INFRAWORKS 2018.1 NAUJOVĖS

Infraworks Andrius Baranauskas
23 sau 2018

„Autodesk“ kompanija yra išleidusi 2018.1 Infraworks® programinės įrangos atnaujinimą 2018.1. Kviečiame iš arčiau susipažinti su naujienomis.

Neturite Infraworks® programinės įrangos? Parsisiųskite bandomąją versiją čia.

  1. Nauja! Charakteringų linijų (angl. linear features) generavimas iš taškų debesies:

Infraworks® programinėje įrangoje atsirado naujas funkcionalumas, kurio dėka jau galite charakteringas linijas generuoti iš turimo taškų debesies masyvo. Trumpas gidas, kaip tai atlikti:  spaudžiate komandą „linear feature extract“, tuomet pasirenkate automatinį būdą (pateikiamas ir rankinio būdo pasirinkimas), linijos kategoriją ir stilių bei nurodote vietą taškų debesyje (angl. point cloud), kur yra atvaizduojama važiuojamosios dalies kraštas ašis ar kita. Programa automatiškai randa tą liniją visame projekte.

Charakteringos linijos objektams galima pakeisti stilių, sukurti naują. Taip pat šiuos stilius naudoti kituose Infraworks® projektuose.

Ši naujovė svarbi tuo, kad atsirado galimybė iš taškų debesies generuoti vektorinius duomenis, juos panaudoti informacinio modelio kūrimui ir kitose programinėse įrangose, pavyzdžiui AutoCAD Civil 3D®.

  1. Praplėstas charakteringų linijų funkcionalumas

Charakteringas linijas galima netik generuoti, peržiūrėti ar koreguoti planinėje padėtyje, bet ir tai atlikti norimame pjūvyje, skersiniame vaizde. Video siužete pateiktame modelyje galima matyti viršutinę ir apatinę bordiūro lūžio liniją. Toks būdas patogesnis aukščių kontrolei atlikti. Taip pat pjūvio dialoge gali būti atliekamos ir norimų taškų korekcijos.

Su Infraworks® yra galimybė eksportuoti atskirtus duomenis iš taškų debesies (angl. export point cloud data) į AutoCAD Civil 3D® programą ir gautą informaciją naudoti toliau. Toks darbo principas leidžia dirbti su reikiamais charakteringus objektais, optimaliai išnaudojant kompiuterinius resursus.

  1. Žemės darbų ir medžiagų kiekių skaičiavimas (angl. Quantities)

Su nauja versija dabar galite pažymėti du ar daugiau kelių ir apatiniame dešiniajame kampe matyti suminius žemės darbų, medžiagų kiekius. Svarbu ir tai, kad Infraworks 2018.1® galite pasirinkti reikiamą piketą, kurio informaciją ir matysite kompiuterio ekrane. Trečia praversianti naujovė, dabar galite pažymėti aktualią teritoriją bei matyti kiek bus joje panaudota medžiagų: asfalto, skaldos, plytelių ir kita. Taip pat gausite gerbūvio ir objektų kiekius, tokius kaip suoliukai, šviestuvai ir t.t.

  1. Nauja! Komponentų redagavimo įrankis (angl. Parts Editor)

Turbūt didžiausia naujovė 2018.1 versijoje yra komponentų koregavimo įrankis. Su šiuo nauju įrankiu galima koreguoti jau esančius komponentus ir susikurti naujus ne tik Infraworks®, bet ir AutoCAD Civil 3D® programinei įrangai.

Nauji komponentai kuriami naudojant Autodesk Inventor® programinę įrangą. Pastarasis funkcionalumas užtikrina galimybę sukurti infrastruktūros modelius pagal kiekvieno projekto reikalavimus.„Infrastructure Parts Editor“ įrašomas kartu su Autodesk Infraworks® programa.

  1. Nauja! Komponentai su parametrais (angl. Parametric Components)

Naudojantis komponentų kūrimo įrankiu, galima kurti ne tik drenažo komponentus, bet ir kitus kelio objektus, pavyzdžiui, atitvarus su parametrais. Įkelto komponento konfigūracija, keičiant savybes taip pat gali būti keičiama. Tuo tarpu naudojant Infraworks® stilius atsiveria galimybės sukurti parametrinių komponentų konfigūracijų katalogą. Šis naujas funkcionalumas leidžia kurti skirtingo detalumo modelius.

 


Norite sužinoti daugiau apie „Infraworks“ programinę įrangą? Susisiekite su Programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku tel. 8 640 50 880 arba el. paštu: andrius.b@infoera.lt.