Enscape ir V-Ray integracija. Kaip ji veikia ir ką leidžia pasiekti?

Architektūra Darbo eigos optimizavimas Interjero dizainas Multimedija Produkto dizainas Vizualizacijos Diana Žmėjauskaitė
08 gru 2023

Chaos Enscape ir V-Ray – vieni iš pirmaujančių vizualizavimo įrankių ne tik Lietuvos, bet ir pasaulio rinkoje. Šiomis programinėmis įrangomis pasitiki milijonai specialistų dirbančių architektūros, interjero dizaino, 3D modeliavimo ir dizaino srityse.

Enscape vertinamas dėl greito projektų atvaizdavimo realiuoju laiku, tuo tarpu V-Ray garsėja neįtikėtinai tikroviško atvaizdavimo galimybėmis.

Nuo tada, kai 2022 metais šių sprendimų gamintojai susijungė, programinės įrangos vystytojai deda daug pastangų sukurti „tiltą“ tarp šių programinių įrangų ir suderinti jų veikimą taip, kad jos veiktų ne tik kaip atskiros įrangos, bet ir sudarytų darbo eigą. Dabar ši spraga įveikta ir su naujomis programų suderinimo galimybėmis vartotojai gali ne tik vizualizuoti projektą realiuoju metu ir taip pamatyti bendrą vaizdą, bet ir sukurti itin aukštos kokybės vizualizacijas.

 

Nuo Enscape iki V-Ray - vos keliais paspaudimais

 

Kadangi Enscape pasižymi greičiu atvaizduojant projektą, jis puikiai tinka kai reikia atvaizduoti pirminius projekto etapus. Enscape turi vieną mažiausių GPU bei kitus atvaizdavimui reikalingus reikalavimus, todėl darbas su šia programa greitas ir leidžia itin greitai pamatyti bendrą būsimo projekto vaizdą.

Tačiau, dėl mažų reikalavimų įrangai gali neužtekti resursų atvaizduoti vaizdą būtent taip, kaip įsivaizdavote. Nėra paslaptis, jog kartais su Enscape sukurtų vizualizacijų 3D objektai yra mažiau detalūs tiek medžiagiškumo, tiek tekstūrų atžvilgiu.

Galutinių vizualizacijų kūrimui idealus pasirinkimas – V-Ray. Nors šio sprendimo reikalavimai yra didesni, tačiau gauta vizualizacijos kokybė nepalyginama. Dauguma programų (tarp jų ir Enscape) kuria „netikras“ šviesas, būtent dėl to „nurenderintos“ vizualizacijos dažnai atrodo turinčios trūkumų. Su V-Ray situacija visiškai kitokia, nes jo apšvietimo kūrimo įrankiai paremti fizika: kaip šviesa atsimuša nuo objektų, skirtingų medžiagų, tekstūrų ir kaip ji pereina į šešėlį. Be to, V-Ray turi Chaos Cosmos biblioteką su daugiau nei 4 500 skirtingų 3D objektų, medžiagų ir tekstūrų, kurie suteikia projektams reikiamos emocijos ir realistiškumo.

 

5 patarimai kaip patobulinti Enscape scenas su V-Ray

 

Jei dirbate su Enscape įranga ir kuriamos vizualizacijos galutiniam rezultatui pritrūko detalumo, vos keliais paspaudimais galite Enscape sceną paversti  V-Ray scena ir atlikti aukštos kokybės vizualizavimo procesą. Žemiau pateikiame 5 patarimus, kurie padės turimą Enscape sceną patobulinti su V-Ray sprendimu:

  1. Pakeiskite Enscape 3D objektus Chaos Cosmos siūlomu turiniu.
  2. Sureguliuokite apšvietimą. Kitaip nei Enscape, V-Ray pasižymi apšvietimo funkcijų įvairove ir turi skirtingus apšvietimui skirtus nustatymus. Koreguojant projektą rekomenduojama naudoti Light Gen funkciją, kuri automatiškai sugeneruoja įvairias šviesos šaltinių konfigūracijas. Naudodami V-Ray šaltinius galėsite reguliuoti ne tik apšvietimo intensyvumą, bet ir jų spalvas, o tai suteiks lankstumą.
  3. Darbas su medžiagų detalumu. V-Ray siūlo kur kas didesnį medžiagų funkcijų pasirinkimą. Norint išgauti itin greitą kokybę, patariame naudoti gloos ir reflex maps.
  4. Paruoškite vizualizaciją V-Ray. V-Ray siūlo keletą skirtingų atvaizdavimo parinkčių, įskaitant CPU, GPU arba hibridinį atvaizdavimą, taip pat progresinį arba segmentinį / gamybos atvaizdavimą. Triukšmo ir šviesos kokybės nustatymai parenkami per „kokybės slankiklį“, kurio parinktys svyruoja nuo žemos iki aukštos+ kokybės nustatymų. Be šių atvaizdavimo parinkčių, V-Ray siūlo triukšmo slopintuvus, kurie padeda sumažinti galutinio vaizdo triukšmą.
  5. Atlikite post-produkciją. V-Ray siūlo daugybę pažangių post-production įrankių ir funkcijų, kurios leidžia tiksliai sureguliuoti galutinį vaizdą. Vienas iš galingiausių įrankių – Light Mix, kuris leidžia reguliuoti scenos šviesos spalvą ir intensyvumą net ir po „renderinimo“ proceso. Naudodami Light Mix per kelias minutes galite konvertuoti dienos vaizdus į naktinius.

Nors iš pradžių ir atrodo, jog šios įrangos nesuderinamos, tačiau iš tiesų jos vieną kitą papildo: viena suteikia greitį kai reikia greito projekto pateikimo, kita – galutinę kokybę. O svarbiausia – abi šios programos tarpusavyje puikiai suderinamos ir nuskaito viena kitos informaciją.

Tad jei esate Enscape vartotojas ir norite patobulinti savo vizualizacijas kodėl gi ne nepabandžius į pagalbą pasikviesti V-Ray? O jei esate V-Ray vartotojas kodėl gi nepasikvietus į pagalbą Enscape?


Turite klausimų? Susisiekite su architekte – programinės įrangos specialiste Diana Žmėjauskaite, el. paštu: diana@infoera.lt arba tel.:+370 690 28190

Susisiekti