Enscape vizualizavimo sprendimas SketchUp Pro vartotojams

Apšvietimas Architektūra Interjero dizainas Įrankiai ir funkcijos Medžiagos ir tekstūros Vizualizacijos Diana Žmėjauskaitė
05 lie 2022

Enscape – vizualizavimo priedas, skirtas 3D vizualizacijų kūrimui su 3D modeliavimo sprendimais, tokiais kaip Revit, SketchUp Pro, Rhino, ArchiCAD, Vectirworks ir kt.

Šiame blog‘o įraše apžvelgsime, kaip, naudojant šį sprendimą kartu su SktechUp Pro, efektyviai ir greitai kurti vizualizacijas bei kokiu funkcionalumu pasižymi Enscape vizualizavimo sprendimas.

Live-sync – parametras, leidžiantis stebėti 3D modelį, kartu stebint ir pačią vizualizaciją, turi dvi pagrindines funkcijas: 3D modelio atnaujinimą realiu laiku (angl. live updates) ir kameros sinchronizavimą (angl. synchronize view). Live Updates funkcija leidžia, tik atlikus pakeitimus 3D programoje, realiu laiku stebėti pokyčius ir kuriamoje vizualizacijoje, o Synchronize Views suteikia galimybę, sukiojant kamerą 3D programinėje įrangoje, tą patį vaizdą matyti ir Enscape sprendimo vizualizavimo lange.

3D objektai. Vizualizuojant Enscape sprendimu, atsiranda galimybė sudėlioti 3D objektus ne tik SketchUp programoje, bet ir tiesiogiai Enscape priede. Skirtumas tas, jog dėliojant 3D objektus tiesiai Enscape vizualizavimo lange, vienu metu galima sudėlioti daugiau nei po vieną objektą, keisti objektų išdėstymą, parametrus ir pan., tuo tarpu naudojant SketchUp, vienu metu galima padėti tik po vieną objektą.

 

 

Tekstūros ir medžiagos. Enscape siūlo apie 300 skirtingų ir lengvai koreguojamų tekstūrų, kurias, importavus į SketchUp medžiagų biblioteką, galima pritaikyti sukurtiems 3D modeliams. Visų Enscape tekstūrų parametrus galima koreguoti ir pritaikyti būtent savo kuriamam projektui, taip pat galima ir susikurti kokybiškas tekstūras, panaudojant nuotraukas ar paveiksliukus, ir jas pakoreguoti tekstūrų parametrų  (angl. material editor) skiltyje.

Enscape sprendime galima rasti 7 tekstūrų tipų nustatymus:

 • Bendrinis (angl. generic) – skirtas medžiagos kūrimui pagal įkeltos tekstūros nuotrauką.
 • Kilimas (angl. carpet) – skirtas tam, kad medžiaga įgautų kiliminės dangos parametrus.
 • Skaidrumas (angl. clearcoat) – naudojamas automobiliams ir panašiems objektams, siekiant medžiagoms suteikti atspindžių savybių.
 • Lapija (angl. foliage) – naudojamas realistiškam želdinių tekstūrų sukūrimui. *
 • Žolė (angl. grass) – tikroviškam žolės tekstūros atvaizdavimui. *
 • Savaime šviečiantis (angl. self-iluminate) – medžiaga skleidžia šviesą, kurią galima reguliuoti (reguliuojami atspalviai, šviesos intensyvumas) *
 • Vanduo (angl. water) – tekstūros pakeitimui į vandenį. *

 

 

*Reikia atkreipti dėmesį, jos ne visi tipai pritaikomi visom medžiagoms, t. y., jeigu norite tekstūrą pakeisti į žolės tipą, reikia naudoti medžiagą, kurios nuotraukoje būtų žolės savybės.

Apšvietimas. Didžioji dalis 3D objektų, esančiu Enscape bibliotekoje, jau turi savybę skleisti šviesą, tačiau dažnu atveju to neužtenka. Norint sukurti apšvietimą bei jį reguliuojant sukurti skirtingus apšvietimo scenarijus, naudojami Enscape objektai (angl. Enscape objects).

