Kliento istorija: SĮ Vilniaus Planas patirtis dirbant su CGS Labs programine įranga

Infrastruktūra Kelių ir transporto inžinerija Kliento istorija Andrius Baranauskas
10 sau 2022

Jonas Treinys, SĮ Vilniaus planas BIM vadovas, ir Tautvydas Zinfeldas, SĮ Vilniaus planas BIM koordinatorius, dalinasi jų įmonės patirtimi išbandant ir naudojant programinės įrangos gamintojo CGS Labs (Slovėnija) sprendimus kasdieniame projektavimo procese.

 

Gal galėtumėte trumpai pristatyti įmonę SĮ Vilniaus planas?

Vilniaus planas yra Vilniaus miesto savivaldybės įmonė, kuri Vilniaus miesto savivaldybei teikia architektūrinio ir infrastruktūros projektavimo, planavimo, GIS, duomenų analizės ir modeliavimo paslaugas. Vilniaus plano tikslas – teikti Vilniaus miesto savivaldybei projektus ir paslaugas, kurios būtų naudingos miesto gyventojams, gerintų gyvenimo kokybę bei didintų jo patrauklumą miesto svečiams.

Kokias pareigas užimate įmonėje?

SĮ Vilniaus planas įmonėje užimame BIM vadovo ir BIM koordinatoriaus pareigas.

Iš kur sužinojote apie CGS Labs programinės įrangos sprendimus?

CGS Labs programinės įrangos sprendimus mums pristatė ilgalaikis mūsų įmonės partneris UAB InfoEra, teikianti CAD, BIM ir kitus inovatyvius programinės įrangos sprendimus mūsų įmonei.

Kokia buvo pagrindinė priežastis, dėl kurios pasirinkote CGS Labs programinės įrangos sprendimus?

Pasirinkome CGS Labs programinės įrangos sprendimus, nes jie yra lengvai naudojami ir labai geros kokybės, mūsų įmonės inžinieriams jie patiko nuo pat pradžių. Mus taip pat maloniai nustebino CGS aptarnavimo centras ir jų pastangos sprendžiant mums iškilusias problemas, sprendimų įtraukimas į atnaujintas programinės įrangos versijas.

Kokius projektus šiuo metu atliekate su CGS Labs programinės įrangos sprendimais?

Šiuo metu vykdome infrastruktūros projektą, kurį sudaro gatvių ir dviračių takų rekonstrukcija, kad susisiekimas su Vilniaus miesto centru būtų sklandesnis. Kiti mūsų vykdomi projektai yra skirti visuomeninių žalių erdvių išnaudojimo gerinimui.

Ar galite papasakoti daugiau apie gatvių ir dviračių takų rekonstrukcijos projektą?

Šis projektas yra skirtas saugaus ir efektyvaus dviračių eismo organizavimo Vilniaus mieste kūrimui. Projektas yra atliekamas pagal BIM reikalavimus, sukurta geometrija ir atributikos informacija atitinka LOD300 reikalavimus.

 

 

Mums svarbu užtikrinti kokybiškesnį ir sklandų susisiekimą tarp miesto centro ir priemiesčių bei sudaryti sąlygas miestiečiams kasdienėse kelionėse rinktis ne automobilius, o dviračius. Taip pat, šis projektas svarbus ir Vilniaus miestui, kuris siekia sumažinti anglies dvideginio kiekį ir tapti vienu žaliausių miestų pasaulyje.

Su kokiais inžineriniais iššūkiais susiduriate šiame projekte?

Pagrindinis iššūkis buvo rasti pusiausvyrą projekte, kad tiek automobiliams, tiek dviračiams būtų įgyvendinti naudingi sprendimai ir jie saugiai bei efektyviai pasidalintų ribota erdve. Šiuo atveju, kelio ženklai atlieka svarbų vaidmenį reguliuojant ryšį tarp skirtingų transporto priemonių, o jų 3D modeliai ir turimas funkcinis BIM reikalavimų atitikimas mums buvo puikus ir darbą palengvinantis priedas vykdant šį projektą.

Kaip padėjo CGS Labs programinės įrangos sprendimai šiam projektui?

Šiame projekte naudojome ir mums labai pasiteisino CGS Labs Autosign programinė įranga. Buvo lengva sukurti 3D kelio ženklus tokiu stiliumi, kokiu norime, ir pagal LR kelių eismo taisykles. Tuo pačiu metu, šie 3D modeliai buvo iš karto paruošti BIM panaudojimui.

Kokius galite išskirti pagrindinius privalumus naudojant CGS Labs programinės įrangos sprendimus?

Pagrindinis privalumas – kasdienių projektavimo darbų produktyvumo padidėjimas. Kasdienėje veikloje naudojame ne tik CGS Labs Autosign programinę įrangą, bet ir jų AutoPath įrankį, skirtą transporto priemonių manevrų simuliacijai atlikti. Pastebėjome, kad šios programinės įrangos įrankiai mums padeda sumažinti klaidų riziką ir sutrumpinti laiką taisant klaidas, atsiradusias projekto gyvavimo ciklo metu.

Ar rekomenduotumėte CGS Labs programinės įrangos sprendimus? Kodėl?

Žinoma, kad taip. Manome, kad kiekviena įmonė turėtų susipažinti su šios įmonės sprendimais ir pradėti juos naudoti įvairiuose inžineriniuose projektuose.


Turite klausimų? Susisiekite su programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku, el. paštu: andrius.b@infoera.lt arba tel.: +370 640 50 880

Susisiekti