„MagiCAD for Revit“ - Montavimo aukščio parinkimas, II dalis

MagiCAD MagiCAD 2019 MagiCAD for Revit Vytautas Puras
22 spa 2018

Šį kartą pratęsime paskutiniojo įrašo temą ir pakalbėsime apie ortakių montavimo aukščio parinkimo galimybes. Įprastai projektuojant ortakius aukštis parenkamas įvedant jau minėtą „Offset“ reikšmę. Tačiau vėlgi, šio pasirinkimo gali neužtekti, o ypač tada, kai iš anksto norėsite pasinaudoti kitais jau suprojektuotais elementais. Šis montavimo aukščio parinkimas būdingas projektuojant vamzdynus ar kabelių tiesimo sistemas. Šiame įraše pateiksime kelis to pavyzdžius.

Taigi, pasirinkus „MagiCAD“ ortakių projektavimo įrankį „Duct“, atsivėrusiame lange pamatysite štai šiuos aukščio nustatymus:

Pirmas dalykas, į kurį reikia atkreipti dėmesį, tai „Justify to selected object“ nustatymas. Kokia jo paskirtis? Jeigu šis nustatymas aktyvus, pasirinkus vieną iš trijų mygtukų, ortakis išlygiuojamas pagal kito elemento aukštį – pagal viršutinę kraštinę, centrinę liniją, apatinę kraštinę (žiūrėti apačioje).

Jeigu šis nustatymas nėra aktyvus, ortakis bus projektuojamas virš kito elemento arba po juo. Kaip ir pirmuoju atveju, „At center of …“ esmės nekeičia, ortakis lygiuojamas pagal elemento centrinę liniją (žiūrėti apačioje).

Visada galite užsiduoti „atstumo atsargos koeficientą“. Tai pirmasis laukelis „Alignment“ skiltyje. Jį galite naudoti įvairiose situacijoje, tačiau dažniausiai jis yra naudojamas, kai norite palįsti arba praeiti virš kito elemento nuskaitydami pastarojo aukštį, tačiau išlaikydami reikiamą atstumą. Tarkime, pageidaujate, jog ortakis būtų projektuojamas virš kito ortakio ir atstumas tarp jų būtų 20 mm. Pasirenkate „On top …“, įvedate „atsargą“ 20mm ir viskas. Patogu ir greita.

Na, o jeigu nuskaityti kitų elementų aukščio reikšmės nereikia, montavimo aukštį visada galite tiesiog įvesti į laukelį – viršutinė kraštinė, centrinė linija ar apatinė kraštinė. Tiesa, atminkite, jog pasirinkta ortakio izoliacija taip pat daro įtaką šioms reikšmėms.


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.