„MagiCAD for Revit“ - Projektinis failas (angl. „Dataset“), I dalis

MagiCAD MagiCAD 2019 MagiCAD for Revit Vytautas Puras
26 spa 2018

„MagiCAD“ programinėje įrangoje projektiniai failai (angl. „Dataset“) yra naudojami kaip įvairių projektų informacijos duomenų bazė, į kurią taip pat yra įkeliami ir gamintojų gaminiai. Kuo naudingi projektiniai failai, kaip jį susikurti ir valdyti, apžvelgsime dviejų dalių blog‘o įrašuose.

Projektiniai failai – tarsi šablonai, kuriuos galima naudoti skirtinguose projektuose, o susikurti pagal šalies ar įmonės standartus ar projektuotojo-inžinieriaus poreikius. Svarbu atminti, jog kiekvienam projektui privaloma priskirti projektinį failą. Jeigu projektinis failas projektui nepriskirtas, įprastai apie tai būsite informuoti pranešimu.

Turint projekto „Revit“ modelį ir norint pasinaudoti „MagiCAD“ galimybėmis, jam reikėtų priskirti projektinį failą. Tai atliekti galite pasirinkę „New Dataset“. Iš karto atsivėrusiame lange turite kelis pasirinkimus: „Empty data set“ arba „Copy from another data set“. Pirmuoju atveju susikursite naują visiškai tuščią projektinį failą, kuriame visą informaciją turėsite įvesti patys. Antruoju atveju kuriamam projektiniam failui nukopijuosite kito projektinio failo informaciją. Minėtu atveju tai gali būti ankstesniojo projekto projektinis failas ar jau paruoštas įmonės projektinis failas-šablonas. Jeigu kuriate patį pirmąjį projektą, tuomet rekomenduojame pasinaudoti „Common-MCREV-2019_r2019.mrv“ projektiniu failu. Šis failas įdiegiamas kartu su „MagiCAD“ programine įranga, pagal nutylėjimą jis randamas „C:\ProgramData\MagiCAD-RS\2019_r2019\Datasets\Common“ kataloge. Naujas projektinis failas sukuriamas po „Create“ mygtuko paspaudimo. Jo plėtinys yra .MRV.

Kaip patikrinti koks projektinis failas priskirtas projektui?

Šią informaciją galite pamatyti nuspausdami „Modify Dataset“: tai matoma projekto medyje arba viršutinėje atsivėrusio lango eilutėje.

Jeigu pastebėjote, jog prie projekto „prisegtas“ ne tas projektinis failas, jį galite atkabinti pasirinkdami „Disconnect Dataset“, jį atkabinus iš karto apie tai būsite informuoti pranešimu. O „prisegti“ reikiamą failą galite su „Select Dataset“.

Nors tas pats projektinis failas gali būti „prisegtas“ prie kelių skirtingų projektų, visgi rekomenduotume laikytis paprastos taisyklės – atskiras projektas, atskiras projektinis failas. Kitaip tariant, rekomenduojame kiekvienam naujam projektui sukurti atskirą projektinį failą, o kuriant naudoti jau minėtą „Copy from another data set“ variantą. Tai padės ne tik patogiau dirbti su projektiniais failais, bet ir įneš mažiau painiavos aiškinantis ar tas pats projektinis failas nėra priskirtas kitiems projektams. Kitame įraše pateiksime rekomendacijas į ką labiau atkreipti dėmesį ruošiant projektinį failą-šabloną.


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.