„GeoMap 2021“: dvi naujos funkcijos toponuotraukoms

Kęstutis Ružinskas
12 vas 2021

2020 m. gruodžio pabaigoje išleistos dvi naujos „GeoMap 2021“ funkcijos, padedančios efektyviai rengti toponuotraukas pagal SEDR reikalavimus.

Šiame blogo įraše sužinosite daugiau apie atnaujinimus, kurie palengvina darbą su toponuotraukomis ir, žinoma,  sumažina iššūkius, kurie įprastai kildavo dirbant su arkiniais ar plotiniais objektais.

Kviečiame susipažinti su „GeoMap 2021“ naujomis programos galimybėmis.


Arkų konvertavimas į laužtę „GeoMap 2021”

Ši nauja funkcija „GeoMap“ yra skirta arkinių objektų konvertavimui linijiniais segmentais praktiškai nepakeičiant arkos segmento geometrijos.

Geomap programinės įrangos atnaujinimai I Infoera.lt

Polilinijos segmentas vizualiai išreikštas arka atrodo gražiai, tačiau norint sudėti plotinius objektus, kurie ribojasi su arka, dažnai atsiranda klaidų. Viena iš jų – linijos ir ploto ribos nesutampa.

Pavyzdžiui, kad gatvės ar šaligatvio elementą galėtume išreikšti lanku, prireikėdavo perbraižyti visą elementą pasitelkiant naujas „GeoMap 2021“ funkcijas perbraižyti nebereikės, o lanką susegmentuoti galėsite naujos funkcijos pagalba.

Taigi, kaip tai daroma:

Pirmiausia pasirenkame funkciją „Arkų konvertavimas į laužtę“, toliau spaudžiame „Segmentuoti“ ir tuomet pažymime reikiamą laužtę.

Žemiau pamatysite gaunamą rezultatą „GeoMap“ programoje:


Plotinių objektų konvertavimas

„GeoMap 2021“ atnaujinimuose pristatyta ir dar viena nauja funkcija, palengvinanti toponuotraukų rengimą.

Plotinių objektų konvertavimo funkcija yra skirta „Hatch“ arba „MPolygon“ tipo objektams konvertuoti.

Dažnai susiduriame, jog skirtingiems klientams aktualus skirtingas plotinių objektų atvaizdavimas. Todėl buvo sukurta nauja funkcija, kuri vieno tipo plotus (pvz.: „Hatch“) konvertuoja į kito tipo objektus (pvz:.: „MPolygon“).

Naudinga žinoti:

  • jei nei vienas plotas nepažymėtas, tai pagal pasirinkimą visi pvz. „MPolygon“ objektai konvertuojami į „Hatch“ arba atvirkščiai;
  • jei parinktas vienas ar keli plotiniai objektai, tai tik jie konvertuojami į kito tipo objektus priklausomai nuo pasirinkimo.

Kaip pritaikyti „GeoMap 2021“ naują funkciją?

  1. Norint konvertuoti štrichą arba „MPolygon“, pasirinkite funkciją ir norimą veiksmą – kokio tipo objektus į kokius norėsite konvertuoti.

  1. Mūsų atveju mes pasirenkame konvertavimo funkciją: „Štrichas į „MPolygon“:

Žemiau pateikiamas galutinis rezultatas:

Daugiau informacijos apie „GeoMap 2021” funkcionalumą rasite čia.


Turite klausimų? Kreipkitės į „GeoMap“ analitiką Kęstutį Ružinską,  el. p. kestutis@infoera.lt, tel. +370 650 34086.