„MagiCAD for Revit“ - Projektinis failas (angl. „Dataset“), II dalis

MagiCAD MagiCAD 2019 MagiCAD for Revit Vytautas Puras
30 spa 2018

Ankstesniame blog‘o įraše minėjome, jog projektuojant rekomenduojame vadovautis paprasta taisykle – atskiras projektas, atskiras projektinis failas. Kaip ir žadėjome, šiame įraše pateiksime rekomendacijas į ką labiau vertėtų atkreipti dėmesį ruošiant projektinį failą-šabloną ir kodėl naudinga vadovautis anksčiau minėta taisykle.

Naujas projektinis failas visada gali būti sukuriamas pasirenkant jau paruoštą, įmonės ar projektuotojo poreikius atitinkantį, projektinį failą-šabloną. Tačiau tai nereiškia, jog iš pradžių turite paruošti patį šabloną, o tik paskui projektuoti pagal jį sukurdami naujus projektinius failus. Kurkite šabloną palaipsniui, nuolat jį atnaujindami. Iš anksto galite apgalvoti tam tikras taisykles, kuriomis vertėtų vadovautis kuriant įrašus projektiniame faile – rašybos stilistika, aprašymas, projektuose dažniausiai naudojama įranga, žymėjimai ir kt.

Jeigu įmonėje yra keli tos pačios srities projektuotojai, turėdami ir naudodami šabloną būsite tikri, jog visi jie naudos tą pačią informaciją – ortakynus ir jų fasonines dalis, skaičiavimo metodikas, įrangą ir žymėjimus, sistemas ir pan. O pats projektavimas bus sklandesnis ir labiau koordinuotas.

Rekomenduojama darbo eiga kuriant šabloną

Kuriant patį pirmąjį projektą „Revit 2019“ aplinkoje, rekomenduojame pasinaudoti „Common-MCREV-2019_r2019.mrv“ projektiniu failu (kur jį rasti, galite sužinoti iš ankstesnio įrašo). Vieną informaciją galėsite paredaguoti ir pritaikyti savo poreikiams, o kitą tiesiog panaikinti. Pirmojo projekto metu ši informacija bus nuolat pildoma, dėl to įrašų projektiniame faile tik daugės. Kurdami kitą projektą, jau galėsite vadovautis pirmojo projekto projektiniu failu ir t.t. Taigi, pirmojo projekto projektinis failas iš esmės bus pirmoji šablono versija.

Tačiau gali nutikti ir taip, jog šablonas gali būti „lipdomas“ iš kelių projektinių failų, kuriuos pačioje pradžioje sukūrė ir projektavimo metu naudojo keli skirtingi projektuotojai. Tuomet rekomenduojame naudoti „Merge“ įrankį ir į šabloną įtraukti reikiamus įrašus. Kaip tai veikia? Susikurkite naują projektinį failą, kuris bus naudojamas šablono tikslams. Nuspauskite „Modify Dataset“ ir atsivėrusiame lange pasirinkite „Merge“.

 

 

Tuomet „Merge Datasets“ lange nurodykite projektinį failą iš kurio norėsite „ištraukti“ informaciją – „Source dataset“ ir sužymėkite kategorijas iš kurių ta informacija bus traukiama.

 

 

Belieka paspausti „OK – Review data“ mygtuką ir „MagiCAD“ programinė įranga pateiks lentelę „Compare Datasets“, kurioje matysite visų „ištrauktų“ įrašų sąrašą. Šį sąrašą turėsite ne tik peržvelgti ir patikrinti, tačiau taip pat patvirtinti arba atmesti. Priklausomai nuo įrašo būsenos, galėsite pasirinkti reikiamą sprendimo variantą. „Operation“ stulpelyje pamatysite koks veiksmas bus atliekamas su įrašu pagal nutylėjimą nuspaudus „OK – Merge“ mygtuką.

 

 

Įrašai, kurių nėra faile-šablone, pagal nutylėjimą turės „Create New“ būseną. Tai reiškia, jog bus sukurtas naujas įrašas. „Do not merge“ – įrašai sutampa, skiriasi tam tikra informacija, tačiau informacija nebus atnaujinta. „Overwrite“ – įrašai sutampa, skiriasi tam tikra informacija, informacija bus atnaujinta iš pasirinkto projektinio failo. Keisti būsenas galima pasirinkus įrašą ir ant jo nuspaudus dešinį pelės mygtuką, o jeigu pasirinksite „Show differences“ – pamatysite skirtumus tarp esamo ir „ištraukiamo“ įrašų. Nuspaudus „OK – Merge“ mygtuką, pamatysite informaciją apie atliktus veiksmus. Štai ir viskas. Tokiu būdu galima nesunkiai „sulipdyti“ projektinio failo šabloną.

Jeigu įmonėje daug projektuotojų, rekomenduojame turėti vieną ar kelis už šablono ruošimą atsakingus darbuotojus, taip išvengsite nesusipratimų, o ir šablono ruošimas bus koordinuotas. Taip pat, jeigu buvo naudojami savo sukurti 2D simboliai, įprastos „Revit“ šeimynos ir t.t., rekomenduojame visa tai saugoti įmonės serveryje, jog informacija būtų prieinama visiems be jokių kliūčių.


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.