MagiCAD 2024 UR-1 - kas naujo?

Elektrotechnika Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Šildymas ir vėdinimas Vandentiekis ir nuotekos Vytautas Puras
07 vas 2024

Oficialiai išleista MagiCAD 2024 UR-1 atnaujinimų versija. Produktyvesnis vienlinijinių elektros paskirstymo skydų schemų sudarymas, ataskaitų apie elektros grupes kūrimas, patobulinti kintamo oro srauto vėdinimo sistemų skaičiavimai – tai tik keletas atnaujinimų, kuriuos jau gali išbandyti inžinieriai dirbantys Revit aplinkoje. Tuo tarpu MagiCAD for AutoCAD gali pasigirti automatizuotu brėžinių kampinio štampo informacijos valdymu, įrangos aptarnavimo zonų atvaizdavimu ir kitomis naujovėmis.

Šiame blog’o įraše pristatysime pagrindinius MagiCAD 2024 UR-1 for AutoCAD ir MagiCAD 2024 UR-1 for Revit atnaujinimus.

Verta paminėti, jog su šia versija atsirado suderinamumas su BricsCAD programine įranga. MagiCAD 2024 UR-1 versija pilnai suderinama su BricsCAD V24 versija.

 

MagiCAD 2024 UR-1 for Revit naujovės

 

 • Efektyvenis ir patogesnis vienlinijinių elektros paskirstymo skydų skaičiuojamųjų schemų sudarymas ir informacijos valdymas jose. Skydo schema automatiškai sukuriama viename brėžinyje, vėliau išskaidoma į spausdinimui skirtus, kampinį štampą turinčius, lapus. Šie lapai naudojami projektinei dokumentacijai kurti.

 

 

 

 • Įrangos grupavimas kuriant apsauginės signalizacijos, gaisrinės signalizacijos ir kitų silpnų srovių sistemų principines schemas. Sugrupuoti elementai schemoje atvaizduojami sutartiniais žymėjimais, šalia nurodant grupei ar kilpai priklausančių identiškų elementų, skaičių. Taipogi yra galimybė negrupuoti elementų ir schemoje kiekvieną jų atvaizduoti atskirai.
 • Transformatorių įkėlimas į projekto modelį, jų atvaizdavimas elektros tinklo skaičiuojamojoje schemoje, transformatorių techninių charakteristikų eksportavimas ir importavimas į kitas programas.
 • Elektros grupių ataskaitų kūrimas naudojant Bill of Materials įrankį. Tereikia paruošti ataskaitos šabloną, į jį įtraukti reikiamus parametrus ir suformuoti ataskaitą, kurioje pateikiama reikiama informacija apie elektros grupes.
 • Nuo šiol kintamo oro srauto vėdinimo sistemų skaičiavimai ( VAV – Variable air volume) gali būti atliekami nenaudojant slėgio jutiklio, tokiu atveju oro srautas gali būti valdomas tiesiog naudojant VAV sklendes.
 • Skaičiavimų metodika, pagal kurią atliekamas automatinis ortakių išmatavimų parinkimas, gali būti keičiama tiesiog gautoje skaičiavimų ataskaitoje. Tai padeda greičiau palyginti prie skirtingų metodikų gautus rezultatus, prieš atnaujinant juos į projekto modelį.
 • Automatinis ortakių išmatavimų parinkimas gali būti atliekamas parenkant ir mažesnių išmatavimų ortakius, tiesiogiai jungiamus prie įrangos.
 • Patogus elementų identifikavimas naudojant gautas gaisro gesinimo sistemų skaičiavimų ataskaitas. Pažymėjus elementą ataskaitoje, jis lengvai gali būti priartinamas projekto modelyje. Ir atvirkščiai, pažymėjus elementą projekto modelyje, jis automatiškai paryškinamas gautose ataskaitoje.
 • Naudojant Running Index įrankį galima filtruoti elementus pagal pasirinktus parametrus ir aprašytas taisykles.
 • Naudojant Change Properties funkcionalumą galima keisti pasirinktų atšakų pajungimo būdą: trišakiai ar balninės atšakos.
 • Šilumnešių ar šaltnešių terpes galima apsirašyti projektiniame faile Dataset. Jas galima apsirašyti patiems arba įtraukti reikiamas terpes prisijungiant prie duomenų bazės per MagiCAD Connect.

 

 

 

 • Įtraukti papildomi parametrai, kurių reikšmes galima atnaujinti naudojant Update Parameters įrankį.
 • Įtraukti papildomi parametrai leidžiantys papildomai aprašyti ortakius, vamzdynus, kabelių kopėčias ar izoliacines medžiagas.

Daugiau informacijos apie visus MagiCAD 2024 UR-1 for Revit atnaujinimus čia: https://www.magicad.com/en/magicad-2024-ur1-revit/

 

MagiCAD 2024 UR-1 for AutoCAD naujovės

 

 • Greitas, patogus ir automatizuotas projekto brėžinių kampinio štampo informacijos supildymas ir valdymas. Ši informacija atnaujinama pasirenkant reikiamus atributus ir projekto brėžinius.
 • Naujas File Reference Manager įrankis, kurį naudojant galima greitai sutvarkyti, suvaldyti ir atnaujinti visus reikiamus ryšius tarp projekto brėžinių ir elementų, kai keičiasi katalogų ir brėžinių pavadinimai, ar jų lokacija.
 • Atsirado galimybė įjungti ir matyti įrangos aptarnavimo zonas. Šios zonos taipogi įvertinamos atliekant neleistinų susikirtimų patikrą.

 

 

 • Naudojimui paruošti fiksuoto ilgio kabeliai. Kuomet viršyjamas tam tikro kabelio užsiduotas ilgis, projektuotojas apie tai informuojamas atskiru pranešimu. Tai leidžia operatyviau priimti reikiamus sprendimus dar projektavimo metu.
 • Minimalios vandens talpos įvertinimas projektuojant gaisro gesinimo sistemas. Šios vandens talpos naudojamos gaisro gesinimo sistemose, kai nėra vandentiekio arba tiekiamo vandens kiekis gaisro gesinimui nėra pakankamas.
 • Automatinis ortakių išmatavimų parinkimas gali būti atliekamas parenkant ir mažesnių išmatavimų ortakius, tiesiogiai jungiamus prie įrangos.

 

Daugiau informacijos apie visus MagiCAD 2024 UR-1 for AutoCAD atnaujinimus rasite čia: https://www.magicad.com/en/magicad-2024-ur1-autocad/


Turite klausimų? Susisiekite su MagiCAD ir Revit programinių įrangų specialistu Vytautu Puru, el. paštu: vytautas@infoera.lt arba tel.: +370 699 86 907

Susisiekti

Susiję produktai

Daugiau produktų