„MagiCAD for Revit“ naudingi patarimai – Klavišų kombinacijos

Vytautas Puras
22 geg 2020

Inžinieriai-projektuotojai, dirbantys „AutoCAD“ programa, tikrai žino kas yra klavišų kombinacijos ir kaip jomis naudotis. Nieko nuostabaus, jog šis poreikis vėliau atsiranda ir pradėjus projektuoti su „Revit“.

Juk tikrai kartais yra patogiau ir greičiau iškviesti dažnai naudojamas komandas pasirenkant klaviatūros klavišų kombinacijas nei kiekvieną kartą judėti po įrankių juostas.

Šį kartą pakalbėsime apie galimybę susikurti naujas klavišų kombinacijas, kurios iškviestų reikiamas komandas. Nors šiame įraše bus panaudota „MagiCAD for Revit“ komanda, tačiau aprašyta darbo eiga gali pasinaudoti ir visi kiti dirbantys „Revit“ programa.

Kur yra pasislėpusios klavišų kombinacijos?

Klavišų kombinacijas galite surasti nuspausdami pagrindinių „Revit“ programos nustatymų mygtuką „Options“ ir pasirinkdami „User Interface“ skiltį.

1-Revit-options

2-Revit-user-interface

Šioje skiltyje (šalia „Keyboard Shortcuts“) pastebėsite mygtuką „Customize“. Jį pasirinkus, iškart išvysite „Keyboard Shortcuts“ langą. Tai pagrindinis langas, kuriame ir galite priskirti reikiamas komandas savo klavišų kombinacijoms.

3-Revit-Keyboard-shortcuts

„Keyboard Shortcuts“ lange pamatysite šiuos nustatymus:

  • „Search“ – tai laukelis, skirtas komandos paieškai;
  • „Filter“ – komandos tiesiogiai susietos su pasirinktu filtravimo kriterijumi;
  • „Assignments“, tai komandų sąrašas, kuriame nesunkiai galima pamatyti ar konkreti komanda jau turi priskirtą klavišų kombinaciją ar ne, pasirinkti reikiamą komandą iš sąrašo ir priskirti jai klavišų kombinaciją ir t.t.;
  • „Press new keys“ – klavišų kombinacijos priskyrimas ar panaikinimas pasirinktai komandai;
  • „Import“ ir „Export“ – klavišų kombinacijos eksportas ar importas į kitą darbo kompiuterį arba iš jo.

Kaip priskirti klavišų kombinacijas komandoms?

Štai projektuojant „MagiCAD“ programa, dažnai redaguojame projektinį failą naudodami „Modify dataset“ komandą. Kad būtų daug greičiau iškviesti šią komandą, tam galime panaudoti klavišų kombinaciją.

Susirandame komandą iš sąrašo, ją pažymime. Įrašome klavišų kombinaciją ir spaudžiame „Assign“ mygtuką. Klavišų kombinacija sėkmingai priskirta komandai. Štai ir viskas.

4-Revit-Modify-dataset

Pagrindinės taisyklės kuriant klavišų kombinacijas?

  • Yra galimybė priskirti iki 5 raidinių klavišų, tačiau rekomenduojame apsiriboti keliais klavišais;
  • Galima naudoti Ctrl, Shift, Alt + raidinis klavišas kombinacijas;
  • Jeigu naudojamas Alt klavišas, taip pat privalo būti įtrauktas Ctrl arba Shift klavišas;
  • Tai pačiai komandai galima priskirti kelias klavišų kombinacijas, tačiau rekomenduojame apsiriboti viena kombinacija;
  • Tą pačią klavišų kombinaciją yra galimybė priskirti skirtingoms komandos, tačiau rekomenduojame laikytis „Viena kombinacija vienai komandai“ taisyklės.

Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.