„MagiCAD Electrical for Revit“ - Įrangos montavimo patalpos identifikavimas

MagiCAD Electrical MagiCAD for Revit Vytautas Puras
17 gru 2019

„MagiCAD Electrical for Revit“ ir galimybės identifikuoti įrangos montavimo vietą projekto modelyje. Šį klausimą apie „MagiCAD for Revit“ funkcionalumą uždavė vienas iš mūsų klientų, kuriam šią informaciją aktualu matyti tam skirtame parametre ir panaudoti ją projekto eigoje.

Naudojant „Revit“ programinę įrangą elektrotechninės dalies projektams atlikti, pagal nutylėjimą galima pamatyti tik elektros paskirstymo skydų montavimo vietą. Tam naudojamas sisteminis parametras „Location“, kuriame ir identifikuojama patalpa. Beje, kad visa tai veiktų, būtina sukurti inžinieriams-projektuotojams skirtas patalpas – „Spaces“.

Tačiau minėto parametro nėra prie kitų įrangos kategorijų, tarkim, šviestuvų, jungiklių ir t.t. Šią informaciją būtų galima pamatyti tik sukuriant ataskaitą – „Schedules“. Tačiau mūsų tikslas yra šią informaciją pamatyti parametre.

Šią užduotį galima lengvai įvykdyti pasinaudojant „MagiCAD“ įrankiu „Merge Parameters“, kuris geba sutraukti pasirinktų parametrų reikšmes į vieną. Iš pradžių reikėtų susikurti naują parametrą. Šiuo atveju susikursime naują projektinį parametrą – „LOC“ ir parinksime jam norimas įrangos kategorijas.

 

Šį parametrą bus atvaizduojamas prie įrangos projekto modelyje.

Galiausiai pasinaudojame jau minėtu įrankiu „Merge Parameters“.

Susikuriame naują tipą „Saved Configurations“ skiltyje.

Tuomet įtraukiame reikiamus parametrus. Šiuo atveju mus domina patalpos pavadinimas ir numeracija.

 

Paskiausiai „apdorojame“ mūsų projekto modelį.

Štai ir viskas. „LOC“ parametro reikšmės užpildomos automatiškai priklausomai nuo to, kurioje patalpoje yra įranga.

Šia metodika gali vadovautis ir ŠVOK bei VN dalių inžinieriai-projektuotojai. Sėkmės.


Jeigu turite pastebėjimų ar klausimų, susisiekite su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. 8 699 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt ir mes būtinai padiskutuosime.