Trimble SketchUp licencijavimas

Architektūra Interjero dizainas Licencijavimas Diana Žmėjauskaitė
20 rug 2023

Nemaža dalis SketchUp Pro programinės įrangos vartotojų mano, jog nėra didelio skirtumo tarp gamintojo siūlomų licencijų tipų. Tačiau kiekviena SketchUp programinės įrangos licencija yra skirta skirtingiems vartotojams ir jų galimybės skirtingos. Kviečiame susipažinti su SketchUp naudojimo bei licencijavimo rūšimis.

 

Programinės įrangos rūšys

 

SketchUp Pro

 

SketchUp Pro yra pilna, mokama ir neturinti jokių apribojimų versija. Naudojant šią versiją galima atsisiųsti papildinius, naudoti programinės įrangos įrankius LayOut ir Style Builder. Atnaujinimus šiai programinės įrangos versijai galima įsigyti kasmet (arba kas pora, priklausomai nuo to, kokią licenciją pasirinksite), tačiau nėra būtina – tai vartotojo atsakomybė ir pasirinkimas. Sekant naujienas ir stebint kokie atnaujinimai yra įdiegti naujojoje versijoje – galima įvertinti ar Jums atnaujinimas yra aktualus.

Savybės:

 • Tinkama namų vartotojui ir komercinei veiklai
 • Nėra versijos apribojimų
 • Galimybė atsisiųsti ir naudoti papildinius
 • Galimybė įsigyti metinę prenumeratą techniniam palaikymui ir atnaujinimams
 • Trimble Connect neriboti GB
 • 3D Warehouse be apribojimų
 • SketchUp iPad versija projektavimui
 • Galimybė atsisiųsti 30 dienų bandomajam laikotarpiui (bandomoji versija nėra tinkama komercinei veiklai).

 

Bandomoji versija

 

SketchUp Free

 

Sketchup Free yra Trimble Online SketchUp versija, kuri yra patogi priemonė dirbti iš bet kur, kur yra interneto ryšio prieiga. Šis Trimble SketchUp produktas taupo Jūsų kompiuterinės įrangos išteklius. Vienas didžiausių privalumų – pagal Jūsų poreikį sukurti 3D modeliai saugomi Online platformoje. Trimble SketchUp Free galima naudoti bet kokioje naršyklėje, su bet kuria kompiuterio operacine sistema.

Savybės:

 • Ta pati originali SketchUp vartotojo sąsaja
 • Jūsų modeliai, pagal Jūsų poreikį, saugomi Online platformoje ir yra prieinami iš bet kurios pasaulio vietos
 • Įvykus klaidai, projektai automatiškai išsaugomi su vėliausiai pakeitimais
 • Naudodami Trimble Connect (iki 10GB), vos keliais paspaudimais, turite galimybę dalintis savo projektais su kolegomis. Galite pakviesti kitus peržiūrėti ar pakoreguoti Jūsų modelį. Komentuokite, skaitykite komentarus ir sekite savo projekto istoriją.

 

Išbandykite

 

SketchUp Studio

 

SketchUp Studio – tai licencija į kurią  įeina visi parametrai bei privalumai iš SketchUp Pro paketo, taip pat, įtraukiamos papildomų įskiepių licencijos:

 

Sketchup PRO

Daugeliui puikiai pažįstamas 3D modeliavimo įrankis.

 

Scan Essentials

Scan Essentials – naujiena, leidžianti apdoroti 3D taškų masyvus (Point Cloud) ir naudoti šią medžiagą modeliavimui Sketchup PRO programinėje įrangoje. Taškų masyvai naudingiausi esamos situacijos modeliavimui atliekant rekonstrukcijos projektus.

 

Layout

2D grafinės medžiagos kūrimo įrankis skirtas išpildyti brėžiniams ir kitiems Sketchup PRO programinėje įrangoje sukurtiems vaizdams.

 

V-Ray for Sketchup

Realistiškoms vizualizacijos kurti skirtas įrankis, veikiantis kaip papildinys Sketchup PRO programinėje įrangoje. Nuo šiol V-Ray palaiko ir „Real-time“ vizualizacijas.

 

Trimble Connect

Tai – vieninga duomenų aplinka (CDE) būtina vykdant BIM projektus. Trimble Connect yra duomenų talpykla debesyje su papildomu funkcionalumu – 3D modelių peržiūra, versijavimu, komentarų ir pastabų valdymu. Trimble Connect platformoje galima saugiai talpinti įvairių failų formatų projektinę medžiagą.

 

Revit Importer

Tai įrankis, kuris leis vos keliaisi paspaudimais perkelti SketchUp failus tiesiai į Autodesk Revit aplinką.

 

 

Mūsų partneriai, oficialūs Trimble SketchUp įrangos distributoriai UAB GeoNovus, sukūrė trumpą video įrašą, kuriame pristato, kokie yra pagrindiniai skirtumai tarp SketchUp Pro ir SktechUp Studio prenumeratų.

 

 

Licencijos įsigyjimo rūšys

 

Vieno vartotojo licencija. Šios licencijos yra parduodamos po vieną vienetą. Licencija parduodama vienerių, dviejų ir trijų metų laikotarpiui. Ši licencija priskiriama vienam vartotojui, todėl naudotis ja gali tik vienas žmogus vienu metu.

Edukacinė licencija. Ši licencija įrangos galimybėmis niekuo nesiskiria nuo standartinės SketchUp Pro versijos, tačiau edukacinės licencijos kaina yra mažesnė. Ši licencija suteikiama tik studentams, dėstytojams, kurie pateikia pažymėjimą ar kitą oficialų dokumentą įrodantį apie jų mokymasi/dėstymą švietimo įstaigoje.

Švietimo įstaigos licencija. Oficialiai patvirtintos mokymo įstaigos gali įsigyti tinklines licencijas, skirtas mokymo klasėms. Ši licencija kainuoja mažiau nei įprasta studento licencija ir, lygiai taip pat kaip tinklinė licencija, gali būti perkeliama neribotai iš vieno kompiuterinio įrenginio į kitą (viena tinklinė licencija, vienu metu, gali veikti ne daugiau kaip 5-iuose skirtinguose įrenginiuose). Švietimo įstaigoms skirtos licencijos gali būti dviejų tipų: stacionarios (skirtos dirbti tik klasėje) ir nuotolinės (su galimybe mokiniams dirbti iš namų).

Licencijos galioja metus. Parduodama jei planuojama įsigyti ne mažiau kaip 5 vnt. tinklinių vartotojo licencijų.

 

SVARBU!! Esame oficialūs Trimble SketchUp programinės įrangos pardavėjai, tad vartotojams, įsigijusiems įrangą pas mus, suteikiame nemokamą techninę pagalbą.

 

Užsiprenumeruoti

 

Taip pat, už papildomą mokestį, konsultuojame programinės įrangos klausimai, organizuojama mokymus pradedantiesiems ir pažengusiems vartotojams.

 

SketchUp mokymai

Turite klausimų? Susisiekite su architekte – programinės įrangos specialiste Diana Žmėjauskaite, el.paštu: diana@infoera.lt arba tel.:+370 690 28190

Susisiekti