MagiCAD for Revit - montavimo aukščio parinkimas

Elektrotechnika Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Projektavimas Šildymas ir vėdinimas Vandentiekis ir nuotekos Vytautas Puras
17 spa 2018

MagiCAD for Revit – montavimo aukščio parinkimas

 

Pratęsiame naudingų patarimų MagiCAD vartotojams rubriką, kurioje detaliau aprašysime šios programinės įrangos galimybes parenkant reikiamą elemento montavimo aukštį. Šiame įraše apžvelgsime montavimo aukščio parinkimo galimybes oro skirstytuvams ir ortakiams, tačiau šis funkcionalumas būdingas ir vandentiekio, nuotekų, elektrotechninei ir kt. dalims, kurios atliekamos naudojant MagiCAD.

Patyrę vartotojai turbūt žino, jog Revit programinėje įrangoje montavimo aukštis parenkamas įvedant Offset reikšmę. Įprastai montavimo aukščio atskaitos tašku laikoma elemento Reference Level padėtis, kitaip tariant, Offset reikšmė bus skaičiuojama nuo šio atskaitos taško. Apačioje pateiktame pavyzdyje yra nurodytas oro skirstytuvo atskaitos taškas.

 

 

Tačiau parenkant montavimo aukštį, ne visuomet galime išsisukti turėdami tik vienintelę aukščio parinkimo galimybę – jau minėtą Offset reikšmę. Dažnai prireikia ir kitų alternatyvių būdų montavimo aukščiui nurodyti, ir tą atlikti kuo puikiausiai galime pasinaudodami tam skirtais MagiCAD įrankiais.

 

Montavimo aukščio parinkimas oro skirstytuvams

 

Pirmas dalykas, kurį galime paminėti, tai montavimo aukščio reikšmė, kuri naudojama pagal nutylėjimą. Ši reikšmė gali būti parenkama kiekvienam elementui atskirai (nuotrauka apačioje).

 

 

Įkeliant oro skirstytuvą, montavimo aukštį galėsime nurodyti atsivėrusiame Product Installation lange. Tai galime atlikti tiesiog įrašydami reikiamą reikšmę į vieną iš keturių laukelių, arba nuskaityti šią reikšmę nuo modelyje esančio elemento nuspausdami ant pasirinktos ikonėlės – tai gali būti kitas oro skirstytuvas, ortakis ir pan.

 

 

Ką reiškia kiekviena ikonėlė arba laukelis?

  • Align top with selected element – elemento viršutinės kraštinės aukštis
  • Align bottom with selected element – elemento apatinės kraštinės aukštis
  • Align connection point with selected element – elemento pajungimo taško aukštis
  • Align installation point with selected element – elemento atskaitos taško aukštis.

Šių laukelių reikšmes puikiai atvaizduoja žemiau pateiktas jau minėto oro skirstytuvo pavyzdys.

 

 

Taigi, pasirinktam elementui montavimo aukštį galite įrašyti ne tik patys, tačiau ir greitai jį priskirti pagal kitus modelyje esančius elementus, tai padės lengviau koordinuoti projektavimo darbus ir pasinaudoti modelio informacija. Štai dar vienas pavyzdys kaip šis oro skirstytuvas gali būti montuojamas nurodant modelyje esantį ortakį.

 

 

Kitame įraše pratęsime šią rubriką ir pakalbėsime apie ortakių montavimo aukščius.


Turite klausimų? Susisiekite su MagiCAD ir Revit programinių įrangų specialistu Vytautu Puru, el. paštu: vytautas@infoera.lt arba tel.: +370 699 86 907

Susisiekti

Susiję produktai

Daugiau produktų