Kaip dirbti efektyviau? „Bluebeam Revu“ sprendimas

Bluebeam Bluebeam Revu Monika Stelmokė
23 lie 2018

Įmonė: „Hilson Moran“.

Veikla: Statybų inžinerijos įmonė.

Vieta: Jungtinė Karalystė, Jungtiniai Arabų Emyratai.

 

„Hilson Moran“ – įmonė, veikianti Jungtinėje Karalystėje, kuri statybų sektoriuje gyvuoja jau daugiau nei 40 metų. Norėdama užsitikrinti konkurencingumą rinkoje, ši įmonė nuolat ieško inovatyvių technologinių sprendimų. Vienas tokių yra programinės įrangos „Bluebeam Revu“ naudojimas kasdienėje įmonės veikloje, kurios pritaikymą praktikoje apžvelgsime šiame įraše.

„Bluebeam Revu“ yra PDF failų kūrimui ir redagavimui skirta priemonė, leidžianti visiškai išvengti eskizavimo popieriuje ir visą reikiamą informaciją turėti skaitmeniniu būdu. Iki atrandant „Bluebeam Revu“, „Hilson Moran“, kaip ir daugelio kitų statybos rinkos įmonių, projekto komunikacija vykdavo taip: atspausdinami brėžiniai (įprastai ant didelio formato lapų), vykdoma jų peržiūra, pieštuku ar rašikliu rašomi komentarai, piešiami pataisymai. Tuomet toks brėžinys skenuojamas ir perduodamas kitiems atsakingiems įmonės darbuotojams, kurie savo ruožtu vėl spausdina lapus, rašo pastabas, skenuoja. Jeigu reikalingi pakeitimai – veiksmai kartojami. Turbūt akivaizdu, kad taip vykdomas darbo procesas nėra efektyvus – gaištamas laikas, padidėja įmonės kaštai, o informacijos kiekis tiesiogiai priklauso nuo skenerio kokybės. Natūralu, kad šio proceso metu atsiranda klaidų ir prarandama dalis informacijos. Naudojant „Bluebeam Revu“ galima išvengti dalies klaidų, sutaupyti laiko ir finansinių resursų, nes darbas vyksta skaitmeniniu būdu. Visą tai įvertinę, „Hilson Moran“ priėmė sprendimą įsigyti 10 „Bluebeam Revu“ licencijų. Šiandien jie dirba jau su keliais šimtais šios programinės įrangos licencijų.

Kuo tai naudinga įmonei ir darbuotojams?

„Hilson Moran“ darbuotojai vertina „Bluebeam Revu“ programinę įrangą  dėl programinės įrangos naudojimo paprastumo bei funkcionalumo, kuris taupo laiką ir didina produktyvumą. Vienas dažniausiai naudojamų įrankių yra dokumentų palyginimas, kurio dėka programa leidžia palyginti dvi dokumentų versijas, automatiškai pažymėdama besiskiriančias vietas. Kita, ypač darbuotojų vertinama funkcija, yra galimybė susikurti savo vizualinius įrankius, žymėjimus, juos standartizuoti pagal nustatytus įmonės reikalavimus ir naudoti pakartotinai tiek komunikacijai, tiek kiekių skaičiavimui.

Kas pasikeitė įmonės darbo specifikoje? Pradėjus naudoti „Bluebeam Revu“, įmonėje ženkliai sumažėjo naudojamo popieriaus kiekis, nes visas pastabas, komentarus, žymas galima dėti tiesiogiai PDF brėžinyje, dokumente. Kiekvienas pakeitimas priskiriamas vartotojui pagal vardą, todėl komandos nariai visada žino, kas, kada ir kokį komentarą parašė. Taigi vietoje spausdintų, skenuotų ir vėl spausdintų brėžinių šūsnio, turime vieną PDF dokumentą su visa pakeitimų informacija, kurią galime filtruoti ir dokumentuoti.

Ateityje „Hilson Moran“ planuoja dar plačiau naudoti „Bluebeam Studio“ priedą, skirtą bendradarbiavimui realiu laiku. Šis funkcionalumas leis lengvai keistis informacija ir pastabomis tarp įmonės filialų Jungtinėje Karalystėje, Katare bei Abu Dabyje. Atstumas tarp skirtingų įmonės padalinių, šiuo atveju, nebebus problema.

Adaptacija prie naujos programinės įrangos

Renkantis naują programinę įrangą įmonei svarbu užtikrinti, kad darbuotojai gebės ja tinkamai naudotis ir pritaikyti pagal darbo specifiką. Dėl šios priežasties, „Hilson Moran“ darbuotojai buvo apmokami sertifikuoto instruktoriaus, kuris paaiškino programinės įrangos pagrindus, o tuomet suskirstė darbuotojus į dvi grupes. Grupės buvo mokomos dirbti keliais skirtingais būdais, o vėliau joms buvo užduota apsikeisti mokymų informacija ir pamokyti vienai kitą. Šis metodas pasirinktas dėl „Bluebeam Revu“ galimybių įvairovės bei siekiant, kad darbuotojai patys susikurtų patogiausius įrankius darbui. Tokiu būdu darbuotojai ne tik išmoko programinės įrangos funkcionalumo galimybių, bet ir sugebėjo sukurti specializuotą programos aplinką, skirtą standartizuoti darbo procesus įmonėje.

Šiuolaikinei įmonei, norinčiai užsitikrinti konkurencingumą rinkoje, būtini skaitmeniniai sprendimai. Kaip parodo „Hilson Moran“ pavyzdys – investavus į tinkamą programinę įrangą ir darbuotojų apmokymus, įmonėje atsiranda naudojimosi programine įranga taisyklės, projektavimas greitėja, taupomi finansai ir laikas.


Jeigu norite sužinoti, kaip „Bluebeam Revu“ programinė įranga gali pagelbėti Jūsų projektavimo procese, susisiekite su architekte – architektūrinės programinės įrangos specialiste Monika Stelmoke, el.p. monika@infoera.lt, Tel. +37068566312.

GAUTI PASIŪLYMĄ