„MagiCAD 2022 UR-2“ - kas naujo?

2022 Įrangos atnaujinimai Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Projektavimas Šildymas ir vėdinimas Vytautas Puras
21 vas 2022

MagiCADŠį kartą ir vėl apie „MagiCAD“ programinės įrangos atnaujinimus. Šią savaitę oficialiai pristatyti „MagiCAD 2022 UR-2“ atnaujinimai, kuriuos ir apžvelgsime šiame blogo įraše.

 

 

„MagiCAD 2022 UR-2 for Revit“ naujovės:

 • Nuo šiol naudojant „Change Properties“ įrankį galima tiksliau pakeisti suprojektuotą vamzdyną kito tipo vamzdynu. Projektuotojui tereikia pasirinkti naują vamzdyno tipą ir nurodyti atitinkamus diametrus, kuriais vadovaujantis ir būtų keičiamas vamzdynas.
 • Galimybė greitai sukurti reikiamų matmenų oro vėdinimo įrenginius ir juos patalpinti į projekto modelį. Šis funkcionalumas gali būti naudojamas techniniame ar darbo projekte, kai reikia greitai įvertinti įrenginio, planuojamo naudoti projekte, gabaritus. Mums tereikia užsiduoti vėdinimo įrenginio matmenis, ortakių pajungimo vietas ir jungiamų ortakių išmatavimus. Esant poreikiui, papildomai galima nurodyti vėdinimo įrenginio sekcijas, įrangą ortakiams ir kt.

 • Dabar atliekant suprojektuotos gaisro gesinimo sistemos skaičiavimus, vamzdynų diametrus galima pakeisti tiesiog gautoje skaičiavimų ataskaitoje, o atlikus šiuos pakeitimus iškart galima ir perskaičiuoti sistemą.
 • Pasitaiko atvejų, jog automatiniu būdu sukurtos angos išmatavimus reikia pakoreguoti rankiniu būdu. Tą sėkmingai buvo galima padaryti ir anksčiau, tačiau paleidus automatinį angų kūrimo įrankį iš naujo, anksčiau pakoreguota anga vėl įgaudavo pradinius išmatavimus. Dabar pakoregavus angą galima tiesiog ją „užrakinti“, dėl to paleidus automatinį angų kūrimo įrankį iš naujo, anga ir toliau išliks nepakitusi.
 • Sukurta galimybė projektiniame faile (angl. „Dataset“) priskirti nacionalinį klasifikatorių ortakių, vamzdynų fasoninėms dalims ir izoliacijos tipams, taipogi kabelių tiesimo sistemų jungtims. Be to, galima pakeisti fasoninių dalių ar jungčių .RFA šeimynų pavadinimus, kurie atsispindės projekto modelyje, kai tik šios šeimynos bus įkeltos į jį.
 • Nuo šiol visos sistemos vienoje vietoje. Visiškai naujas „System Type Manager“ įrankis, kuris padės efektyviau darbuotis su projekto modelyje naudojamomis sistemomis: galimybė sukurti naujas ar panaikinti pasirinktas sistemas, jas pervadinti ar keisti sistemų savybes ir kt.

 • Vėdinimo sistemoje galima naudoti oro slėgio matuoklius, reikalingus VAV sklendėms, taip užtikrinant statinį slėgį sistemoje.
 • Panaudojant virtualius pajungimo taškus bus galima apjungti keliuose skirtinguose modeliuose esančią sistemą, taip išlaikant šios sistemos vientisumą bei atliekant visus reikalingus šios sistemos skaičiavimus. Šiuo metu tai ypač aktualu, kadangi inžineriniai projektai pasitaiko dideli ir projektavimo darbai tarp projektuotojų yra išskaidomi į kelis skirtingus modelius. Verta paminėti, jog kol kas šis funkcionalumas pritaikytas tik vėdinimo sistemoms projektuoti.
 • Apjungiant silpnų srovių sistemos elementus į grupę galima nurodyti kabelio tipą, anksčiau tai buvo galima padaryti tik kuriant elektros grupes elektrotechninėje dalyje.
 • Aprašant kabelius gali būti priskiriamos ir kabelių degumo klasės.
 • Nurodyti kiekvienos grandinės apsaugos komponentą elektrotechninės dalies skaičiavimuose galime ir patys.

 

Plačiau apie visus „MagiCAD 2022 UR-2 for Revit“ atnaujinimus galima paskaityti čia: https://www.magicad.com/en/magicad-2022-ur2-revit/

 

„MagiCAD 2022 UR-2 for AutoCAD“ naujovės:

 • Nacionalinio klasifikatoriaus sukūrimas ir priskyrimas pasirinktai įrangai.
 • Anksčiau eksportuojant projekto modelį .IFC formatu, įranga visada būdavo atvaizduojama ta pačia sistemos, kuriai ji priklauso, spalva. Nuo šiol galima pasirinkti ir kitus variantus: įrangai gali būti priskirta naudojamo sluoksnio spalva ar „Status“ parametro spalva. Tai leidžia dar lengviau vizualiai identifikuoti suprojektuotų inžinerinių sistemų .IFC modelius.
 • Matavimo vienetų atvaizdavimas elektrotechninės dalies kiekių žiniaraščiuose.
 • Dabar visa informacija apie įrangą matoma ir įrangos įkėlimo į modelį metu. Tai daug patogiau, anksčiau papildomai reikėdavo pasirinkti „Properties“.

 • Įdiegtas universalus ir visiškai naujas įrankis grindiniam šildymui projektuoti, anksčiau tą buvo galima padaryti įsidiegus „Uponor“ įskiepį.

 • Patobulintas įrangos pajungimo funkcionalumas jungiant iškart kelis vamzdynus prie šio tipo įrangos: šalčio sijų, radiatorių su apatiniu pajungimu, kolektorių ir kt.
 • Nuo šiol projektuojant gaisro gesinimo sistemas galima iškart prie vamzdyno pajungti kelis šoninio pajungimo sprinklerius.

 

Plačiau apie visus „MagiCAD 2022 UR-2 for AutoCAD“ atnaujinimus galima paskaityti čia: https://www.magicad.com/en/magicad-2022-ur2-autocad/

 


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.