VRscans – kokybiškos vizualizacijos kiekvienam (II)

VRscans Paulina Lisevičiūtė
20 bal 2018

Riboto informatyvumo ir atvaizdavimo tekstūros jau tapo praeitimi. Į kompiuterinės grafikos pasaulį sparčiai žengia fotorealistinės tekstūros, išgaunamos skenuojant medžiagos paviršių. Taikant šią technologiją yra atkuriami medžiagų paviršiai, sąveikaujantys su šviesos parametrais. Šiame blogo įraše plačiau pristatysime „VRscans“ produktą iš „Chaos group“, kuris yra „V-Ray“ programinės įrangos priedas.

„VRscans“ gali būti naudojamas „V-Ray for SketchUp“, „V-Ray for 3ds Max“, „V-Ray for Revit“, „V-Ray for Maya“ ir kt. „V-Ray“ produktų pagrindu.

Paviršiaus medžiagiškumo ir šviesos atvaizdavimas su „VRscans“

V-ray VRsansKuo skiriasi paprasta vizualizavimui paruošta tekstūra ir parengta „VRscans“ formatu? „VRscans“ tekstūros turi sukauptą informaciją apie paviršiaus gylį. Pagrindinis faktorius, leidžiantis atpažinti medžiagos paviršių ir jos rūšį per regėjimą, yra atspindėta šviesa. Ji mums leidžia nuspėti tą patį gylį, medžiagos klampumą, kietumą, slidumą, permatomumą, spalvą ir daug kitų savybių.

Taigi, tekstūros, paruoštos skenavimo būdu, sukaupta informacija leidžia matyti aukštos rezoliucijos ir „švarias“ nuotraukas. O keičiant šviesos parametrus, išlaikoma tekstūros kokybė ir atkuriamas realistiškumas.

Skenuotos medžiagos valdymas

Pirminė skenuota medžiaga yra apšviesta tolygiai šviesos šaltinio per visą plotą, neturinti atsikartojančių defektų,  matomų atsikartojimo jungčių. Visa informacija apie tekstūrą yra saugoma .vrscan formatu, kuris yra naudojamas informacijai pritaikyti vizualizacijos metu naudojant „V-Ray for SketchUp“  vizualizavimo įrankį.

„VRscans“ biblioteka

Kiekvienas „V-Ray“ programinės įrangos  vartotojas turi prieigą prie „VRscans“  bibliotekos.Turime ir kitų gerų naujienų – gamintojas neapsiriboja vien savo formuojama tekstūrų biblioteka. Jei yra poreikis parengti vizualizaciją, kaip priemonę patikrinti projekto medžiagiškumą pritaikant išskirtines medžiagas, kiekvienas vartotojas turi galimybę užsakyti medžiagos mėginio skenavimą ir parengimą .vrscan formatu, kurį galima panaudoti vizualizuojant.

Trumpa informacija apie gamintoją

„Vrscans“ yra „Chaos Group“ kompanijos, įsikūrusios 1997-aisiais Bulgarijos sostinėje, produktas. Šis produktas į rinką įžengė 2016-aisiais metais. Gamintojas siūlo išbandyti biblioteką nemokamai. Išbandę  šį „V-Ray“priedą,galite įsigyti biblioteką su žymiai didesniu tekstūrų kiekiu bibliotekoje.


Norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su Paulina Lisevičiūtė, architektė – programinės įrangos SketchUp specialistė, el.p. paulina@infoera.lt, tel. +370 640 63 533.

GAUTI PASIŪLYMĄ