Energetiškai efektyvūs pastatai - tik žodžiai ar netolima ateitis?

3D modeliavimas Architektūra Projektavimas Statyba Diana Žmėjauskaitė
12 lap 2021

Socialinėse medijose dažnai galime pastebėti diskusijas apie tvarumą, dizainą ar energetinį efektyvumą. Lietuvoje vis dar sunku suvokti, kaip šios sąvokos galėtų būti derinamos kartu, tačiau kitose šalyse tai jau ne vieną kartą yra ir įgyvendinta.

Energetinis efektyvumas gali būti vertinimas pagal įvairius kriterijus, vienas iš jų – darnumo.  Vadinasi, norint kurti aplinką, kuri neterštų, svarbu ne tik pavieniai statiniai, bet ir bendri urbanistiniai sprendiniai. Šiandien, augant efektyvių ir tvarių pastatų poreikiui, programinės įrangos gamintojai taip pat neatsilieka. Viena iš programinių įrangų galinčių padėti įvertinti energinį efektyvumą – SketchU su įskiepiu Safaris. Programinė įranga su įskiepiu parodys neefektyvius sprendimus, kuriuos iškart programoje keičiant pastato proporcijas galima lengvai koreguoti, taip sutaupant laiko ir pinigų.

 

Energetiškai efektyvūs pastatai

 

Remiantis užsienio statistika ir užsakovams  įgyvendinant energetiškai efektyvius pastatus yra suteikiama ekonominės ir socialinės naudos:

– Sumažėja statybų bei išlaikymo kaštai;

– Sutaupoma iki 79% energijos suvartojimo.

Taigi gyventojai, darbuotojai ar valdytojai gali džiaugtis pastato efektyvumu ir tvarios aplinkos kūrimu.

 

Energetiškai efektyvūs pastatai

 

Projektuojant energetiškai efektyvius pastatus svarbu atsižvelgti ne tik į energijos suvartojimą, bet ir prarandamą energijos kiekį. Taip pat, ypač svarbu tikslumas bei užsakovo norų įgyvendinimas, tad norint palengvinti projektavimo procesą svarbu žinoti ir programinių įrangų galimybes.

Dažnai yra manoma, jog SketchUp programinė įranga naudojama tik 3D modeliavimo projektiniams pasiūlymams, todėl visa kita detalizacija yra tęsiama kitose programose. Toks darbo metodas yra neefektyvus ir gali pasitaikyti projekto klaidų. Dirbant su SketchUp ir LayOut galima parodyti detalius sprendimus: patalpų planus, matmenis, konstrukcinius brėžinius, medžiagiškumą ir kt. O visa reikalinga informacija yra patalpinama viename faile, kurį galime lengvai koreguoti ar pasidalinti su kitais projektų dalyviais.

Taigi, gali pasirodyti, kad projektuoti energetiškai efektyvius pastatus yra sudėtingas procesas reikalaujantis daug investicijų ir laiko. Taip tikrai nėra! Žinant, kokias galimybes suteikia šiandieninės programinės įrangos visas projektavimo procesas yra sutrumpinamas ir palengvinamas.  Naudodami Sketchup ir jo įskiepius – Safari ar LayOut būsite užtikrinti savo projekto kokybe bei numatysite projekto trūkumus anksčiau (iš anksto įsivertinant šilumos laidumą, natūralaus apšvietimo kiekius ir kitus kriterijus), projektavimas bus vientisesnis, o informacijos sklaida kitiems dalyviams taps aiškesnė.


Turite klausimų? Susisiekite su  architekte – programinės įrangos specialiste Diana Žmėjauskaite, el.paštu: diana@infoera.lt arba tel.:+370 690 28190

Susisiekti