„SketchUp 2021“ - jau čia

Monika Stelmokė
19 lap 2020

Lapkričio 18 d. pasirodė „SketchUp Pro 2021“ versija. Kviečiame susipažinti su naujojo „SketchUp“ galimybėmis, praturtinančias 3D modeliavimo darbo eigą.

Nuo šiol turėsite galimybę dar pradinėje projektavimo stadijoje įvertinti klimatą, dirbti su projektu labiau organizuotai bei palengvinti darbo procesą, pasitelkiant gyvuosius komponentus. Taip pat „SketchUp“ programinę įrangą papildė inovacijos, išorinių šaltinių pagrindu.

 

Atnaujintas logotipas

Pirmiausia, norime supažindinti su naujuoju „SketchUp“ produktų grupės įvaizdžiu. Nuo šiol galite modeliuoti šiuos logotipus ir 3D erdvėje. Kviečiame susipažinti su naujuoju įvaizdžiu!

O kas šiemet laukia 3D koordinačių ašių susikirtimo taške?  „SketchUp“ 3D modelyje sutiksite Sumele Aruofor. Norite susipažinti? Sumele yra architektė, užaugusi Nigerijoje ir auginanti dvynukus. Ji yra strateginio marketingo vadovė „Trimble“ komandoje. Plačiau.

Scale axis SketchUp 2021

Naujasis būdas pradėti projektą su „SketchUp“ 

Šiandien dažnai keliamos tvaraus pastato ar tinkamo energinio naudingumo temos. Į projektavimo procesą įvedami klausimai apie darnią miesto sistemą, darną tarp pastato ir aplinkos. Norint sukurti šią sinergiją, reikalinga išmanyti situacijos kontekstą, aplinkos bruožus. Tai svarbu kuriant miesto, pastatų komplekso ar pastato projektą. „Trimble“ skelbia, jog taip ir atsirado idėja sukurti įrankį „PreDesign“. Kas tai? Tai yra klimato analizės įrankis, suteikiantis galimybę susipažinti su teritorijos gretimybėmis, insoliacija bei klimatu. Ši informacija tampa tvirtu pagrindu ilgalaikiame projektavimo procese.

Šis įrankis padeda susipažinti su detalia orų, klimato informacija dar pradinėje projekto stadijoje. Saulės trasos diagramos padės iš arčiau pažvelgti į insoliacijos ypatybes ir pamatyti, kurios pastato dalys bus šešėlyje, o kurios – stipriai paveiktos saulės. Ir tai ne tik padeda nustatyti kritinius taškus, tačiau pateikiamos ir rekomendacijos bendriesiems langų dydžiams.

„PreDesign”  pateikta medžiaga padės vystant projektą ir vėlesnėse stadijose, pasitelkiant vaizdinę medžiagą bendraujant su užsakovais.

Pradedant projektą su atitinkamu žinių bagažu apie situaciją ir vėliau ja remiantis, galima sutaupyti laiko vėlesnėse projekto stadijose dėl laiku išvengiamų klaidų. Čia galite pamatyti analizės rezultatų pavyzdį.

Patobulintas žymų valdymas

Projekto 3D modeliavimo procesas, kuriame yra didelis kiekis žymų (angl. tags) yra gana sudėtingas. Su šia problema susiduria didelių kompleksinių projektų kūrėjai. „Trimble“ komanda nurodo, jog būtent dėl šios priežasties buvo sukurta aplankų funkcija „SketchUp Pro”  ir „LayOut”  žymoms rūšiuoti. Nepaisant to ar žymas rūšiuosite galvodami apie scenų pateikimą, ar dokumentaciją, ar sąmatų kūrimą, ar vizualizacijas, tai palengvins projektavimo procesą. Nuo šiol galite vienu paspaudimu paslėpti grupių blokų ar pavienius objektus, esančius tame pačiame aplanke.

Bet tai dar ne viskas! Žymų filtravimas „SketchUp” projekte taip pat jau yra įmanomas. Paieškos laukelyje įvedus raktinį žodį, galima parinkti norimą žymą arba žymos aplanką ir ją paslėpti arba padaryti matomą.

Susipažinkite su gyvaisiais „SketchUp“ komponentais

Vos keletas paspaudimų ir komponentas jau perbraižytas? Neabejotina, kad sėkmingas modelis yra tas, kurį galima lengvai pakeisti valdant detalių nustatymus ir projektą papildyti komponento kartoniniais, kuriuos atskirai galima valdyti. „SketchUp 2021“ atnaujinimų programoje yra pristatomi parametriniai objektai, kurie veikia įvardytu principu. Tai yra gyvieji komponentai (angl. Live Components).

Šiuose komponentuose yra užprogramuota 3D modeliavimo logika, kuri valdo objekto geometriją. Ką tai reiškia? Gyvieji komponentai yra parametriniai objektai, kurie „persibraižo“ valdant parametrus.

 

Kur rasti šiuos komponentus? Ieškokite 3D modelių bibliotekoje (angl. 3D Warehouse) ir atsisiųskite naudodami „SketchUp 2021“ versiją. Daugiau informacijos apie gyvųjų komponentų paieškos, įkėlimo ir valdymo eigą galite rasti čia (anglų kalba).

Pasirinkę komponentą 3D modelių bibliotekoje, galite jį tiesiogiai įkelti į projektą. 3D projekte galima valdyti komponento nustatymus dialogo lange „Configure Live Component“. Valdant šiuos parametrus, komponentas bus perbraižytas. Daugiau informacijos  anglų kalba apie šiuos komponentus ir valdymo principus galite rasti ir „Skill Builder“ įraše.

Užduotis

Norime pasiūlyti „SketchUp“ užduotį, padėsiančią susipažinti su gyvaisias komponentais: pritaikykite matmenis ir dydžius pakartotiniam objektų naudojimui. Pabandykite atsisiųsti objektą ir pakeisti dydį. Iš pradžių, išmėginkite tai su vienu komponentu ir po to – su grupe komponentų.

Už kadro (arba užkulisiuose) gyvieji komponentai yra kuriami skaičiavimo dizaino platformos pagrindu, kuri vadinama „Materia“. Bėgant laikui „Materia“ ir gyvieji komponentai padės sukurti dar daugiau. Šis atnaujinimas yra dar tik pradžių pradžios ženklas gyvųjų komponentų istorijoje. „SketchUp“ pranešime nurodoma, jog komanda vis dar aktyviai dirba tobulindami eksploatacines savybes ir parametrų valdymo ypatumus.

Naujas kelias pradėti darbų proceso galimybes su naujausia „SketchUp“ versija

Gyvieji komponentai taip pat yra naujos programos „SketchUp Labs“ dalis. Ši programa yra sukurta siekiant, kad klientai galėtų dalyvauti produkto vystymo stadijoje. Kviečiame prisijungti ir dalyvauti „SketchUp“  forumuose bei dalyvauti diskusijose. Jei pastebėsite aspektų, kuriuos, Jūsų manymu reikėtų tobulinti, pasidalinkite savo įžvalgomis forume.


Norite išbandyti „SketchUp Pro 2021”? Išbandykite nemokamai (30 dienų).

Turite klausimų? Kreipkitės į programinės įrangos specialistę Moniką Stelmokę,  el. p. monika@infoera.lt, +37068566312.