BENDRADARBIAVIMAS SU „BLUEBEAM REVU“

Monika Stelmokė
31 lie 2017

„Bluebeam Revu“ programa, projektuotojams ir kitiems statybų proceso dalyviams leidžianti efektyviai valdyti projektus PDF formatu, pasižymi ypatingu funkcionalumu ir yra ypač vertinama dėl „Bluebeam Studio“ priedo. „Bluebeam Studio“  suteikia galimybę talpinti neribotą bet kokio formato failų kiekį debesyje, dalintis jais ir redaguoti dokumentus realiu laiku kartu su kolegomis. „Bluebeam Revu“ bendradarbiavimas – tai vartotojo sąsajos susiejimas su debesų serveriais.

Norint naudotis „Bluebeam Studio“ privalumais reikia įsigyti licenzijuotą „Bluebeam Revu“ programinę įrangą, pasirinkti „Studio“ funkciją ir susikurti „Studio“ paskyrą. Susikūrus ir prisijungus prie „Studio“ galima inicijuoti projektus ir sesijas.

Yra du būdai bendradarbiauti naudojant „Bluebeam Studio“. Pirmas būdas – projektai („Studio Projects“), antrasis – sesijos („Studio sessions“).

‚,Studio“ projektai

„Studio“ projektai – tai plataus funkcionalumo įrankis, kurio pagalba naudotojai gali talpinti failus debesyje („Studio“ serveryje). Talpinami failai pasiekiami gavus pakvietimą el.paštu, susikūrus „Studio“ paskyrą. Atsidarius „Bluebeam“ programą reikia pasirinkti „Studio“ funkciją, prisijungti prie paskyros, įvesti gauto projekto numerį ir failai taps pasiekiami. Failus galima peržiūrėti, redaguoti (įjungus redagavimo režimą), parsisiųsti arba įkelti naujus. Dokumentų parsisiuntimas vyksta ant dokumento paspaudus dešiniu pelės mygtuku ir pasirinkus „Download“ funkciją. Studio projektai debesyje saugomi nuolat, o ištrinti juos gali tik projekto administratorius.

Kaip atrodo „Studio“ projektas galite peržiūrėti čia:

 

„Studio“ sesijos

„Studio“ sesijos yra skirtos failams talpinti ir bendradarbiauti. Sesijos metu debesyje patalpinami failai, kuriuos galima redaguoti, rašyti pastabas, nustatyti pastabų statusą, priskirti darbus konkrečiam žmogui, pridėti sesijos dalyvių, susirašinėti. Tai puiki priemonė projektuotojų komandoms greitai ir efektyviai spręsti problemas vizualiai komunikuojant vieniems su kitais. Sesijos failų parsisiuntimas vyksta naudojantis „File“ meniu (pasirinkus „Save as“ funkciją). Sesijų failai debesyje saugomi tol, kol yra naudojami, po 180 dienų neaktyvumo ištrinami visam laikui (vartotojai prieš tai yra informuojami elektroniniu paštu). Sesijas dalinai valdyti galima per https://studio.bluebeam.com/ . Prisijungus prie savo paskyros čia yra galimybė parinkti kitą sesijos savininką, matyti sesijos dalyvius ir jų aktyvumą, atnaujinti ištrintus dokumentus, matyti savo  sesijas ir jų dokumentų sąrašą, valdyti paskyros profilį, keisti slaptažodžius. Vienu metu „Studio“ sesijoje gali dalyvauti iki 500 žmonių.

Kaip atrodo „Studio“ sesija galite peržiūrėti čia:

 

„Bluebeam VU“

„Bluebeam“ suteikia  galimybę  dalintis „Bluebeam Studio“ projektais ir sesijomis su tais vartotojais, kurie nori failus tik peržiūrėti, parsisiųsti ar komentuoti. Šioms funkcijoms atlikti yra nemokama PDF skaityklė – „Bluebeam VU“, todėl dalintis dokumentais ir idėjomis „Studio“ platformoje yra ypač paprasta.

„Studio“ projektai ir sesijos pasiekiami susikūrus „Studio“ paskyrą ir kompiuteryje sudiegus „Bluebeam Revu“ arba „Bluebeam VU“ PDF skaityklę. Kurti projektus ir sesijas galima tik turint licenzijuotą „Bluebeam Revu“ programinę įrangą. „Bluebeam VU“ yra skirta failams peržiūrėti ir atlikti tik kai kuriuos veiksmus.

Naudingos nuorodos:

„Bluebeam“ išbandyti galima čia: http://www.bluebeam.com/trial/uabinfoera

„Bluebeam VU“ parsisiųsti galima čia: https://www.bluebeam.com/solutions/vu

„Bluebeam“ blogo įrašai – https://www.infoera.lt/tags-blog/bluebeam/


Norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su Monika Stelmoke, architekte – architektūrinės programinės įrangos specialiste, el.p. monika@infoera.lt, tel.nr. +370 685 66 312.

  GAUTI PASIŪLYMĄ