Autodesk Revit elementų skaičiavimas su Dynamo

Architektūra BIM Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Statinių konstrukcijos Statyba Užduočių automatizavimas Imantas Maciukevičius
02 bir 2023

Revit elementų skaičiavimas su Dynamo

 

Dynamo for Revit – galinga priemonė padedanti BIM specialistams automatizuoti savo darbo eigą ir padidinti produktyvumą. Viena iš pagrindinių naudų, kurią gauna Dynamo vartotoja – galimybė apskaičiuoti skirtingų elementų kiekius Revit modelyje ir paruošti Excel failą tolimesniam analizavimui. Norint parodyti, kaip veikia ši funkcija, paimkime realų pavyzdį. Įsivaizduokite, kad dirbate prie didelio pastato projekto ir jums reikia apskaičiuoti fasadui reikiamų laikiklių kiekį.

 

Dynamo for Revit

 

Vietoje to, kad rankiniu būdu suskaičiuotumėte kiekvieną laikiklį ar jų grupę, galite naudoti Dynamo for Revit ir automatizuoti šį procesą.

 

Darbo eigos aprašymas

 

Pirma, turite sukurti Dynamo „skriptą“, kuris surinktų reikiamą informaciją iš Revit modelio. Tai galima padaryti naudojant mazgus (angl. nodes), kurie leidžia jums pasirinkti Revit šeimynas ir išgauti jų savybes bei parametrus, tokius kaip ilgis, plotis ir aukštis.

 

Autodeks Dynamo for Revit

 

Kai turite šią informaciją, galite naudoti matematinius veiksmus kiekvieno laikiklio pozicijai, medžiagom, storiui, kampams ir kt. apskaičiuoti. Apskaičiavus kiekvieno laikiklio lokacija, galite naudoti Dynamo ir sukurti Excel failą į kurį suvesite visų laikiklių kiekius. Excel faile galima pateikti informaciją, tokią kaip: laikiklių skaičius, jų bendrieji parametrai ir kt.

 

Dynamo for Revit

 

Dynamo for Revit panaudojimas, laikiklių kiekių apskaičiavimui, yra tik vienas iš pavyzdžių, kaip BIM specialistai gali išnaudoti šį galingą sprendimą. Dynamo gali būti naudojamas automatizuoti tvarkaraščių kūrimo elementus, tokius kaip durys, langai ir sienos. Tai gali sutaupyti BIM specialistams daug laiko, lyginant su rankiniu tvarkaraščių kūrimu. O su gautais rezultatais Dynamo turi galimybę atlikti bet kokią matematinę operaciją, kuri reikalinga, siekiant apskaičiuoti ir gauti papildomą naudingą informaciją.

 

Autodesk Dynamo for Revit

 

Dynamo naudojimas praktikoje sumažina klaidų riziką, sutaupo laiko ir suteikia papildomų galimybių. Šis priedas yra itin lankstus ir gali būti naudojamas daugeliui skirtingų projektų ir yra puikus įrankis kiekvienam BIM specialistui ieškančiam paprasto, bet galingo ir universalaus sprendimo, kuriant net ir sudėtingus projektus.

 


Turite klausimų? Susisiekite su Cloud sprendimų specialistu Imantu Maciukevičiumi, el. paštu: imantas@infoera.lt arba tel.: +370 690 28 667

Susisiekti