„MagiCAD for Revit“ - Montavimo aukščio parinkimas

MagiCAD MagiCAD 2019 MagiCAD for Revit Vytautas Puras
17 spa 2018

Pratęsiame naudingų patarimų „MagiCAD“ vartotojams rubriką, kuriame detaliau aprašysime šios programinės įrangos galimybes parenkant reikiamą elemento montavimo aukštį. Šiame įraše apžvelgsime montavimo aukščio parinkimo galimybes oro skirstytuvams ir ortakiams, tačiau šis funkcionalumas būdingas ir vandentiekio, nuotekų, elektrotechninei ir kt. dalims, kurios atliekamos naudojant „MagiCAD“.

Patyrę vartotojai turbūt žino, jog „Revit“ programinėje įrangoje montavimo aukštis parenkamas įvedant „Offset“ reikšmę. Įprastai montavimo aukščio atskaitos tašku laikoma elemento „Reference Level“ padėtis, kitaip tariant, „Offset“ reikšmė bus skaičiuojama nuo šio atskaitos taško. Apačioje pateiktame pavyzdyje yra nurodytas oro skirstytuvo atskaitos taškas.

Tačiau parenkant montavimo aukštį, ne visuomet galime išsisukti turėdami tik vienintelę aukščio parinkimo galimybę – jau minėtą „Offset“ reikšmę. Dažnai prireikia ir kitų alternatyvių būdų montavimo aukščiui nurodyti, ir tą atlikti kuo puikiausiai galime pasinaudodami tam skirtais „MagiCAD“ įrankiais.

Montavimo aukščio parinkimas oro skirstytuvams

Pirmas dalykas, kurį galime paminėti, tai montavimo aukščio reikšmė, kuri naudojama pagal nutylėjimą. Ši reikšmė gali būti parenkama kiekvienam elementui atskirai (nuotrauka apačioje).

Įkeliant oro skirstytuvą, montavimo aukštį galėsime nurodyti atsivėrusiame „Product Installation“ lange. Tai galime atlikti tiesiog įrašydami reikiamą reikšmę į vieną iš keturių laukelių, arba nuskaityti šią reikšmę nuo modelyje esančio elemento nuspausdami ant pasirinktos ikonėlės – tai gali būti kitas oro skirstytuvas, ortakis ir pan.

Ką reiškia kiekviena ikonėlė arba laukelis?

„Align top with selected element“ – elemento viršutinės kraštinės aukštis;

„Align bottom with selected element“ – elemento apatinės kraštinės aukštis;

„Align connection point with selected element“ – elemento pajungimo taško aukštis;

„Align installation point with selected element“ – elemento atskaitos taško aukštis.

Šių laukelių reikšmes puikiai atvaizduoja žemiau pateiktas jau minėto oro skirstytuvo pavyzdys.

Taigi, pasirinktam elementui montavimo aukštį galite įrašyti ne tik patys, tačiau ir greitai jį priskirti pagal kitus modelyje esančius elementus, tai padės lengviau koordinuoti projektavimo darbus ir pasinaudoti modelio informacija. Štai dar vienas pavyzdys kaip šis oro skirstytuvas gali būti montuojamas nurodant modelyje esantį ortakį.

Kitame įraše pratęsime šią rubriką ir pakalbėsime apie ortakių montavimo aukščius.


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.