Fusion: metalo apdirbimo spaustuvų pritaikymas 3D modelyje

3D modeliavimas CAM/CAD/CNC Gamyba Projektavimas Laurynas Stasikėlis
21 kov 2024

Ar esate susidūrę su situacija, kai norėjote paruošti gaminį apdirbimo procesams, tačiau nežinojote kaip pritaikyti gaminį turimiems CNC staklių spaustuvams? Žemiau pateikiame pavyzdį, kaip tai padaryti, pasitelkiant 3D modeliavimą ir Fusion programinę įrangą.

 

 

Kodėl verta įtraukti 3D spaustuvų modelį į apdirbimo procesus?

 

Fusion: metalo apdirbimo spaustuvų pritaikymas 3D modelyje

3D spaustuvo modelio įterpimas į darbo procesus leidžia vizualizuoti, kaip gaminys bus laikomas apdirbimo procesuose bei padeda identifikuoti galimas susidūrimo vietas ar trukdžius proceso metu. Taip pat atliekant simuliacijas iš anksto pastebimos kritinės vietos, įvertinama ar pasirinktas įrankis pasieks visas reikiamas vietas.

Pritaikius spaustuvų 3D modelį gamybos CAM procesuose padidinamas efektyvumas, tikslumas ir saugumas, be to, apdirbimo operacijos tampa produktyvesnės ir užtikrinama pagamintų detalių kokybė.

 

Spaustuvų 3D modelių biblioteka

 

Jei neturite susikūrę savo naudojamų staklių spaustuvo 3D modelio, Fusion programoje rasite daugybę jau sukurtų pagrindinių spaustuvų gamintojų modelių. Modelius galite rasti atidarę: FUSIONData Panel (prie pagrindinių projektų katalogo apačioje)> Samples areaCAM Samples > Workholding > Generic Vise

Išsirinkę reikiamą modelį, jį atsidarykite ir išsisaugokite prie savo projektų, paspausdami save as. Tokiu būdu vėliau, esant poreikiui, galėsite atlikti modelio korekcijas.

 

Spaustuvų pritaikymas

 

Žemiau pateikiame spaustuvų įterpimo į projektą darbo eigą:

  • Atidarykite projektą, kurio detalę norite paruošti apdirbimui ir įsikelkite staklių spaustuvo 3D modelį į Design projektavimo lauką.
  • Į projektą įkeltas spaustuvo modelis gali būti užrakintas, tad gali neleisti jo modifikuoti. Kad atrakintumėte modelį ant projekto spauskite dešinį pelės klavišą, suraskite Break Link funkciją ir ją aktyvuokite – tokių būdų atrakinsite modelį.
  • Tuomet pasirinkę Modify >Move/Copy funkciją, prie Move Object parametro, nustatykite Components ir pasirinkę visas spaustuvo dalis Base:1Rear Jaw:1, ir Front Jaw:1 supozicionuokite spaustuvus taip, kad šie būtų šalia gaminio ir spauskite OK.

 

Fusion: metalo apdirbimo spaustuvų pritaikymas 3D modelyje

 

  • Iš anksto susiprojektuokite būsimo gaminio ruošinio formą, taip vadinamą Stock.
  • Gaminį, kartu su ruošinio forma, įstatykite į spaustuvus taip, kad gaminys būtų įterptas tarp spaustuvo plokštumų. Kad tą padarytumėte panaudokite Modify >Move/Copy arba, jei tai yra komponentas,  Assemble>Join komandą.

 

Fusion: metalo apdirbimo spaustuvų pritaikymas 3D modelyje

 

  • Atidarykite Manufacture projektavimo lauką, Browser skiltyje, dešiniu pelės mygtuku, spauskite ant Setups ir pasirinkite New Setup.
  • Setup lentelėje aktyvuokite Fixture funkciją ir pasirinkit spaustuvo dalis: Base:1, Rear Jaw:1 ir Front Jaw:1 iš įkelto modelio.

 

 

  • Pasirinkus visus kitus nustatymus ir paspaudus OK, Jūsų spaustuvai bus įkelti ir paruošti gaminio apdirbimui bei galėsite matyti galimas apdirbimo įrankių susidūrimo vietas.

 

Išbadykite Fusion jau šiandien ir atraskite naujus, dar nebandytus tvirtinimo būdus savo kitam CNC projektui!

 

Bandomoji versija

 


Turite klausimų? Susisiekite su gamybos sprendimų specialistu – CAD Laurynu Stasikėliu, el. paštu: laurynas@infoera.lt arba tel.: +370 649 514 60

Susisiekti