SketchUp 2020.2 versijos naujienos

3D modeliavimas Architektūra Interjero dizainas Įrankiai ir funkcijos Projektavimas Monika Stelmokė
17 rug 2020

SketchUp 2020 versija buvo išleista šių metų sausio mėnesį, o balandį pasirodė pirmieji patobulinimai. Džiugiai pranešame, jog rugpjūtį vėl turime naujienų iš SketchUp.

 

SketchUp 2020.2 versija naujienos

 

Kas naujo SketchUp 2020.2?

 

Pagalbinės linijos ir SketchUp linijos kūrimo įrankis

 

SketchUp pagalbinių linijų, padedančių orientuotis erdvėje bei santykiu su greta esančiais objektais, yra gana nemažai. Vienas kone dažniausiai naudojamų – pagalbinės linijos, padedančios prisitaikyti prie raudonos, žalios arba mėlynos beribės erdvės ašių. Šios pagalbinės linijos yra labai naudingos, tačiau ne visais atvejais jos padeda. Pavyzdžiui, dirbant su mažo mastelio objektu arba kuriant plokštumą remiantis įkelta nuotraukų, šios linijos gali trukdyti. Tam tikrais atvejais būtų naudinga paversti šią funkciją neaktyvia.

Atsižvelgiant į šį aspektą, SketchUp 2020.2 sukurta galimybė išjungti pagalbinių linijų magnetinę funkciją. Nuo šiol paspaudę Alt klavišą (Windows) ir CMD (Mac) galėsite šią funkciją įjungti/išjungti. Galite išjungti pagalbines linijas pagrindinių taškų atžvilgiu arba išjungti tik lygiagrečių ir statmenų pagalbinių linijų veikimą. Žinoma, bet kada galite bandyti pritaikyti braižomą liniją raudonai, žaliai arba mėlynai ašims naudodami klaviatūroje esančius klavišus su rodyklėmis.

 

SketchUp 2020.2 Pagalbinės linijos ir „SketchUp“ linijos kūrimo įrankis

Sukibimo taškai ir kampai

 

Patobulinimus sudaro ir susikertančių linijų jungimo į kampą bei vientisą liniją iš atskirų atkarpų funkcijos (angl. Weld Edges) papildymu. Nuo šiol nebereikia atsisiųsti papildinio Weld norint sukurti vieną liniją iš atskirų besiliečiančių atkarpų. Jei nesate naudoję papildinio Weld, tuomet rekomenduojame susipažinti su šia funkcija atliekant šiuos žingsnius: pažymėkite atkarpas, kurias norite paversti į viena atkarpa ir paspaudę dešinįjį pelės klavišą, parinkčių kiltyje paspauskite ant Weld Edges.

 

SketchUp 2020.2 Sukibimo taškai ir kampai

Keiskite linijos plotį, spalvą ir plokštumos užpildą valdydami žymas LayOut dokumente

 

Džiugu pranešti, jog nuo šiol galite kontroliuoti 3D modelio detalių grafikos elementų stilių SketchUp Žymų (angl. Tags) skiltyje, LayOut projekte. Prieš šį atnaujinimą, parengti brėžinius pagal norimą grafinį stilių būdavo gana sudėtinga, nes norint pritaikyti skirtingus linijų storius reikėdavo kurti atskiras scenas SketchUp 3D modelyje ir sluoksniuoti skirtingus 3D modelio langus LayOut dokumente. Arba tekdavo slėpti didelę dalį žymų ir brėžti papildomas linijas 2D dokumente. Dabar galima apdoroti linijų storį, spalvą, grafinį linijos tipą bei santykį tarp brūkšnio ir tarpo atlikdami pakeitimus SketchUp 3D modelio nustatymų, Žymų skiltyje.

 

SketchUp 2020.2 3D modelio detalaus grafikos elementų stilių kontrolė


Jei planuojate išbandyti naujausius patobulinimus, kviečiame pasidalinti patirtimi bei įžvalgomis Instagram pridedant žymas #infoera #sketchuplietuva #LearnLayOut.


Greitesnės operacijos ir didelės apimties LayOut dokumentai

 

Pilnavertiški LayOut projektai yra sudaryti bent iš keleto 3D modelio (-ių) laukelių, nuotraukų, vektorinės grafikos ir tekstinių nuorodų. Dokumentui pilnėjant ir tobulėjant, kinta ir jo dydis. Tuomet sulėtėja ir programinės įrangos veikimas dėl operacinės sistemos apkrovos. Nuo šiol perkelti, kopijuoti ir keisti objektų mastelį bus galima greičiau. Kartu su SketchUp 2020.2, LayOut šių funkcijų atlikimo metu nebekopijuoja vaizdinės medžiagos kopijos atvaizdavimo, tačiau nuskaito vaizdą, jį įsimena ir kopiją atvaizduoja tik po funkcijos atlikimo. Tai yra subtilus pakeitimus, tačiau palengvina dokumento kūrimo procesą.

 

SketchUp 2020.2 Greitesnės operacijos ir didelės apimties „LayOut“ dokumentai

 

Išbandyti nemokamai

Turite klausimų? Susisiekite su architekte – programinės įrangos specialiste Diana Žmėjauskaite, el.paštu: diana@infoera.lt arba tel.:+370 690 28190

Susisiekti