„Revit Server“ - kas tai?

Įrangos įdiegimas Įrankiai ir funkcijos Rangovai Užsakovai Edvinas Grigaliūnas
20 sau 2017

„Autodesk Revit“ programinė įranga jau gerai žinoma mūsų šalyje, tačiau ar išnaudojamos visos teikiamos galimybės? Neretai gerokai mažiau žinoma apie papildomus bendradarbiavimo įrankius, kurie ženkliai pagerina komunikaciją tarp užsakovų, rangovų, projektuotojų ir kitų projekto dalyvių. Šį kartą plačiau aptarsime „Revit Server“.

Nors „Revit Server“,  kaip nuotolinio bendradarbiavimo įrankis, egzistuoja nuo 2010 metų, bet palyginus nedaug kas šį įrankį naudoja vietinėje rinkoje. Tačiau tai išties puikus sprendimas dirbantiems „Revit“ platformoje ir siekiantiems efektyviai bendradarbiauti su įvairių sričių atstovais realiuoju laiku. Visas projekto modelis kuriamas vienoje centralizuotoje vietoje.

Tad kviečiame sužinoti apie tai šiek tiek daugiau.

Kas yra „Revit Server“?

„Revit Server“ – tai serverinė aplikacija, leidžianti efektyviai bendradarbiauti komandoje dirbantiems su „Revit“ produktais (nuo 2016 m. sujungti „Revit Architecture“, „Revit MEP“, „Revit Structure“ produktai). Svarbu žinoti, jog „Revit LT“ produktams ši galimybė netaikoma, nes pati programinė įranga nėra pritaikyta bendradarbiavimo veiksmams atlikti.

Šios programinės įrangos architektūra yra skirta palaikyti tinklinį bendradarbiavimą išoriniame (WAN) tinkle daugiau nei viename centriniame modelyje.

Nemokamas sprendimas „Revit“ naudotojams

Pati „Revit Server“ programinė įranga yra nemokama. Ja gali naudotis tie, turintieji „Autosdesk Revit“ programinę įrangą ar „Autodesk“ programinės įrangos paketus / rinkinius į kurių sudėtį įeina „Revit“ prenumerata ar nuoma.

Kaip efektyviai panaudoti „Revit Server“?

„Revit Server“ gali būti naudojamas:

  • kaip talpykla ir saugoti centrinius modelius, kuriuos projekto dalyviai galės pasiekti iš skirtingų pasaulio vietų. Kiekvienas projektuotojas gali turėti nuosavą centrinį modelį ir į jį gali įterpti („įlinkinti“) kitų projektuotojų centrinius modelius, tokiu būdu garantuojant saugesnį bendradarbiavimą;
  • kaip akseleratorius, suteikiantis greitesnį duomenų apsikeitimą, atnaujinimą tarp pagrindinio centrinių modelio patalpinto kitame serveryje ir vietinių (lokalių) modelių.

Taip pat yra administratoriaus prieigos galimybė. Administratorius, jo vaidmenį dažniausiai atlieka BIM vadovas, gali pridėti, ištrinti projektinius centrinių modelių failus bei atlikti reikiamus jų tvarkymo veiksmus.

 

Kaip paleisti „Revit Server“?

Tam, kad paleisti „Revit Server“ reikia turėti žinių, serverį ar atskirą kompiuterį. Dar viena galimybė – naudoti kompiuterį, kuriame veikia „VMWare“ su keliomis operacinėmis sistemos.

Šiuo metu yra jau ir patogesnių „Autodesk“ debesų paslaugų sprendimų, skirtų nuotoliniam bendradarbiavimui, kurie nereikalauja papildomų žinių, įrangos ir panašiai, tačiau jie yra mokami. O apie juos plačiau – kituose blogo įrašuose.

Įdiegimas

„Revit Server“ programinė įranga gali būti naudojama su tokiomis serverinėmis operacinėms sistemomis, kaip „Windows Server 2008“,  „Windows Server 2012“. Ją galima taip pat įdiegti ir naudojant „VMWare“  sprendimą (ant virtualios platformos). Tačiau naudojant „VmWare“,  veikimas bus kiek lėtesnis nei tada, jei „Revit Server“ būtų jungiamas atskirame kompiuteryje. Svarbu žinoti, kad įdiegti „Revit Server“ standartiniame darbiniame kompiuteryje su paprasta operacine sistema („Windows 7“, „Windows 8“ ar „Windows 10“) įprastuoju būdu nėra galimybės. Bet yra tam tikrų apėjimo būdų, kurie leis tai padaryti, juos pademonstruosime žemiau esančiame video.

Praktiniai patarimai

Atliekant įdiegimo, konfigūravimo ir „Revit Server“ paleidimo veiksmus, reikalinga išjungti visas ugniasienes (angl. Firewall). Po įdiegimo, įsitikinus kad „Revit Server“ tinkamai veikia, ugniasienes galima vėl įjungti.

Taip pat patariama prieš įdiegiant „Revit Server“ įsidiegti ir visus Windows atnaujinimus. Tai galima atlikti paspaudus Start arba Windows mygtuką ir paieškos langelyje įrašius Check for updates. Atsidariusiame lange matysite visų galimų atnaujinimų sąrašą:

Norint įdiegti atnaujinimus, spauskite mygtuką Install now. Sąrašas gali būti ir tuščias, jeigu visi įmanomi atnaujinimai jau yra įdiegti.

Picture3

Reikalavimai kompiuteriui

„Revit Server“ kaip ir pačios „Revit“ programos greitaveikai užtikrinti reikalinga operatyvioji atmintis (RAM). Jeigu trumpai – kuo daugiau tuo geriau. Minimalus reikalingas operatyvios atminties dydis „Revit Server“ yra 4 GB, bet tai tiks tik dirbant su mažais ir nesudėtingais objektais. Tuo tarpu 8 GB užtektų patenkinti  nedideliu daugiabučiu, tačiau optimalus operatyviosios atminties dydis – 16 GB. Jos turėtų užtekti net ir išties dideliems objektams. Pačiame darbiniame kompiuteryje optimalus operatyvios atminties kiekis – 16 GB, o dirbant su dideliais objektais patariu turėti nemažau 32 GB (RAM), nes realus suvartojimas gali siekti net 29 – 30 GB (RAM).

 

Autorius: Pastatų vidaus inžinerinių sistemų BIM specialistas Rostislav Apuchovskij tel. + 370 699 05 000 arba el. p. rostislav@infoera.lt.