Enscape objektuose galima rasti 5 tipų apšvietimo šaltinius:

 • Sferinį apšvietimo šaltinį.
 • Kryptinį apšvietimo šaltinį.
 • Linijinį apšvietimo šaltinį.
 • Kvadratinį apšvietimo šaltinį.
 • Apskritimo apšvietimo šaltinius.

Šie apšvietimo šaltiniai SketchUp aplinkoje matomi kaip 3D objektai, kuriuos galima didinti, perkelti ir t.t. Visi Enscape apšvietimo šaltiniai turi du papildomus parametrus – apšvietimo intensyvumą ir šviesos sklaidos spindulį.

 

 

Konteksto kūrimas. Šis naujas parametras, leidžia jūsų kuriamą modelį įkelti į realią aplinką (kontekstą). Visi 3D objektai, esantys kontekste, sugrupuojami į sluoksnius pagal gatves, pastatus ar įvarius orientyrus. Sukurtus sluoksnius galima paslėpti (t. y. „išjungti“ nereikalingus pastatus, gatves ir kt.), tačiau kontekste esančių elementų negalima koreguoti.

 

 

Vizualizacijų parametrai. Enscape vizualizavimo sprendime galima rasti 5 parametrų skiltis:

 • Pagrindinis (angl. main) – šioje skiltyje nustatomas 3D modelio tipas, kameros projekcija, matymo atstumas.
 • Nuotrauka (angl. image) – šioje skiltyje galima rasti nuotraukų parametrus: apšvietimo, šešėlių ir spindulių intensyvumą, nuotraukos „temperatūros“ parametrus ir kt.
 • Atmosfera (angl. atmosphere) – nustatomi rūko efektai, apšvietimo objektų spindulių intensyvumas (ši skiltis pagrinde naudojama kuriant naktines vizualizacijas).
 • Dangus (angl. sky) – naudojant šį parametrą, sukuriamas horizontas: miesto, miško, baltų kubų ir pan., taip pat, sukuriami dangaus parametrai: debesų išdėstymas, debesų įvairumas ir t.t.
 • Išvestis (angl output) – pagrindinė skiltis, kurioje nustatomi vizualizacijos dydžio, kokybės, formato ir kt., parametrai. Be to, šioje skiltyje pasirenkama ar eksportuoti Alfa kanalus (angl. Alpha Channel), kurie yra skirti koreguoti tekstūras, šešėlius ir kt., atskiroje nuotraukų koregavimo programoje (atliekama vizualizacijų post-produkcija).

 

 

Vaizdo įrašų kūrimas.  Enscape vaizdo įrašai kuriami ir spaudžiant pliusiuką, esantį dešinėje pusėje. Kuriant vaizdo įrašus, reikia turėti omenyje, jog Enscape, atstumą tarp nustatytų kadrų nukerta įstrižai, dėl to, siekiant tolygesnio perėjimo tarp kadrų, juos reikėtų išdėstyti tankiau. Atskirai galima nustatyti kiekvienos atkarpos laiko trukmę ir t.t.

 

 

Nustatymų išsaugojimai. Enscape suteikia galimybę išsaugoti nustatytus nuotraukų parametrus bei juos panaudoti kituose projektuose.

Detalesnę informaciją apie visas paminėtas funkcijas, galite išgirsti Vebinaro įraše:

 

Taip pat, jau išleista Enscape Beta versija, skirta SketchUp Pro 2021 vartotojams, naudojantiems Mac kompiuterius. Priedą galite rasti čia: https://bit.ly/3tq3sst


Turite klausimų? Susisiekite su  architekte – programinės įrangos specialiste Diana Žmėjauskaite, el.paštu: diana@infoera.lt arba tel.:+370 690 28190

Susisiekti

Susiję produktai

Daugiau produktų