„Revit“ Nuotekų vamzdyno su nuolydžiu altitudžių atvaizdavimas

Revit revit 2020 Revit 2021 Revit 2022 Vytautas Puras
05 geg 2021

Šiame blogo įraše atsakysime į projektuotojo  klausimą: Ar yra galimybė žymėjime atvaizduoti nuotekų vamzdyno, projektuojamo su nuolydžiu, atkarpos pradžios ir pabaigos apatinės kraštinės altitudes?

Turėdami įprastą vamzdyną su nuolydžiu ir pasirinktos atkarpos altitudes, galime matyti parametruose. Didžiausias iššūkis tai, jog yra rodomos atkarpos pradžios viršutinės ir pabaigos apatinės kraštinių altitudės.

Revit patarimai infoera.lt

Revit patarimai infoera.lt

Kad būtų dar aiškiau, tą pačią atkarpą galime apžiūrėti pjūvyje, papildomai pažymint ir atvaizduojant pradžios ir pabaigos apatinės kraštinės altitudes. Šiuo atveju, tikslas yra atvaizduoti šias dvi matomas apatinės kraštinės altitudes viename žymėjime.

Revit patarimai infoera.lt

Pirmiausia, įkeliame vamzdyno žymėjimą ir jį redaguojame įtraukdami du naujus formule aprašytus parametrus.

Revit patarimai infoera.ltRevit patarimai infoera.lt

 

Revit patarimai infoera.lt

Pasirenkame šių parametrų eiliškumą, įsikeliame sukurtą žymėjimą į projekto modelį.

Revit patarimai infoera.lt

Parametrų eiliškumas gali priklausyti nuo to, kaip yra formuojamas nuolydis projekto modelyje, dėl to gali tekti susikurti kelis skirtingus žymėjimo tipus ir juos naudoti priklausomai nuo situacijos.

Štai pavyzdžiui, identiškas vamzdynas, su tuo pačiu nuolydžiu, tačiau vienu atveju nuolydis suformuotas judant į apačią, kitu – kylant į viršų. Galime pastebėti, jog parametrai, kurie buvo naudojami formulėse, turi skirtingas reikšmes.

Revit patarimai infoera.lt

Revit patarimai infoera.lt

 

Štai ir galutinis rezultatas. Esant poreikiui, standartiniais „Revit“ įrankiais galime susikurti rodyklę ir nurodyti nuolydžio kryptį.

Revit patarimai infoera.lt


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.