AutoCAD 2025: kas naujo?

Architektūra Brėžiniai Įrangos atnaujinimai Įrankiai ir funkcijos Projektavimas Statinių konstrukcijos Statyba Užduočių automatizavimas Andrius Baranauskas
04 lie 2024

AutoCAD programinė įranga yra viena universaliausių projektavimo programų, kuria pasitiki ir naudoja milijonai vartotojų visame pasaulyje. Šiame blog‘o įraše norime pristatyti, kokios naujovės papildė AutoCAD 2025 versiją.

Įsigiję AutoCAD 2025 versiją, tuo pačiu gaunate 7 specializuotus bei atnaujintus įrankius: AutoCAD Mechanical, AutoCAD Architecture, AutoCAD Electrical, AutoCAD Map 3D, AutoCAD MEP, AutoCAD Plant 3D ir AutoCAD Raster Design, kurie leis dirbti efektyviau ir išmaniau. Atnaujinti moduliai padidins projektuotojų darbo našumą ir efektyvumą įgyvendinant pastatų architektūrinius, inžinerinių ir elektros sistemų, mechanikos ir pramoninių vamzdynų projektus.

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

Kokios naujovės ir patobulinimai papildė AutoCAD 2025 versiją?

 

Per keletą dešimtmečių AutoCAD smarkiai patobulėjo nuo MS-DOS versijos iki labai modernios ir pažangios, dirbtiniu intelektu ir debesija (angl. cloud based) pagrįstos, braižymo ir modeliavimo programinės įrangos su mobiliosiomis ir naršyklės programėlėmis.

Naujoje AutoCAD 2025 versijoje daugiausia dėmesio buvo skirta automatizacijai pasitelkiant dirbtinį intelektą Autodesk AI.  Kaip pavyzdžiui, įdiegta išmani blokų technologija, padedanti automatizuoti veiksmus, kurie užimdavo daug laiko dirbant su blokais.

 

Smart Blocks: Search and Convert

 

AutoCAD 2025 versijoje įdiegti išmanių blokų sprendimai, kurie leis supaprastinti projektavimo procesą. Šioje versijoje galite greitai ir lengvai konvertuoti pasirinktos geometrijos elementus į blokus. Kai pasirenkate objektus konvertavimui, AutoCAD suranda ir paryškina visus tos pačios geometrijos elementus. Tuomet galite pasirinkti ar pažymėtą geometriją ir rastus objektus konvertuoti į bloką.

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

AutoCAD 2025 leidžia brėžiniuose surasti objektus, kuriuos galima paversti naujai sukurtu bloku. Taip pat galima naudoti esamą ar neseniai naudotą bloką iš bibliotekų. Visa tai atliekama naudojant dirbtinį intelektą – Autodesk AI.

 

AutoCAD 2025: kas naujo

 

Galimybė greitai konvertuoti pasikartojančios geometrijos elementus į blokus, ženkliai pagreitina projektavimą ir suteikia daugiau galimybių organizuoti kitus darbus.

 

Smart Blocks: Object Detection Tech Preview

 

Viena įspūdingiausių šių metų naujovių – automatizuotas objektų aptikimas brėžinyje ir jų konvertavimas į blokus. Šis funkcionalumas taip pat naudoja Autodesk dirbtinį intelektą, o jo paskirtis išvalyti brėžinius atpažįstant objektus, kuriuos galima paversti blokais. Ši technologija naudinga dirbant su brėžiniais į kuriuos galėjo būti importuota tam tikra informacija iš kitos programos. PDF formatu atkeliavę duomenys su tam tikrais objektais ar kita vizualine informacija nebūna .dwg formato. Todėl Smart Blocks: Object Detection Tech Preview suranda būtent tokius objektus ir juos konvertuoja į AutoCAD blokus. Fantastiška laiko taupymo priemonė, kuri taip pat užtikrina, kad visa brėžinio informacija būtų .dwg formatu!

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

AutoCAD 2025: kas naujo?

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

Objektų aptikimas kol kas yra beta versijoje, o tai reiškia, kad aptikimo galimybės ir funkcijos laikui bėgant ir  toliau bus tobulinamos.

 

Veiklos įžvalgų patobulinimai

 

Veiklos įžvalgos (angl. activity insight) funkcionalumas naudojamas jau kurį laiką, tačiau naujoje versijoje jis šiek tiek patobulintas. Nuo šiol galite stebėti ir pasiekti svarbiausius projektavimo duomenis su visais susijusiais įvykiais išsamiuose įvykių žurnaluose. Funkcionalumas palaiko ir failus patalpintus Autodesk Docs platformoje. Yra galimybė naudotis veiklos palyginimo įrankiais, kurie padės supaprastinti visą projekto valdymą ir patį jo procesą. Taip pat galite tvarkyti failus, saugomus kompiuteryje arba talpinamus debesų saugykloje, tokioje kaip Microsoft OneDrive.

