MagiCAD for Revit - Angų identifikavimas ir užduočių formavimas. II dalis

Įrankiai ir funkcijos Pastato vidaus inžinerinės sistemos Projektavimas Šildymas ir vėdinimas Vytautas Puras
16 bal 2021

Pirmoje dalyje apžvelgėme taisykles, kuriomis vadovaujantis vėliau yra formuojamos statybinės angos automatiniu būdu, apie tai plačiau galite paskaityti ČIA.

Šioje blogo dalyje sužinosite, kaip formuoti angas inžinerinių sistemų projekto modelyje. Angas formuosime dviem būdais: rankiniu ir automatiniu.

 

Angų formavimas rankiniu būdu


 

Angų formavimas rankiniu būdu labiausia tinkamas tuomet, kai angoms formuoti užduotos pagrindinės taisyklės nėra tinkamos. Pavyzdžiui, šioje vietoje reikia suformuoti platesnę angą sienoje apvalaus ortakio pravedimui tarp dviejų patalpų. Kad nereikėtų keisti visų pagrindinių taisyklių tą galima atlikti rankiniu būdu.

 

 

Pasirinkus rankinį būdą atsiveria langas, kuriame galime pasirinkti nustatymus:

 

 

  • Building Service Information: žymuo identifikuojantis atitinkamos dalies projektuotoją.
  • Geometry: angos forma, padėtis ir išmatavimai. Norimus išmatavimus gali užduoti projektuotojas arba juos galime parinkti nuspaudžiant Select object mygtuką ir pažymėti reikiamą inžinerinės sistemos objektą modelyje.
  • Comments: papildoma informacija, kuri bus atvaizduojama Comments parametro eilutėje.
  • Ignore insulation: jeigu aktyvus, tuomet pažymėto objekto izoliacija nebus įvertinama parenkant išmatavimus angai formuoti.

 

Select object mygtuko naudojimas

 

1. Pažymėti reikiamą objektą. Šiuo atveju apvalus ortakis.

 

 

2. Tuomet nurodomi du taškai angos gyliui nustatyti. Juos pasirinkus vėl atsiveria jau matytas langas. Esant poreikiui galima redaguoti pasirinktus išmatavimus.

 

 

3. Viską pasirinkus ir nustačius spaudžiame mygtuką OK mygtuką ir įkelti angą į modelį.

 

 

Angų formavimas automatinu būdu

 

 

Naudojant šį būdą visos angos formuojamos automatiškai pagal užduotas taisykles, tereikia pasirinkti kur ir kaip norime šias angas suformuoti.

Taigi, pasirinktus automatinį būdą turėtų atsiverti šis langas, kuriame galima pasirinkti nustatymus:

 

 

  • MEP elements: nurodykite kuriems inžinerinių sistemų objektams bus formuojamos angos.
  • Add objects from existing provisions: jeigu aktyvus, tuomet bus įtraukiami ir objektai, kuriems jau suformuotos angos.
  • Structural elements: pasirinkite tarp kurių modelių bus atliekamas angų formavimas.
  • Category filters: papildomai galima pasirinkti tas objektų kategorijas, tarp kurių ir būtų formuojamos angos, pavyzdžiui, tik ortakiai ir perdangos.
  • Do not create provisions if manual provision already exists: jeigu aktyvus, tuomet objektai, kuriems jau buvo suformuotos angos rankiniu būdu, nebus įtraukiami į apdorojimo procesą dar kartą.

Pasirinkus nustatymus, spaudžiame  OK mygtuką, iškart bus pateiktas galimų angų sąrašą. Tuomet patvirtiname būtent tas angas, kurias norime suformuoti.

 

 

Jeigu projektuojant keičiasi sprendiniai, projekto modelyje galime atnaujinti jau suformuotas angas.

 

 

Šioje dalyje apžvelgėme, kaip nesunkiai suformuoti reikiamas angas. Sekančioje blogo dalyje išsiaiškinsime, kaip šia informacija galime pasidalinti su konstruktoriais siekiant sklandžios komunikacijos tarp projekto dalių.


Turite klausimų? Susisiekite su MagiCAD ir Revit programinių įrangų specialistu Vytautu Puru, el. paštu: vytautas@infoera.lt arba tel.: +370 699 86 907

Susisiekti

Susiję produktai

Daugiau produktų