Kas naujo Autodesk Revit 2018 versijoje?
Kaip ir kiekvienais metais, balandžio mėnesį Autodesk išleido naują Autodesk Revit 2018 programos versiją, kurioje atnaujinta keletas esamų funkcijų, minimaliai pakeistas programos dizainas ir, žinoma, Revit 2018 gali atidaryti naujo AutoCAD 2018 formato failus.
Kas naujo Autodesk Revit 2018 versijoje?
Vartojo sąsajos atnaujintas dizainas
Vartotojo sąsajos dizainas atnaujintas minimaliai, o pačiai sąsajai būdingas plokštesnis grafinis vaizdas. Autodesk Revit 2018 grįžta prie įprasto Microsoft programų valdymo lango vaizdo – interaktyvioji Revit logotipo raidė keičiama į File įrankį, kurį paspaudus galima rasti įprastines funkcijas (save, open ir t.t). Taip pat, spausdinti bus patogiau, nes greito pasiekiamumo įrankių juostoje viršuje atsiranda ilgai lauktos Print funkcijos logotipas, kurio ankstesnėse Revit versijose čia nebuvo įmanoma pridėti. Taip pat, Revit 2018“ vaizdo kokybė visapusiškai pritaikyta 4k raiškos ekranams.

Naujas laiptų kūrimo būdas
Naujoje Revit versijoje lieka tik vienas laiptų kūrimo būdas – su Stair by Component įrankiu. Įrankis Stair by Sketch panaikintas, tačiau laiptai sukurti šiuo įrankiu (atidarant juos naujoje versijoje) bus atnaujinami ir redaguojami su Stair by Component.
Sukūrtus įprastus laiptus su Revit programa, dabar ypač lengva pritaikyti daugiaaukščiui pastatui. Jums tereikia vienus laiptus pririšti prie jau sukurtų pastato lygių (angl. levels). Tab mygtuko pagalba reikia pažymėti laiptus pjūvio arba fasado vaizde, tuomet prie skilties Modify Stairs paspausti Select Levels, pažymėti lygius tarp kurių norima sukurti laiptus ir paspausti žalią varnelę. Laiptai sukuriami tarp aukštų kaip grupės (angl. Multistory Stairs), o pakopų skaičius ir aukštis sukuriamas automatiškai atsižvelgiant į aukštį tarp lygių.
Bet kokie pakeitimai, kurie buvo atlikti laiptų grupėje, bus pritaikyti viesiems tos grupės nariams. Bet kuriuo projektavimo metu laiptus galima pašalinti ar pridėti prie grupės, naudojant įrankį conect/disconect stairs. Taip pat, pasirinktus laiptus galima pridėti ir atsieti nuo grupės (angl. Pin/Unpin įrankiu) ir redaguoti nekeičiant grupės parametrų. Revit programoje atlikus aukštų aukščių pakeitimus, visi tarpaukštiniai laiptai automatiškai prisitaiko prie naujo aukščio.
Šios naujos laiptų redagavimo funkcijos dar labiau supaprastins daugiaaukščių pastatų projektavimo procesą.

Turėklų kūrimo patobulinimai
Atsižvelgiant į laiptų kūrimo naujoves, Autodes nepamiršo ir turėklų. Dabar Revit turėklus paprasta uždėti ant bet kokio paviršiaus. Ir visai nesvarbu ar tai būtų siena, grindys, stogas, rampa, laiptai ir net reljefas. Tereikia sukurti turėklą, pažymėti ir pasirinkti funkciją Pick New Host, o pažymėjus elementą, prie kurio paviršiaus turėklas turės prisitaikyti, Revit 2018 automatiškai suformuos reikiamo nuolydžio turėklus.
Visiems sukurtiems laiptams, priklausantiems grupei daugiaukščiame pastate, turėklai pridedami vienu paspaudimu: reikia pasirinkti įrankį Railing, komandą Place on Stair/Ramp ir išsirinkti laiptus. Turėklai bus priskiriami tai pačiai grupei, kuriai priklauso laiptai ir bus redaguojami kaip grupės. Nuo šiol vientisu turėklu galima aptverti ir laiptus bei laiptų aikšteles: pažymėjus turėklus tereikia pasirinkti funkciją Edit Path arba du kartus spustelėti ant turėklų ir tuomet įsijungia linijinis redagavimo režimas.
Autodesk Revit laiptų aikštelę galima aptverti pratęsiant turėklo liniją, esančią ant laiptų – bus sukurtas vientisas turėklas automatiškai prisitaikysiantis prie grindų ar reljefo nuolydžio. Redagavimo režime tereikia rinktis įrankį Pick new Host (turėklo linijos galuose atsiras rodyklės, nurodančios, kuria linkme turėklas aukštėja) ir pasirinkti laiptus (ant kurių bus turėklas). Pabaigus šį veiksmą, reikalinga spausti Finish sketch ir turėklas automatiškai prisitaikys prie pagrindo plokštumos (ant kurios buvo sukurtas). Video medžiagą galite rasti čia.

Žiniaraščiai
Kuriant žiniaraščius ar specifikacijų lentelese, nuo šiol į jas galima įtraukti modelių grupes esančias projekte ir į projektą įkeltas Revit nuorodas (angl. Revit links). Tai pat naujai sukurtame apraše jau galima pridėti ir papildomą skiltį – užrašams ar kitai papildomai informacijai.

