Kas naujo „MagiCAD 2018“ versijoje?

Vytautas Puras
25 lie 2017

Šių metų birželį buvo pristatyta  „MagiCAD 2018” versija. Joje sukurti visiškai nauji bei patobulinti esami įrankiai inžinieriams, kurie padės dar efektyviau išnaudoti laiką projektuojant pastato vidaus inžinerines sistemas. Nuo šiol „MagiCAD“ versijų pavadinimai bus identiški „Autodesk“ gamintojo programinės įrangos versijų pavadinimams, o visi „MagiCAD 2018“ vartotojai įtraukti gaminius į projektą galės tiesiogiai iš interaktyvios „MagiCloud“ bibliotekos.

„MagiCAD 2018” suderinama su „AutoCAD 2018-2015“ ir „Revit 2018-2017“ versijomis.

Kviečiame peržvelgti pagrindines „MagiCAD 2018“ versijos, skirtos „AutoCAD“ ir „Revit“ vartotojams, naujoves.

MagiCAD 2018 for AutoCAD“ naujovės

Suderinamumas su „AutoCAD 2018“ ir kitomis versijomis

„MagiCAD 2018“ suderinama su „AutoCAD 2018“, taip pat identiškomis „AutoCAD MEP“, „AutoCAD Architecture“ ir ankstesnėmis 2015-2017 metų šių produktų versijomis.

Ryšys su interaktyvia gaminių biblioteka „MagiCloud“

Įtraukti gaminius į projektą galima tiesiogiai iš interaktyvios „MagiCloud“ bibliotekos. Yra gaminių paieškos filtrai, jie padės gaminius surasti lengviau ir greičiau. Taip pat  išliko ir įprasta „Product Browser“ gaminių paieška -.

Trumpojo jungimo skaičiavimai – selektyvumo įvertinimas

Nuo šiol trumpojo jungimo skaičiavimuose atliekama apsaugos įrenginių selektyvumo patikra. Nustačius apsaugos įrenginių suveikimo charakteristikas ir atlikus trumpojo jungimo skaičiavimus, galima palyginti skirtingų pakopų apsaugos įrenginius tarpusavyje. Selektyvumo patikra atliekama vienos ir trijų fazių elektros grandinėse.

„System Designer“ patobulinimai

Patobulintas „System Designer“ funkcionalumas. Visų pirma atsirado galimybė į projektą įtraukti kitų projektų informaciją ją sulyginant (angl. merge). –Be to, projekto ir projekto brėžinių valdymas tapo patogesnis.

Įrenginių grupės silpnų srovių sistemose

Nuo šiol galite kurti įrenginių grupes silpnų srovių sistemose, ši naujovė labai panaši į elektros grupių kūrimą elektros sistemose.

 „Find and Replace“ įrankis

„Find and Replace“ funkciją nuo šiol galima pritaikyti šalčio sijoms ir ventiliatoriniams konvektoriams.

Temperatūrų skirtumas

Šalčio sijoms ir ventiliatoriniams konvektoriams priskirtas naujas parametras – tiekiamo ir grįžtamo skysčio temperatūrų skirtumas. Šio parametro naudojimas leis tiksliau parinkti vamzdyno diametrus.

Sistemos balansavimas

Sistemos balansavimą galima atlikti pasirenkant daugiau nustatymų, taip užtikrinant tikslesnius skaičiavimus.

Daugiau informacijos elektros grupėse ir elektros paskirstymo schemose

Elektros grupėse atvaizduojama daugiau informacijos po atliktų skaičiavimų, pvz. įtampos nuostoliai, tuo tarpu į elektros paskirstymo schemas galima įtraukti daugiau informacinių parametrų.

Triukšmo skaičiavimai

Triukšmo skaičiavimus galima atlikti į skaičiavimus neįtraukiant tam tikrų sistemos elementų, pvz. fasoninių dalių.

MagiCAD 2018 for Revit“ naujovės

Suderinamumas su „Revit 2018“

„MagiCAD 2018“ visiškai suderinama su „Revit 2018“, taipogi „Revit 2017“ versijomis.

Ryšys su interaktyvia gaminių biblioteka „MagiCloud“

„MagiCAD for Revit“ vartotojai įtraukti gaminius į projektą taip pat galės tiesiogiai iš interaktyvios „MagiCloud“ bibliotekos. Yra gaminių paieškos filtrai, jie padės gaminius surasti lengviau ir greičiau. Įprasta „Product Browser“ gaminių paieška – išliko.

Kabeliai

Patobulintas kabelių braižymo įrankis, leidžiantis kabelius modelyje atvaizduoti patogiausiu būdu. Papildomi nustatymai padės automatiškai parinkti kabelio kryptį ar užsiduoti reikiamą atstumą.

Modulinės dėžutės

Nuo šiol yra galimybė naudoti modulines dėžutes, į kurias galima įtraukti rėmelius ir kištukinius lizdus. Jungdami kabelius pasirinksite prie kurio lizdo pastarasis bus pajungtas. Modulinėms dėžutėms galite naudoti „Find and Replace“ įrankį.

Kabelių informacijos valdymas

Informaciją apie kabelius galima greitai įvesti pasinaudojant naujuoju įrankiu „Wire Type Management“. Jo dėka galėsite nurodyti kabelio svorį, diametrą, fazių skaičių ir pan.

Horizontalaus perėjimo automatinis kūrimas

Jeigu anksčiau, esant susikirtimams, buvo galima automatiškai sukurti vertikalius perėjimus, tai su „MagiCAD 2018“ galimi ir horizontalūs vamzdynų, ortakių, kabelių kopėtėlių perėjimai.

Simbolių kūrimas

Sukurti naujus 2D simbolius dabar išties paprasta, o išsaugoti juos galite pasirinktoje simbolių kategorijoje.

Sistemos balansavimas

Sistemos balansavimą galima atlikti pasirenkant daugiau nustatymų, taip užtikrinant tikslesnius skaičiavimus.

Plyšiniai oro skirstytuvai

Nuo šiol „MagiCAD for Revit“ bus galima pasirinkti plyšinius oro skirstytuvus bei atlikti su jais skaičiavimus.

Skaičiavimai projektuojant tvirtinimo elementus

„MagiCAD Supports & Hangers“ modulyje dabar atliekami apkrovų skaičiavimai atsižvelgiant į pasirinktus tvirtinimo elementus ir modeliuojamas inžinerines sistemas. Ataskaitos gali būti išsaugotos „Excel“ formatu.

Taip pat atsirado galimybė išsaugoti tvirtinimo elementų skylių koordinates CSV formatu, kurias galima apdoroti, tarkim, „Trimble“ gamintojo įranga.

 

 

Kitus su „MagiCAD“ susijusius InfoEra blogo įrašus galite rasti čia.


Norite sužinoti daugiau? Kviečiame susisiekti su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt.

 GAUTI PASIŪLYMĄ