MagiCAD for Revit - Projektinis failas (angl. Dataset), I dalis

Elektrotechnika Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Projektavimas Šildymas ir vėdinimas Vandentiekis ir nuotekos Vytautas Puras
26 spa 2018

MagiCAD programinėje įrangoje projektiniai failai (angl. Dataset) yra naudojami kaip įvairių projektų informacijos duomenų bazė, į kurią taip pat yra įkeliami ir gamintojų gaminiai. Kuo naudingi projektiniai failai, kaip jį susikurti ir valdyti, apžvelgsime dviejų dalių blog‘o įrašuose.

 

Projektiniai failai

 

Projektiniai failai – tarsi šablonai, kuriuos galima naudoti skirtinguose projektuose, o susikurti pagal šalies ar įmonės standartus ar projektuotojo-inžinieriaus poreikius. Svarbu atminti, jog kiekvienam projektui privaloma priskirti projektinį failą. Jeigu projektinis failas projektui nepriskirtas, įprastai apie tai būsite informuoti pranešimu.

 

 

Turint projekto Revit modelį ir norint pasinaudoti MagiCAD galimybėmis, jam reikėtų priskirti projektinį failą. Tai atliekti galite pasirinkę New Dataset. Iš karto atsivėrusiame lange turite kelis pasirinkimus: Empty data set arba Copy from another data set. Pirmuoju atveju susikursite naują visiškai tuščią projektinį failą, kuriame visą informaciją turėsite įvesti patys. Antruoju atveju kuriamam projektiniam failui nukopijuosite kito projektinio failo informaciją. Minėtu atveju tai gali būti ankstesniojo projekto projektinis failas ar jau paruoštas įmonės projektinis failas-šablonas. Jeigu kuriate patį pirmąjį projektą, tuomet rekomenduojame pasinaudoti Common-MCREV-2019_r2019.mrv projektiniu failu. Šis failas įdiegiamas kartu su MagiCAD programine įranga, pagal nutylėjimą jis randamas C:\ProgramData\MagiCAD-RS\2019_r2019\Datasets\Common kataloge. Naujas projektinis failas sukuriamas po Create mygtuko paspaudimo. Jo plėtinys yra .MRV.

 

 

Kaip patikrinti koks projektinis failas priskirtas projektui?

 

Šią informaciją galite pamatyti nuspausdami Modify Dataset: tai matoma projekto medyje arba viršutinėje atsivėrusio lango eilutėje.

 

 

Jeigu pastebėjote, jog prie projekto „prisegtas“ ne tas projektinis failas, jį galite atkabinti pasirinkdami Disconnect Dataset, jį atkabinus iš karto apie tai būsite informuoti pranešimu. O „prisegti“ reikiamą failą galite su Select Dataset.

 

 

Nors tas pats projektinis failas gali būti „prisegtas“ prie kelių skirtingų projektų, visgi rekomenduotume laikytis paprastos taisyklės – atskiras projektas, atskiras projektinis failas. Kitaip tariant, rekomenduojame kiekvienam naujam projektui sukurti atskirą projektinį failą, o kuriant naudoti jau minėtą Copy from another data set variantą. Tai padės ne tik patogiau dirbti su projektiniais failais, bet ir įneš mažiau painiavos aiškinantis ar tas pats projektinis failas nėra priskirtas kitiems projektams. Kitame įraše pateiksime rekomendacijas į ką labiau atkreipti dėmesį ruošiant projektinį failą-šabloną.


Turite klausimų? Susisiekite su MagiCAD ir Revit programinių įrangų specialistu Vytautu Puru, el. paštu: vytautas@infoera.lt arba tel.: +370 699 86 907

Susisiekti

Susiję produktai

Daugiau produktų