„SKETCHUP” IR LICENCIJAVIMAS

sketchUp SketchUp Make SketchUp Pro Paulina Lisevičiūtė
08 spa 2018

Nemaža dalis „SketchUp Pro“ programinės įrangos vartotojų mano, jog ši programa yra nemokama. Vis tik jau nuo 2012-ųjų metų, „SketchUp Pro“ naudojimo taisyklės pasikeitė – buvo pradėta taikyti keletą skirtingų licencijavimo rūšių, kurios gali būti žinomos ne visiems programinės įrangos vartotojams. Tam, kad įneštume šiek tiek aiškumo, kviečiame susipažinti su „SketchUp” naudojimo  bei licencijavimo rūšimis.

 

PROGRAMINĖS ĮRANGOS RŪŠYS

 

 

„SketchUp Make“ versija yra pereinamoji tarp senosios „Google SketchUp“ ir „SketchUp Pro“ versijos. Ji buvo naujinama iki 2017-ųjų metų. Tačiau 2018-ųjų metų pradžioje nemokama versija „SketchUp Make“ buvo perkelta į Online versiją ir pavadinta „SketchUp Free“.

Savybės:

 • Tinkama namų vartotojui;
 • Nėra galimybės įsikelti DWG formato projektų;
 • Nėra galimybės iškelti projekto DWG formatu;
 • Netinkamas komercinei veiklai (negalima parduoti, nuomoti to, ką sukuriate naudodami programinę įrangą); Naudojimas komercinei veiklai yra laikomas nelegaliu;
 • Nėra galimybės įsigyti techninio palaikymo.

 

 

„SketchUp Pro“ versija yra pilna, mokama ir neturi jokių apribojimų. Naudojant šią versiją galima atsisiųsti papildinius, naudoti programinės įrangos įrankius „LayOut“ ir „Style Builder“. Galioja neribotą laikotarpį ir už papildomą mokestį yra suteikiamas techninis palaikymas.

Atnaujinimus šiai programinės įrangos versijai galima įsigyti kasmet, tačiau nėra būtina – tai vartotojo atsakomybė ir pasirinkimas. Sekant naujienas ir stebint kokie atnaujinimai yra įdiegti naujojoje versijoje – galima įvertinti ar Jums atnaujinimas yra aktualus.

Savybės:

 • Tinkama namų vartotojui ir komercinei veiklai;
 • Galioja neribotą laikotarpį;
 • Nėra versijos apribojimų;
 • Galimybė atsisiųsti ir naudoti papildinius;
 • Galimybė įsigyti metinę prenumeratą techniniam palaikymui ir atnaujinimams;
 • Galimybė atsisiųsti 30 dienų bandomajam laikotarpiui (bandomoji versija nėra tinkama komercinei veiklai).

Ši versija yra nemokama. Galite modeliuoti naudojant interneto naršyklę, nereikia turėti programinės įrangos kompiuterio įrenginyje. Yra galimybė suskurti savo paskyrą ir saugoti projektus joje. Šios versijos „UI“ (vartotojo sąsaja) šiek tiek skiriasi įrankių išdėstymu nuo „SketchUp Pro“ versijos. „SketchUp Free“ versija turi tiesioginę prieigą prie „3D Warehouse“ bibliotekos, kur Jūs galite saugoti savo projektus – galite paskelbti viešu arba pasirinkti, jog jie būtų niekam nematomi.

Savybės:

 • Tinkama namų vartojimui;
 • Darbo našumas priklauso nuo interneto ryšio našumo;
 • Galima papildyti darbo aplinką papildomomis galimybėmis įsigydami priedus „SketchUp Shop“ parduotuvėje;
 • Negalima įsidiegti išorinių papildinių, pavyzdžiui „V-Ray for SketchUp“;
 • Galimybė modeliuoti nemokamai;
 • Galimybė greitai perkelti projektą į „3D Warehouse biblioteką“;
 • Galimybė naudoti su įvairiomis kompiuterio operacinėmis sistemomis;

Galimybė dalintis projekto nuoroda su kitais.

LICENCIJOS ĮSIGYJIMO RŪŠYS

Licencijos įsigijimas yra taikomas „SketchUp Pro“ versijai. Ši versija yra tinkama tiek komercinei, tiek nekomercinei veiklai. Jos galimybės nėra ribotos. Siekiant atsižvelgti į vartotojų galimybes ir poreikius, siūlomos skirtingos įsigijimo sąlygos tam tikroms vartotojų grupėms.

Vieno vartotojo licencija

Šios licencijos yra  parduodamos po vieną vienetą. Licencija parduodama neribotam laikotarpiui, parduodama kartu su vienerių metų atnaujinimų ir techninio palaikymo prenumerata. Ši licencija yra priskiriama vienam vartotojui, todėl perkėlimų skaičius yra ribotas.

Tinklinė licencija

Ši licencija yra naudinga įmonėms, kurios turi daugiau nei penkias darbo vietas. Įsigiję šią versiją galite perkelti licencijas neribotą kartų skaičių ir naudoti neribotą laikotarpį. Turimas vieno vartotojo licencijas galima konvertuoti  į tinklines jei bendras licencijų skaičius yra daugiau nei penki vienetai. Šiai versijai taip pat galima įsigyti vienerių metų techninį palaikymą kasmet. Parduodama jei planuoja įsigyti ne mažiau nei 5 vnt. tinklinių vartotojo licencijų.

 

Mokykloms – laboratorijoms ir dėstytojams

Oficialiai patvirtintos mokymo įstaigos gali įsigyti tinklines licencijas, skirtas mokymo klasėms. Ši licencija kainuoja mažiau nei įprasta studento licencija ir lygiai taip pat kaip tinklinė licencija – gali būti perkeliama neribotai iš vienos kompiuterinio įrenginio į kitą (pavyzdžiui, klasėje turite 10 kompiuterių ir turite 5 vnt. licencijų, galite bet kuriame iš kompiuterių aktyvuoti licenciją – vienu metu daugiau gali veikti 5-iuose kompiuteriuose).

Galioja metus. Parduodama jei planuojama įsigyti ne mažiau nei 5 vnt. tinklinių vartotojo licencijų.

Įsigyjant šią licenciją, taip pat suteikiama nemokama licencija vienam ar keletui dėstytojų.

 

Studentams

Ši licencijos rūšis atitinka Vieno vartotojo licencijos vartojimo sąlygas, tik kaina yra žymiai mažesnė. Licencija yra priskiriama vienam studentui ir perkėlimų skaičius ribotas. Licencija galioja metus. Norintys įsigyti privalo pateikti studento pažymėjimą ar kitą dokumentą, įrodantį, jog asmuo yra studentas.

 

K-12 Educational Grants

Nemokamos licencijos mokymo įstaigoms: vidurinėms mokykloms ir gimnazijoms. Jei norite įsigyti programinę įrangą – turite galimybę įsigyti licenciją nemokamai. Norinčioms pasinaudoti šia galimybe mokykloms rekomenduojame susisiekti su „Ugdymo plėtotės centru“. Daugiau informacijos suteiksime elektroniniu paštu.


Norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su Paulina Lisevičiūtė, architektė – programinės įrangos SketchUp specialistė, el.p. paulina@geonovus.lt, tel. +370 640 63 533.

GAUTI PASIŪLYMĄ