Keturi dalykai, kuriuos galima atlikti su Autodesk „Dynamo“

Dynamo for Civil 3D Dynamo for Revit Imantas Maciukevičius
29 rug 2022

Dažnam specialistui, net ir girdėjusiam apie „Dynamo“ sprendimą, vis dar kylą klausimai apie „Dynamo“ teikiamą naudą ir tai, kokius dalykus galima su juo atlikti.

Šiame blog‘o įraše, norime pasidalinti keturiais svarbiausiais dalykai, kuriuos galima atlikti su „Dynamo“, ir kaip tai gali padėti dirbti greičiau ir efektyviau.

 

Pasikartojančių užduočių automatizavimas

Dirbant su „Revit“ arba „Civil 3D” programinėmis įrangomis itin dažnai atliekamos pasikartojančios užduotys, kurios, kad ir nėra sunkios, tačiau yra itin imlios laikui. Negana to, atliekant pasikartojančią užduotį, o ypač kai reikia daryti daug smulkių pakeitimų, atsiranda didelė tikimybė įvelti klaidą. Naudojant „Dynamo“ visas pasikartojančias užduotis galima automatizuoti, o tai reiškia, jog darbai bus atliekami greičiau ir paprasčiau, taip pat bus išvengiama ir paprastų žmogiškų klaidų.

 

Automatizavimas su Autodesk Dynamo

 

Modelio BIM duomenų pasiekimas, surūšiavimas ir gavimas

BIM procese svarbiausią vaidmenį atlieka duomenys. Kuriant projektą, modelių duomenys priskiriami prie skirtingų modelio vietų, skirtingų kategorijų ar net skirtingų modelių failų, o sukurtų duomenų būna tiek daug, jog pasiekti kiekvieną modelio duomenį vos keliais paspaudimais, tiesiog neįmanoma. Būtent šioje vietoje į pagalba gali būti pasitelkiamas „Dynamo“ – šis priedas gali išfiltruoti visus esamus duomenis, juos apdoroti ir paruošti naudojimui. Toks duomenų pasiekimas sutaupo itin daug laiko, o pasiekti duomenys toliau gali būti naudojami BIM procesuose.

 

Duomenų rūšiavimas ir filtravimas su Autodesk Dynamo

 

Įvairių skaičiavimų atlikimas

Naudojant „Dynamo“, atsiranda galimybė pasiekti bet kurią modelio informaciją, ją išfiltruoti ir atlikti įvairius kiekių, žymėjimų ir kitus sudėtingus skaičiavimus, kuriuos atlikti užtrunka nemažai laiko. „Dynamo“ funkcionalumas automatiškai atlieka skaičiavimus, jei yra atliekami duomenų pakeitimai.

 

Skaičiavimai su Autodesk Dynamo

 

Simuliacijos atlikimas

Nuspėti procesus ir procesų rezultatus sudėtinga, o kartais ir neįmanoma. „Dynamo“ suteikia galimybę atlikti simuliacijas ir išmėginti įvairius scenarijus įvedant skirtingus duomenis ir sąlygas. Tokiu būdų galima užbėgti nemaloniems įvykiams už akių ir išvengti problemų, kurias spręsti statybų aikštelėje gali būti per brangu.

Autodesk Dynamo

 

Turite klausimų? Susisiekite su Cloud sprendimų specialistu Imantu Maciukevičiumi, tel. +370 690 28 667 arba el. paštu imantas@infoera.lt

Susisiekti Dynamo mokymai