR šešėliškumas su nauju metališkumo sluoksniu bendriniuose medžiagų parametruose.

SPALVŲ KOREKCIJA NAUDOJANT  SPALVŲ DIAGRAMAS. Tekstūrai gali pritaikyti spalvas naudojant R,G,B arba H,S,V nustatymus.

TRIUKŠMO VALYMAS NAUDOJANT AL. Naudodami naująjį „NVIDIA Al Denoiser“ galite itin greitai panaikinti triukšmą vizualizavimo metu. Vizualizavimo metu galite analizuoti vizualizuojamą vaizdą ir triukšmas bus valomas pasirinktoje zonoje.

VIZUALIZAVIMO GREITIS. Nuo šiol „V-Ray“ vizualizuoja dvigubai greičiau dėl patobulinto atvaizdavimo ir apkrovimo sumažinimo darbo metu.

GREITESNIS „V-RAY“ GPU. Nauja renderinimo architektūra padeda išgauti žymiai greitesnį vizualizavimą dėl geresnių grafinės plokštės parametrų pritaikymo „V-Ray“ programinei įrangai.

Turėkite omenyje, „V-Ray NEXT for Sketchup“ licencija veiks tik tuo atveju, jeigu įsigijote „V-Ray NEXT for Sketchup“ licenciją. Galima įsigyti naują nuolatinę licenciją, metinę nuomą arba atnaujinimą iš „V-Ray 3.0 for SketchUp“.


Norite sužinoti daugiau? Rašykite programinės įrangos specialistei Monikai Stelmokei, kuri mielai atsakys į klausimus: monika@infoera.lt, +37068566312.