Kas naujo „Autodesk Revit 2018” versijoje?

Revit Revit2018 Monika Stelmokė
16 geg 2017

Kaip ir kiekvienais metais, balandžio mėnesį „Autodesk“ išleido naują „Autodesk Revit 2018“ programos versiją, kurioje atnaujinta keletas esamų funkcijų, minimaliai pakeistas programos dizainas ir , žinoma, „Revit 2018“ gali atidaryti naujo „AutoCad 2018“ formato failus.

Vartojo sąsajos (angl. user interface) atnaujintas dizainas.

Naujienos ‚,Revit 2018“ dizaine ir greito pasiekiamumo įrankių juostoje
Naujienos ,,Revit 2018“ dizaine ir greito pasiekiamumo įrankių juostoje

Vartotojo sąsajos dizainas atnaujintas minimaliai, o pačiai sąsajai būdingas plokštesnis grafinis vaizdas. „Autodesk Revit 2018“ grįžta prie įprasto „Microsoft“ programų valdymo lango vaizdo – interaktyvioji „Revit“ logotipo raidė keičiama į ,,File“ įrankį, kurį paspaudus galima rasti įprastines funkcijas (save, open ir t.t). Taip pat spausdinti bus patogiau, nes greito pasiekiamumo įrankių juostoje viršuje atsiranda ilgai lauktos ‚,Print“ funkcijos logotipas, kurio ankstesnėse „Revit“ versijose čia nebuvo įmanoma pridėti. Taip pat „Revit 2018“ vaizdo kokybė visapusiškai pritaikyta 4k raiškos ekranams.

Naujas laiptų kūrimo būdas (angl. multistory stairs)

Vientisi laiptai daugiaaukščiui pastatui
Vientisi laiptai daugiaaukščiui pastatui

Naujoje „Revit“ versijoje lieka tik vienas laiptų kūrimo būdas – su „Stair by Component“ įrankiu. Įrankis „Stair by Sketch“ panaikintas, tačiau laiptai sukurti šiuo įrankiu (atidarant juos naujoje versijoje) bus atnaujinami ir redaguojami su „Stair by Component“.

Sukūrus įprastus laiptus, „Revit“ programa dabar juos ypač lengva pritaikyti daugiaaukščiui pastatui. Jums tereikia vienus laiptus pririšti prie jau sukurtų pastato lygių (angl. levels). ‚,Tab“ mygtuko pagalba reikia pažymėti laiptus pjūvio arba fasado vaizde, tuomet prie skilties „Modify Stairs“ paspausti ,‚Select Levels“, pažymėti lygius tarp kurių norima sukurti laiptus ir paspausti žalią varnelę. Laiptai sukuriami tarp aukštų kaip grupės (angl. Multistory Stairs), o pakopų skaičius ir aukštis sukuriamas automatiškai atsižvelgiant į aukštį tarp lygių.

Bet kokie pakeitimai, kurie buvo atlikti laiptų grupėje, bus pritaikyti viesiems tos grupės nariams. Bet kuriuo projektavimo metu laiptus galima pašalinti ar pridėti prie grupės, naudojant įrankį „conect/disconect stairs“. Taip pat pasirinktus laiptus galima pridėti ir atsieti nuo grupės (angl. Pin/Unpin įrankiu) ir redaguoti nekeičiant grupės parametrų. „Revit“ programoje atlikus  aukštų aukščių pakeitimus, visi tarpaukštiniai laiptai automatiškai prisitaiko prie naujo aukščio.

Šios naujos laiptų redagavimo funkcijos dar labiau supaprastins daugiaaukščių pastatų projektavimo procesą.

Turėklų kūrimo patobulinimai

Atsižvelgiant į laiptų kūrimo naujoves, ,,Autodesk“ nepamiršo ir turėklų. Dabar „Revit“ turėklus paprasta uždėti ant bet kokio paviršiaus. Ir visai nesvarbu ar tai būtų siena, grindys, stogas, rampa, laiptai ir net reljefas. Tereikia sukurti turėklą, pažymėti ir pasirinkti funkciją „Pick New Host“, o pažymėjus elementą, prie kurio paviršiaus turėklas turės prisitaikyti, „Revit 2018“ automatiškai suformuos reikiamo nuolydžio turėklus.

