Greitesnis darbas su Bluebeam Revu – karštieji klavišai

Architektūra Darbo eigos optimizavimas Pastato vidaus inžinerinės sistemos PDF redaktorius Statyba Monika Stelmokė
12 geg 2022

Bluebeam Revu – PDF redaktorius, turintis išskirtinius įrankius kiekių skaičiavimui ir braižymui PDF brėžiniuose, plačiai naudojamas tiek Šiaurės Europos šalyse, tiek Lietuvoje.

Susipažinkite su karštaisiais klavišais, kurie padės dirbti PDF brėžiniuose dar lengviau. Šiuos trumpinius paprasta atsiminti ir naudoti.

Įvairūs trumpiniai:

Naudokite funkcijų trumpinius, kad iškviestumėte reikalingą komandą:

„g“ raidė – dažnai naudojamas Snaphot įrankis, „t“ – tekstas, komentaras – „q“ ir panašiai.

 

 


SHIFT:

Įprastai greitieji klavišai veikia klaviatūroje surinkus raidžių kombinaciją – pavyzdžiui, debesėlio (Cloud) formos komentaras sukuriamas paspaudus raidę „c“, o arkos braižymo įrankis (Curve, arc) yra aktyvuojamas klaviatūroje paspaudus raidę „shift + c“. Taip pat, rašiklio (Pen) įrankis yra „p“, o penkiakampis – „shift + p“, polilinija – „shift + n“. Stačiakampio braižymo įrankis aktyvuojamas raide „r“, o būtent „shift + r“ leis brėžti taisyklingą kvadratą.

„Shift“ klavišo laikymas leidžia pagauti fiksuotus kampus – 45 ir 90 laipsnių, todėl rankiniu būdu braižant nereikės matuoti, tiesiog laikykite nuspaudę „Shift“ ir „Snap“ funkcija įsijungs.


CTRL:

„Ctrl + c”, kaip ir visur Windows aplinkoje, kopijuoja objektus (Markups), „ctrl + v” – įklijuoja kopiją, „ctrl + v” veikia kaip “Cut”. Jeigu kopijuojant PDF turinį laikysite nuspaudę “Shift”mygtuką – turinys bus įklijuotas toje pačioje vietoje lape, iš kurios buvo kopijuotas, visa komanda – „shift+ ctrl + v”. Ši funkcija puikiai tinka dirbant su skirtingų aukštų planų brėžiniais, norint įklijuoti turinį visuose planuose toje pačioje vietoje.

„Ctrl + h” – veikia kaip vaizdo nustatymas ir leidžia perskirti programos vaizdą horizontaliai ir vienu metu atvaizduoti kelis atidarytus dokumentus. Su “ctrl” galite valdyti it kitus vaizdo nustatymus.

 


Shift + alt:

Surinkite „shift + alt + (matavimo įrankio trumpinys)” ir matuokite ilgius, plotus, tūrius, kampus ir t.t. Pvz. „shift + alt + a” – įjungia ploto matavimo įrankį.

 

 


Trumpiniai:

Visus trumpinius rasite šiame dokumente, kurį galite parsiųsti: https://www.bluebeam.com/user/pages/accelerator/thank-you/TheRevuToolKit-2017.pdf

 

 


Papildomais klausimais kreipkitės į InfoEra Architektę – BIM koordinatorę Moniką Stelmokę, el.p. monika@infoera.lt, tel.nr. +370 685 66 312