„Autosign 2021”: 3D ženklai ir kitos naujienos

Autosign CGS labs Andrius Baranauskas
18 bir 2020

Š. m. birželį, kartu su 2021 versija, „Autosign“ sprendimą papildė ir Lietuvos kelio ženklų ir ženklinimo biblioteka.

Lietuvos rinkai pritaikytas 3D ženklų ir ženklinimo bibliotekos sukūrimas – tai bendras „InfoEra“ ir programinės įrangos gamintojo „CGS Labs“ projektas. Ši biblioteka bus pasiekiama visiems „Autosign“ vartotojams, tačiau 3D funkcionalumas skirtas tik naudojantiems „Autosign Ultimate“ produktą.

„Autosign Ultimate 2021“ įrankis yra pagrįstas informacinio modeliavimo (BIM) technologija ir leidžia projektuoti 3D kelio ženklus bei dangos ženklinimą pagal Lietuvos Respublikos kelių vertikaliojo ir horizontalioji ženklinimo taisykles.

Kas naujo „Autosign“ ir „Autosign Ultimate“ versijose?

„Autosign Professional“ patobulinimai

Viena pagrindinių naujovių yra kelio dangos spalvos parinkimas. Dabar galite pasirinkti ir reikiama spalva nudažyti dviračių ar pėsčiųjų takus, pėsčiųjų perėjų ar sankryžų bei daugelį kitų aktualių zonų. Tai patogi ir paprasta funkcija, leidžianti sukurti realistišką vizualizaciją.

Autosign spalvu parinkimas

Kiti patobulinimai:

Patobulintas dialogo langas, leidžiantis paprasčiau redaguoti esamus kelio ženklus bei pridėti prie atramos daugiau ženklų.
• Sutvarkytas pridedamų ženklų dydis.
Ištaisyta kelio ženklų ir kitų objektų, esančių už ženklų (per)matomumo problema.
Programa atpažins ir „Civil 3D“ kelio ašies objektą (angl. alignment).
Pridėtos komandos, leidžiančios kurti tekstus su rodyklėmis informacinėse lentose.
„Google Maps“ importavimo ir eksportavimo funkcionalumas. Nuo šiol „Autosign“ suteikia galimybę importuoti žemės paviršiaus duomenis (rastrinius vaizdus ir aukščių duomenis) iš „Google Maps“ tiesiai į savo projektą. Taip atsiranda galimybė daug paprasčiau vizualizuoti esamą teritoriją, kurioje yra projektas. Taip pat galima ir eksportuoti savo 3D projektą į „Google Earth“, sukuriant tikslų vizualinį efektą konkrečioje projekto vietovėje.

Autosign ženklai  autosign-googleearth

„Autosign Ultimate“ funkcionalumas

  • Nuo šiol „Autosign Ultimate 2021” sukuria 3D kelio ženklus, kelio dangos ženklinimą ir kitus kelio elementus kaip „AutoCAD 3D” vientisus objektus (angl. solid). Jiems galima priskirti jau esamą arba savo sukurtą 3D objekto duomenų grupę (angl. property set group). Taip gaunamas „AutoCAD 3D” vientisas (angl. solid) objektas su atitinkamai jam priskirta informacija (angl. property set). Pavyzdžiui, ženklo pastatymo piketas, jo dydžio grupė, atramos aukštis ir kt. Šis funkcionalumas leis tinkamai remtis BIM technologija ir klasifikuoti bei apsirašyti 3D kelio objektus, jų elementus. Sukūrus ženklą 3D, gausite visą aktualią informaciją.
  • „Autosign Ultimate” programoje pateikiama 3D kelio ženklo ar kito objekto informacija (angl. Property set) su galimybe papildyti, koreguoti ar filtruoti norimus duomenis.

Autosign property set

  • 3D kelio ženklus galima eksportuoti IFC formatu (galimos versijos IFC 2.3 arba IFC 4.2). Visi kelio ženklai buvo sukurti taip, kad juos būtų galima tinkamai atvaizduoti 3D vaizde. Taip pat yra galimybė juos importuoti IFC formatu.

Autosign IFC import export

  • Kelio ženklai buvo atnaujinti, pridėti nauji bei priskirti atitinkamoms ženklų grupėmis pagal Lietuvos vertikaliojo ženklinimo taisykles (Kelio ženklų įrengimo ir vertikaliojo ženklinimo taisyklės).

Autosign lietuviški lietuvos kelio ženklai

  • „Autosign Ultimate 2021” palaiko „AutoCAD Civil 3D” objektus – kelio ašis (angl. alignment) ir paviršius (angl. surface).
  • Sukurti 3D kelio ženklai arba kelio dangos ženklinimas gali būti peržiūrimi arba panaudojami tokiose „Autodesk” programose kaip „Navisworks” ir „Infraworks”. Visi „Autosign” sukurti objektai yra saugomi .dwg formatu, tačiau taip pat gali būti eksportuojami į IFC 2.3/4.2 arba FBX Infraworks formatus.

  • Susikirtimų analizė (angl. Clash Analysis). Nuo šiol naudodamiesi „Autosign Ultimate 2021”sprendimu, turėsite galimybę atlikti susikirtimų analizę tarp 3D kelio ženklų ir kitų 3D objektų savo projekte. Analizuokite susikirtimus ir raskite pačius geriausius sprendimus – visa tai atlikdami CAD platformoje.


VERSIJŲ PALYGINIMAS

Atsisiųsti „Autosign“ bandomąją versiją galite čia.


„CGS Labs Civil Solutions 2021” sprendimai yra pritaikyti:

  • „AutoCAD” / „AutoCAD Map” / „Civil 3D”: 2021, 2020, 2019, 2018, 2017, 2016 versijoms;
  • „BricsCAD Pro” / „Platinum”: V20, V19, V18 versijomis.

Kyla klausimų, norite dirbti su „Autosign“? Susisiekite su Programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku tel. 8 640 50 880 arba el. paštu: andrius.b@infoera.lt.