10 TOP„SketchUp“ papildinių. Kokius naudoti?

sketchUp SketchUp Pro Agnė Mackonienė
16 bir 2020

SketchUp„SketchUp“ baziniai įrankiai yra tikrai patogūs ir su jais galima atlikti tiek daug užduočių. Tačiau papildiniai neretai padeda sukurti geresnius modelius per trumpesnį laiką ir gali būti pritaikomi bene kiekvienai darbo eigai.

  1. Selection Toys (Thomthom) – šis papildinys turbūt pravers kiekvienam. Jis leidžia filtruoti pasirinkimus, taip pat akimirksniu parinkti norimą modelio dalį ar ją paspausti.
  2. Bezier Curve Tool (SketchUp Team) – prireikus nubraižyti kreivę (ne simetrišką arką) labai pravers šis papildinys.
  3. Curic Mirror (Curic) – „SketchUp“ yra galimybė pasukti pagal ašį ar pakeisti skalę iki – 00, tam, kad atspindėti pasirinktą geometriją, bet „Curic Mirror“ išties sutaupo laiko. Prireiks tik vieno mygtuko paspaudimo.
  4. Curviloft (Fredo6) – kai kurias formas sukurti naudojant „SketchUp“ pirminius įrankius yra lengviau nei kitas. Plati ir sklandumo įspūdį sukelianti geometrija gali būti sukurta pasitelkus arkas, stūmimą / traukimą (angl. push/pull) ir mastelį, tačiau kartais prireikia išgaubti sudėtinę lenktą formą vienu paspaudimu. Įveskite „Curviloft“. „Curviloft“ veikimui reikalingas „LibFredo“.
  5. Weld (Smustard Team) – tai paprasta funkcija, kuriai reikalingas papildinys. „Weld“ padeda kelias linijas sujungti į kreivę vienu mygtuko paspaudimu.
  6. Solid Inspector2 (Thomthom) – tai papildinys, padedantis įsitikinti ar modelis yra vientisas (angl. solid). „Solid Inspector“ yra bene greičiausias ir paprasčiausias būdas pasitikrinti.
  7. PushLine (Denis B) – šis papildinys leidžia stumti kraštus (angl. edges) taip pat, kaip tai daroma su „Push / Pull“ įrankiu stumiant atvaizdus (angl. push faces).
  8. Joint Push/Pull (Fredo6) – „Push / Pull“ įrankis veikia vienu metu su vienu atvaizdu. Jei turite kelis sujungtus, kuriuos reikalinga stumdyti aplink, tuomet pravers „Joint Push/Pull“. Jo veikimui reikalingas „LibFredo“.
  9. Sandbox Tools (SketchUp Team) – taip, jį rasite pačiame „SketchUp“, bet tai vis tiek yra papildinys. Nepamirškite juo naudotis, čia rasite visą rinkinį naudingų įrankių.
  10. SubD (Thomthom) – tuomet, kai prisijungiame prie SubD su „Vertex Tools“ ir „Quad Face Tools“ perkelsite „SketchUp“ į „Quad face“ sklandžiai geometriją generuojantį varikliuką. Šį įrankių rinkinį turbūt naudos ne kiekvienas, tačiau šie įrankiai perkelia „SketchUp“ į visiškai naują 3D modeliavimo darbo eigą.

Štai ir viskas. Geriausia yra tai, jog dauguma šių papildinių yra nemokami.

 

Parengta pagal Aaron Dietzen „Ten general-purpose SketchUp extensions to use in your workflow“


Norite išbandyti „SketchUp“? Išbandykite nemokamai (30 dienų).

Turite klausimų? Kreipkitės į programinės įrangos specialistę Moniką Stelmokę, el. p. monika@infoera.lt, +37068566312.