MagiCAD for Revit naudingi patarimai – Klavišų kombinacijos

Architektūra Elektrotechnika Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Šildymas ir vėdinimas Statinių konstrukcijos Vandentiekis ir nuotekos Vytautas Puras
22 geg 2020

Inžinieriai-projektuotojai, dirbantys su AutoCAD programine įranga, tikrai žino kas yra klavišų kombinacijos ir kaip jomis naudotis. Nieko nuostabaus, jog šis poreikis vėliau atsiranda ir pradėjus projektuoti su Revit.

Juk tikrai kartais yra patogiau ir greičiau iškviesti dažnai naudojamas komandas, pasirenkant klaviatūros klavišų kombinacijas, nei kiekvieną kartą judėti po įrankių juostas.

Šį kartą pakalbėsime apie galimybę susikurti naujas klavišų kombinacijas, kurios iškviestų reikiamas komandas MagiCAD įrangoje. Nors šiame įraše bus panaudota MagiCAD for Revit komanda, tačiau aprašyta darbo eiga gali pasinaudoti ir visi kiti dirbantys Revit programa.

 

Klavišų kombinacijos

 

Kur yra pasislėpusios klavišų kombinacijos?

 

Klavišų kombinacijas galite surasti nuspausdami pagrindinių Revit programos nustatymų mygtuką Options ir pasirinkdami User Interface skiltį.

 

1-Revit-options


2-Revit-user-interface

 

Šioje skiltyje (šalia Keyboard Shortcuts) pastebėsite mygtuką Customize. Jį pasirinkus, iškart išvysite Keyboard Shortcuts langą. Tai pagrindinis langas, kuriame ir galite priskirti reikiamas komandas savo klavišų kombinacijoms.

 

3-Revit-Keyboard-shortcuts

 

Keyboard Shortcuts nustatymai

 

Keyboard Shortcuts lange pamatysite šiuos nustatymus:

  • Search – tai laukelis, skirtas komandos paieškai
  • Filter – komandos tiesiogiai susietos su pasirinktu filtravimo kriterijumi
  • Assignments, tai komandų sąrašas, kuriame nesunkiai galima pamatyti ar konkreti komanda jau turi priskirtą klavišų kombinaciją ar ne, pasirinkti reikiamą komandą iš sąrašo ir priskirti jai klavišų kombinaciją ir t.t.
  • Press new keys – klavišų kombinacijos priskyrimas ar panaikinimas pasirinktai komandai
  • Import ir Export – klavišų kombinacijos eksportas ar importas į kitą darbo kompiuterį arba iš jo.

 

Kaip priskirti klavišų kombinacijas komandoms?

 

Štai projektuojant MagiCAD programa, dažnai redaguojame projektinį failą naudodami Modify dataset komandą. Kad būtų daug greičiau iškviesti šią komandą, tam galime panaudoti klavišų kombinaciją.

Susirandame komandą iš sąrašo, ją pažymime. Įrašome klavišų kombinaciją ir spaudžiame Assign mygtuką. Klavišų kombinacija sėkmingai priskirta komandai. Štai ir viskas.

 

4-Revit-Modify-dataset

 

Pagrindinės taisyklės kuriant klavišų kombinacijas

 

  • Yra galimybė priskirti iki 5 raidinių klavišų, tačiau rekomenduojame apsiriboti keliais klavišais;
  • Galima naudoti Ctrl, Shift, Alt + raidinis klavišas kombinacijas;
  • Jeigu naudojamas Alt klavišas, taip pat privalo būti įtrauktas Ctrl arba Shift klavišas;
  • Tai pačiai komandai galima priskirti kelias klavišų kombinacijas, tačiau rekomenduojame apsiriboti viena kombinacija;
  • Tą pačią klavišų kombinaciją yra galimybė priskirti skirtingoms komandos, tačiau rekomenduojame laikytis „Viena kombinacija vienai komandai“ taisyklės.

Turite klausimų? Susisiekite su MagiCAD ir Revit programinių įrangų specialistu Vytautu Puru, el. paštu: vytautas@infoera.lt arba tel.: +370 699 86 907

Susisiekti