Žiniaraščiai kuriami taip, kaip ir ankstesnėse Revit versijose (įrankiu Schedule/Quantities). O štai atsidariusioje lentelėje sąraše jau yra parinktis Model groups bei RVT Links. Pasirinkus norimo žiniaraščio tipą, spausti OK, išsirinkti norimus parametrus, kurių reikia lentelėje. Norint pridėti papildomą skiltį, reikalinga spausti piktogramą New parameter, įrašyti pavadinimą ir pridėti reikiamą parametrą, pvz. text ir spausti OK. Atlikus šiuos veiksmus jūsų aprašas bus sukurtas. Atsiradusioje text skiltyje galima įrašyti pastabas ar užrašus.
Kalbant apie grupavimą, grupuoti lentelėje rodomą informaciją dabar skiltyje Sorting/Grouping galima ne tik pagal tipą, bet ir pagal aukštą/lygį (angl. Reference level), kuriam priklauso elementai. Beje, grupėms jau yra galimybė priskirti parametrus (Manage skiltyje pasirenkant Project parameters). Video medžiagą galite rasti čia.
Nuo šiol Revit atpažįsta importuotų DWG failų koordinates
Viskas ko reikia – koordinuotas DWG formato failas iš Civil 3D programos. Įkėlus tokį failą į Revit 2018 projektą kaip nuorodą, tikslias failo koordinates galima pritaikyti ir Revit modeliui. Įkėlus DWG failą reikia jį padėti į reikiamą vietą. Tam galite naudoti įprastines Move, Rotate ar kitas funkcijas. Tuomet Revit modeliui galima pritaikyti realias koordinates, kurios yra DWG faile. Patikrinti ar užduotį įvykdyti pavyko galite naudodami funkciją iš Annotate skilties – Spot Coordinate arba tai matoma pažymėjus apžvalgos tašką (angl. Survey point) Properties skiltyje.
Šios nustatytos koordinatės galios bet kuriam su nuoroda keliamam Revit modeliui, kėlimo į projektą metu dialogo lange nurodžius poziciją Auto – by Shared Coordinates. Norint, kad nustatytos koordinatės išliktų eksportuojant modelį, eksportavimo metu atsiradusiame dialogo lange skiltyje Units & Coordinates reikalinga nurodyti, kad Coordinate system basis yra Shared. Video medžiagą galite rasti čia.
Brėžinių eksportavimas į DWG formatą
Eksportuojant brėžinius iš Revit 2018 į DWG formato failus atsirado galimybė nustatyti elementų ir linijų spalvas taip, kad atidarius DWG failą jos bus tokios, kaip ir originaliame faile.

Elementų žymėjimas
Revit 2018 versijoje palengvintas objektų žymėjimas – pasirinkus komandą Tag All atsiradusiame dialogo lange jau yra galimybė pasirinkti visus elementus arba ir tik tuos, kuriems reikia pridėti žymas.


Teksto redagavimas
Kuriant tekstinius elementus atsirado nauja funkcija – galimybė greitai pridėti reikiamą simbolį, tinkantį bet kuriam įrašytam šriftui. Tereikia redagavimo režime paspausti dešinį pelės klavišą ir atsidariusiame lange atlikti pasirinkimą iš Symbols skilties.
Jei meniu reikiamo simbolio nėra – Other funkcija atidarys langą su daugiau parinkčių. Jeigu atidarytame vaizde yra žymų, teksto šriftas automatiškai bus parinktas identiškas žymai, kad visas tekstas ekrane būtų vienodas.
Teksto redagavimas Revit 2018 versijoje
Globalių parametrų atnaujinimas
Globalių parametrų (angl. global parameters) redagavimas tapo paprastesnis. Dabar norimą parametrą galima priskirti ir redaguoti ne tik linijiniams, bet ir kampų matmenims. Taip pat parametrus galima taikyti Revit skirtingoms šeimoms – norint greitai priskirti ir keisti medžiagas įsijungus vos vieną dialogo langą. Tiesa, prieš tai kaip medžiagą reikia priskirti norimą parametrą. Privalumas, kad tai nustačius, nebereikia medžiagos keisti kiekvienai šeimai atskirai. Video medžiagą galite rasti čia.

Paprastesnis 3D formų redagavimas importavus ne RVT formato failus
Revit 2018 užtikrina kokybiškesnį 3D geometrinių formų importavimą į Revit modelį. Importuojant SAT ir Rhino 3DM galima priskirti reikalingai kategorijai, kuri leis reguliuoti failo matomumą, priskirti jį aprašo lentelei ar uždėti žymą. Dar vienas privalumas, ši Revit versija atpažįsta ne tik importuotos 3D geometrijos plokštumas, bet ir briaunas, tarp kurių galima uždėti matmenis.
Suvestinis modelis
Nuo šiol Autodesk Revit palaiko Navisworks NWD ir NDC failų formatus, juos galima įkelti kaip nuorodą į Revit modelį. Nuoroda bus matoma visuose vaizduose – pjūviuose, fasadų ir 3D vaizduose, taip pat „renderinama“, tačiau tik Shaded grafiniu vaizdu. Įkelti Navisworks modelį ir redaguoti nustatymus galima per Insert skiltį, naudojantis įrankiu Coordination Model ir nurodant pasirinktas koordinates (arba esamas Revit modelyje arba Navisworks projekte). Galimybė į Revit projektą įkelti NWD ir NDC formatų failus palengvins bendradarbiavimą tarp specialistų, naudojančių skirtingą programinę įrangą. Video medžiagą galite rasti čia.
Turite klausimų? Susisiekite su Architekte – BIM koordinatore Monika Stelmoke, el. paštu: monika@infoera.lt arba tel.: +370 685 66 312
Susisiekti