Visiems sukurtiems laiptams, priklausantiems grupei daugiaukščiame pastate, turėklai pridedami vienu paspaudimu: reikia pasirinkti įrankį „Railing“, komandą „Place on Stair/Ramp“ ir išsirinkti laiptus. Turėklai bus priskiriami tai pačiai grupei, kuriai priklauso laiptai ir bus redaguojami kaip grupės. Nuo šiol vientisu turėklu galima aptverti ir laiptus bei laiptų aikšteles: pažymėjus turėklus tereikia pasirinkti funkciją „Edit Path“ arba du kartus spustelėti ant turėklų ir tuomet įsijungia linijinis redagavimo režimas.

„Autodesk Revit“ laiptų aikštelę galima aptverti pratęsiant turėklo liniją, esančią ant laiptų – bus sukurtas vientisas turėklas automatiškai prisitaikysiantis prie grindų ar reljefo nuolydžio. Redagavimo režime tereikia rinktis įrankį „Pick new Host“ (turėklo linijos galuose atsiras rodyklės, nurodančios, kuria linkme turėklas aukštėja) ir pasirinkti laiptus (ant kurių bus turėklas). Pabaigus šį veiksmą, reikalinga spausti „Finish sketch“ ir turėklas automatiškai prisitaikys prie pagrindo plokštumos (ant kurios buvo sukurtas). Video medžiagą galite rasti čia.

Turėklų redagavimas „Revit 2018“
Turėklų redagavimas „Revit 2018“

Turėklų redagavimas „Revit 2018“Turėklų redagavimas „Revit 2018“

 

 

 

Žiniaraščiai – nuo šiol į juos galima įtraukti ir modelių grupes bei modelių grupėse esančias nuorodas (angl. links)

Žiniaraščių kūrimo dialogo lentelė
Žiniaraščių kūrimo dialogo lentelė

Kuriant žiniaraščius ar specifikacijų lentelese, nuo šiol į jas galima įtraukti modelių grupes esančias projekte ir į projektą įkeltas „Revit“ nuorodas (angl. Revit links). Tai pat naujai sukurtame apraše jau galima pridėti ir papildomą skiltį – užrašams ar kitai papildomai informacijai.

Žiniaraščiai kuriami taip, kaip ir ankstesnėse „Revit“ versijose (įrankiu Schedule/Quantities). O štai atsidariusioje lentelėje sąraše jau yra parinktis „Model groups“ bei „RVT Links“. Pasirinkus norimo žiniaraščio tipą, spausti OK, išsirinkti norimus parametrus, kurių reikia lentelėje. Norint pridėti papildomą skiltį, reikalinga spausti piktogramą „New parameter“, įrašyti pavadinimą ir pridėti reikiamą parametrą, pvz. „text“ ir spausti OK. Atlikus šiuos veiksmus jūsų aprašas bus sukurtas. Atsiradusioje „text“ skiltyje galima įrašyti pastabas ar užrašus.

Kalbant apie grupavimą, grupuoti lentelėje rodomą informaciją dabar skiltyje „Sorting/Grouping“ galima ne tik pagal tipą, bet ir pagal aukštą/lygį (Reference level), kuriam priklauso elementai. Beje, grupėms jau yra galimybė priskirti parametrus („Manage“ skiltyje pasirenkant „Project parameters“). Video medžiagą galite rasti čia.

Nuo šiol „Revit“ atpažįsta importuotų DWG failų koordinates

Viskas ko reikia – koordinuotas DWG formato failas iš „Civil 3D“ programos. Įkėlus tokį failą į „Revit 2018“ projektą kaip nuorodą, tikslias failo koordinates galima pritaikyti ir „Revit“ modeliui. Įkėlus DWG failą reikia jį padėti į reikiamą vietą. Tam galite naudoti  įprastines „Move“, „Rotate“ ar kitas funkcijas. Tuomet „Revit“ modeliui galima pritaikyti realias koordinates, kurios yra DWG faile. Patikrinti ar užduotį įvykdyti pavyko galite naudodami funkciją iš „Annotate“ skilties – „Spot Coordinate“ arba tai matoma pažymėjus apžvalgos tašką (angl. Survey point) „Properties“ skiltyje.

Šios nustatytos koordinatės galios bet kuriam su nuoroda keliamam „Revit“ modeliui, kėlimo į projektą metu dialogo lange nurodžius poziciją „Auto – by Shared Coordinates“. Norint, kad nustatytos koordinatės išliktų eksportuojant modelį, eksportavimo metu atsiradusiame dialogo lange skiltyje „Units & Coordinates“ reikalinga nurodyti, kad „Coordinate system basis“ yra „Shared“. Video medžiagą galite rasti čia.

