Kaip pridėti papildinius „SketchUp“?

SketchUp Pro Agnė Mackonienė
10 bir 2020

„SketchUp“ ir papildinių biblioteka („Extention Warehouse“) sukurta dirbti kartu. Dauguma atvejų pridėti papildinius į „SketchUp“ prireiks tik spusteltėti mygtuką „Install“ papildinio informaciniame lange ir palaukti, kol programinė įranga atliks reikiamus veiksmus.

Tačiau galite susidurti ir su tam tikrais įspėjamaisiais pranešimais.

 • „Extension Warehouse“ pasiekiama iš „SketchUp“ (ne iš naršyklės). Jei prisijungiate prie papildinių bibliotekos interneto naršyklės pagalba, matote „Download“ mygtuką vietoje „Install“. Tuomet prireiks instaliuoti atsisiųstą .rbz failą rankinių būdu, pasitelkus „SketchUp Preferences“.

Patarimas. Paprasčiausias būdas instaliuoti ir valdyti papildinius – daryti tai „SketchUp“ pasirenkant „Window > Extension Warehouse.

 • Papildinių biblioteka yra nemokama. Daugumą papildinių „Extension Warehouse“ galite atsisiųsti ir naudoti nemokamai. Vystytojai taip pat turi galimybę parduoti savo sukurtus papildinius (taikomas vienkartinis mokestis arba nuoma). Tuomet, kai papildinys yra perkamas, vietoje „Install“ mygtuko matysite „Purchase“, o kartais – „Install Trial“. Pastarąja galėsite naudotis tik ribotą laiką. Pasitaiko atvejų, kai papildinius reikalinga įsigyti juos užsisakant tiesiogiai iš vystytojo – kūrėjo puslapio ir instaliuoti papildinį rankiniu būdu.

Sketchup-extention-warehouse

Kaip instaliuoti papildinius rankiniu būdu (naudojant „SketchUp Preference“?

Jei atsisiuntėte papildinį iš papildinių bibliotekos („Extension Warehouse“) naudodamiesi interneto naršykle ar iš vystytojo-kūrėjo puslapio, tuomet papildinį gausite .rbz faile, kurį turėsite instaliuosi rankiniu būdu. Žemiau rasite žingsnius, kaip tai padaryti.

 1. „SketchUp“ pažymėkite „Window“ > „Extension Manager“.
 2. Pasirodžius „Extension Manager“ langui paspauskite mygtuką „Install Extension“.
 3. Atsiradus dialogo langui, suraskite kompiuteryje išsaugotą .rbz failą, pažymėkite jį ir paspauskite „OK“ (Microsoft Windows) arba „Open“ (Mac OS X)
 4. „SketchUp“ pasirodys įspėjamoji žinutė apie instaliuojamą papildinį, ar jis iš patikimų šaltinių, paspauskite „Yes“ ir tęskite papildinio instaliavimo procesą. Veiksmus atlikite, jei patikimai atsisiuntėte papildinį.

Kaip užsisakyti papildinius iš „Extension Warehouse“?

Prisijungus prie „Extension Warehouse“ per interneto naršyklę ar tiesiogiai „SketchUp“ galite įsigyti papildinius. Nepaisant to, instaliuoti bandomąją vertiją ar užsisakyti papildinį turėsite būdami prisijungę tieisogiai prie „SketchUp“. Žemiau rasite žingsnius, kaip tai atlikti.

 1. Papildinio informaciniame lange paspauskite „Purchase“. Jei galite užsisakyti bandomąją versiją prieš įsigydami, matysite „Install Trial“. Norint instaliuosi bandomąją versiją aktuali ta pati veiksmų eiga, kaip ir užsisakant.
 2. Pateikite sąskaitos ir apmokėjimo informaciją. Ši infromacija svarbi patvirtinant kredito kortelę. Sąskaita atsiunčiama elektroniniu paštu, kuriuo jungiatės prie „Extension Warehouse“. Jei negavote sąskaitos artimiausiu metu (po užsakymo), pasitikrinkite pašto dėžutės šlamšto skiltį.

Patarimas. Po to, kai užsisakote papildinį „Extension Warehouse“ nesuteikiama galimybė susigrąžinti pinigus. Jei norite išbandyti papildinį, ieškokite „Install Trial“ mygtuko. Taip galėsite išbandyti papildinį, prieš tai neinvestuodami. Jei kyla keblumų užsisakant papildinius, susisiekite su klientų aptarnavimo centru.

Bandomosios versijos ar įsigyto papildinio instaliavimo eiga:

 1. „SketchUp“ pasirinkite „Window“ > „Extension Warehouse“ ir prisijunkite prie „Extension Warehouse“.
 2. Norint instaliuoti bandomąją versiją, ieškokite papildinio, kurį norite išbandyti ir papildinio informaciniame lange paspauskite „Install Trial“. Jei jau esate įsigiję papildinį, pereikite prie 3 žingsnio.
 3. Naudotojo paskyros meniu pasirinkite „My Extensions“.
 4. „My Extensions“ skyrelyje slinkite žemyn iki pasirinktos bandomosios versijos ar užsisakyto papildinio, kurį norite instaliuoti ir paspauskite „Install Trial“ arba „Install“ nuorodą.
 5. Šiame žingsnyje „SketchUp“ pateiks užklausą ar pasitikite autoriumi ir norite tęsti papildinio instaliavimo procesą, paspauskite „Yes“ norėdami tęsti. Po keleto akimirkų pasirodys dialogo langas, patvirtinantis, jog papildinys instaliuotas.

Kaip rasti ir naudotis papildiniais?

Kaip pradėti naudotis jau instaliuotu „SketchUp“ papildiniu?

Kartais papildiniai yra atvaizduojami „Extensions menu“ (kaip tai pavaizduota žemiau esančiame paveikslėlyje). Paprasčiausiai pasirinkite papildinį iš sąrašo ir pradėkite juo naudotis. Papildinys taip pat gali būti pridėtas prie įrankių juostos, pavyzdžiui, „Curve maker“. Kitais atvejais papildinį rasite „Draw menu“, „Tools menu“ arba „Context menu“.

Patarimas. Detalią informaciją, kaip naudotis papildiniu, rasite kartu su papildinio dokumentacija, ji pateikiama papildinio informaciniame puslapyje. Pavyzdžiui, tai gali būti video, instrukcijos, įvairios nuorodos į kitus šaltinius. Jei turite klausimų, pasitikrinkite kitų naudotojų atsiliepimus ar susisiekite su produkto vystytoju – kūrėju, peržiūrėkite internete pateiktą medžiagą.

 

Detalesnę informaciją rasite „SketchUp“ puslapyje.


Norite išbandyti „SketchUp“? Išbandykite nemokamai (30 dienų).

Turite klausimų? Kreipkitės į programinės įrangos specialistę Moniką Stelmokę, el. p. monika@infoera.lt, +37068566312.