Inžinerinių tinklų projektavimas 2019: dujotiekio projektavimo funkcionalumas

3D modelis BIM Lauko inžinerinės sistemos Modelių biblioteka Projektavimas Andrius Baranauskas
07 gru 2018

Dujotiekio projektuotojai ir išpildomosios kūrėjai susiduria su rutininiais darbais tokiais kaip dokumentacijos paruošimas, išilginio profilio braižymas, jo duomenų surašymas į lentelę, sukurtų objektų koregavimas, kurie atima daug laiko. Siekiant automatizuoti projektuotojo darbą, esame sukūrę priedą „Inžinerinių tinklų projektavimas 2019“ (plačiau apie jį, galite skaityti čia), kurį papildėme nauju funkcionalumu ir atnaujinimais, tad nuo šiol sprendimas yra pilnai pritaikytas ne tik vandentiekio, kanalizacijos, lietaus nuotekų, bet ir dujotiekio projektavimui.

 

Taigi, kas naujo ITP 2019?

 

Funkcionalumas

 

Įdiegus programą, pastebėsite dvi naujas dujotiekio kūrimo funkcijas (paveiksliukas apačioje)

 

 

Kas šios dvi naujos ikonos? Pirmoji (paveiksliukas apačioje) yra ašinės linijos konvertavimas į 3D dujotiekio ašinė liniją. Nubraižius projektuojamą ašinę liniją  ir paspaudus šią komandą, Jūs nurodote kokiame gylyje bus dujotiekis nuo paviršiaus. Taip sukuriama 3D dujotiekio ašinė linija, kuri turi aukščio altitudę visoje atkarpoje.

 

 

Antroji, yra 3D ašies konvertavimas į dujotiekio tinklą (paveiksliukas apačioje).

 

 

Šio funkcionalumo dėka, Jūsų sukurta 3D dujotiekio ašinė linija automatiškai konvertuojama į 3D dujotiekio tinklą su atitinkamu grafiniu atvaizdavimu ir spalva planinėje padėtyje (paveiksliukas apačioje). Taip sukuriamas BIM 3D inžinerinio tinklo modelis, iš kurio galima gauti projekto dokumentaciją.

 

 

Atnaujinimai

 

„LT standartinis“ dalių katalogas

Inžinerinių tinklų dalių kataloge, papildomai sukurtos vamzdžių ir struktūrų dalių grupės su pavyzdiniais vamzdžiais ir fasoninėmis dalimis pagal STR projektavimo taisykles. Kaip tai atrodo ITP priede, galite pamatyti apačioje.

Vamzdžiai:

 

Fasoninės dalys:

 

 

Šie atnaujinimai Jums leis iš dalių grupės pasirinkti atitinkamo diametro vamzdžius arba fasonines dalis. Yra galimybė papildyti dalių katalogą reikiamo diametro vamzdžiais bei struktūromis.

 

Papildymai

 

Inžinerinių tinklų projektavimo šablonas.

Sukurti D1 – mažo slėgio dujotiekis ir D2 – vidutinio slėgio dujotiekis linijų tipai su atitinkamais grafiniais žymėjimais ir spalvomis, pagal LST 1569:2012 (paveiksliukas apačioje):

 

 

Sukurta dujotiekio išilginio profilio lentelė su reikalinga informacija. Tai Jums leis kelių mygtukų paspaudimu gauti išilginio profilio lentelę su atitinkama informacija (projektuojamo žemės paviršiaus altitudė, esama žemės paviršiaus altitudė, vamzdžio viršaus altitudė, įgilinimas, nuolydžiai, atsumai ir kt.). Atitinkamos reikšmės priskiriamos automatiškai. Dujotiekio trasa planinėje padėtyje yra tarpusavyje dinamiškai susijusi su išilginiu profiliu, tad atliekant korekcijas, informacija atsinaujina automatiškai. Taip sutaupoma brangaus laiko ir išvengiama klaidų.

 

 

Visi šie atnaujinimai ir papildomi funkcionalumai leidžia projektuoti ir atvaizduoti dujotiekio vamzdynų projektus, atitinkančius Lietuvos teisinius norminius aktus. „Inžinerinių tinklų projektavimo“ priedo pagalba sukurti objektai (paviršiai, vamzdynai, profiliai ir kt.) yra dinamiškai susiję, tad projektuotojo darbas yra kaip įmanoma labiau optimizuojamas.


Turite klausimų? Susisiekite su programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku, el. paštu: andrius.b@infoera.lt arba tel.: +370 640 50 880

Susisiekti