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

Žymų importas (angl. markup import) iš Autodesk Docs

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

Kai pasidalinate PDF dokumento žymomis Autodesk Docs, jas galima prijungti ir sinchronizuoti. Naudojant į AutoCAD 2025 įdiegtą Trace technologiją, sinchronizuotas žymėjimas bus nuolat atnaujinamas AutoCAD Trace sluoksnyje. Tai nepamainomas bendradarbiavimo įrankis, o komandos nariai gali būti informuoti apie naujas žymas ir importuoti jas į Trace erdvę savo AutoCAD brėžiniuose.

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

Šis naujas funkcionalumas leidžia sklandžiai bendradarbiauti su projekto dalyviais ir greičiau peržiūrėti bei atnaujinti brėžinius neperjunginėjant programų.

 

Hatch patobulinimai

 

Autodesk įrangos kūrėjai patobulino komandą Hatch (HATCH). Nuo šiol galima naudotis visais įprastais naudingais Hatch įrankiais ir kai kurie šio funkcionalumo patobulinimai ir atnaujinimai leis dar efektyviau išnaudoti šių funkcijų galimybes.

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

 

Dabar Hatch galima brėžti aplink esamą geometriją ir kuriant naujus Hatch objektus. Taip pat galima braižyti Hatch išilgai atvirų polilinijų ir taip sudaryti jo kelią. Šios dvi naujos komandos HATCH funkcijos leis daug lengviau braižyti brėžinius ir kurti sudėtingesnius hatch. Parinktys Pick Points (angl. pasirinkti taškus) arba Select (angl. pasirinkti) jūsų daugiau nevaržo.

Dabar galite išryškinti tam tikras brėžinių sritis naudodami raštus, užpildymus ir kelius, nevaržomi iš anksto nustatytų formų ar ribų.

 

Autodesk asistentas

 

Autodesk asistentas (angl. Autodesk assitant) veikia naudojant dirbtinį intelektą – Autodesk AI. Jis naudojasi pokalbio forma, kad padėtų ir nukreiptų į papildomus Autodesk resursus.

Visą pagalbą ir sprendimus teikia Autodesk AI, o jūs galite patikslinti savo klausimus, remdamiesi bet kokiomis funkcijomis ar problemomis, neišeidami iš  AutoCAD aplinkos. Autodesk asistentas yra puiki funkcija, ji gali pateikti apibendrintus atsakymus, pateikti mokymosi nuorodas, o tai padės taupyti projektavimo laiką komandoje.

Be to, jei reikia tolesnės pagalbos, Autodesk Assistant gali perduoti užklausą Autodesk pagalbos agentui.

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

ArcGIS® Basemaps

 

AutoCAD 2025: kas naujo?

 

Glaudesnis Autodesk ir Esri bendradarbiavimas leis dar labiau išnaudoti ArcGIS® sprendimo galimybes. Nuo šiol, naudodamiesi ArcGIS® Basemaps, galite suderinti savo sklypų planus su realia geografine informacija. Galite naudotis penkiais ArcGIS® Basemaps žemėlapiais, kuriuose naudojami didelės skiriamosios gebos palydoviniai ir aerofotografiniai vaizdai, taip pat OpenStreetMaps ir Streets.

Be to, galite naudoti jų šviesiai ir tamsiai pilkos spalvos (nespalvotus) žemėlapių stilius. Galimi šie Esri žemėlapių formatai:

  • Esri OpenStreetMap;
  • Esri vaizdai;
  • Esri Streets;
  • Esri šviesiai pilka;
  • Esri tamsiai pilka;
  • Geografinės vietos nustatymo įrankius galima rasti AutoCAD juostos skirtuko Insert skydelyje Location.

 

AutoCAD 2025 naujienų apžvalgos video įrašą rasite čia: https://help.autodesk.com/AutoCAD2025

 

Norite išbandyti gyvai naujas funkcijas?

Vartotojai turintys aktyvią programos nuomą, prisijungę prie paskyros, jau gali parsisiųsti naujausią versiją: https://accounts.autodesk.com

Jei neturite programos, yra galimybė išbandyti 30 dienų bandomąją licenciją: Nemokama bandomoji versija


Turite klausimų? Susisiekite su programinės įrangos specialistu Andriumi Baranausku, el. paštu: andrius.b@infoera.lt arba tel.: +370 640 50 880

Susisiekti