Brėžinių eksportavimas į DWG formatą

Eksportuojant brėžinius iš „Revit 2018“ į DWG formato failus atsirado galimybė nustatyti  elementų ir linijų spalvas taip, kad atidarius DWG failą jos bus tokios, kaip ir originaliame faile.

Eksportavimo į DWG formatą parinktys
Eksportavimo į DWG formatą parinktys

Elementų žymėjimas

„Revit 2018“ versijoje palengvintas objektų žymėjimas – pasirinkus komandą „Tag All“ atsiradusiame dialogo lange jau yra galimybė pasirinkti visus elementus arba ir tik tuos, kuriems reikia pridėti žymas.

‚,Tag All“ dialogo langas „Revit 2017“ versijoje
‚,Tag All“ dialogo langas „Revit 2017“ versijoje
‚,Tag All“ dialogo langas „Revit 2018“ versijoje
‚,Tag All“ dialogo langas „Revit 2018“ versijoje

Teksto redagavimas

Kuriant tekstinius elementus atsirado nauja funkcija – galimybė greitai pridėti reikiamą simbolį, tinkantį bet kuriam įrašytam šriftui. Tereikia redagavimo režime paspausti dešinį pelės klavišą ir atsidariusiame lange atlikti pasirinkimą iš „Symbols“ skilties.

Jei meniu reikiamo simbolio nėra – „Other“ funkcija atidarys langą su daugiau parinkčių. Jeigu atidarytame vaizde yra žymų, teksto šriftas automatiškai bus parinktas identiškas žymai, kad visas tekstas ekrane būtų vienodas.

Teksto redagavimas „Revit 2018“ versijoje

Teksto redagavimas „Revit 2018“ versijoje

Globalių parametrų atnaujinimas

Globalių parametrų (angl. global parameters) redagavimas tapo paprastesnis. Dabar norimą parametrą galima priskirti ir redaguoti ne tik linijiniams, bet ir kampų matmenims. Taip pat parametrus galima taikyti „Revit“ skirtingoms šeimoms – norint greitai priskirti ir keisti medžiagas įsijungus vos vieną dialogo langą. Tiesa, prieš tai kaip medžiagą reikia priskirti norimą parametrą. Privalumas, kad tai nustačius, nebereikia medžiagos keisti kiekvienai šeimai atskirai. Video medžiagą galite rasti čia.

„Global parameters“ dialogo langas
„Global parameters“ dialogo langas

Paprastesnis 3D formų redagavimas importavus ne RVT formato failus

„Revit 2018“ užtikrina kokybiškesnį 3D geometrinių formų importavimą į „Revit“ modelį. Importuojant SAT ir Rhino 3DM galima priskirti reikalingai kategorijai, kuri leis reguliuoti failo matomumą, priskirti jį aprašo lentelei ar uždėti žymą. Dar vienas privalumas, ši „Revit“ versija atpažįsta ne tik importuotos 3D geometrijos plokštumas, bet ir briaunas, tarp kurių galima uždėti matmenis.

Suvestinis modelis

Nuo šiol „Autodesk Revit“ palaiko „Navisworks“ NWD ir NDC failų formatus, juos galima įkelti kaip nuorodą į „Revit“ modelį. Nuoroda bus matoma visuose vaizduose – pjūviuose, fasadų ir 3D vaizduose, taip pat „renderinama“, tačiau tik „Shaded“ grafiniu vaizdu. Įkelti „Navisworks“ modelį ir redaguoti nustatymus galima per „Insert“ skiltį, naudojantis įrankiu „Coordination Model“ ir nurodant  pasirinktas koordinates (arba esamas „Revit“ modelyje arba „Navisworks“ projekte). Galimybė į „Revit“ projektą įkelti NWD ir NDC formatų failus palengvins bendradarbiavimą tarp specialistų, naudojančių skirtingą programinę įrangą. Video medžiagą galite rasti čia.

 

 

Norite sužinoti daugiau apie „Revit“ programinę įrangą? Susisiekite su architekte – programinės įrangos specialiste Monika Stelmoke tel. + 370 685 66 312 arba el. p. monika@infoera.lt.

Gauti pasiūlymą