SketchUp Pro 2017 – dar greitesnė ir patogesnė

SketchUp SketchUp Pro Trimble
19 lap 2016

Praėjusią savaitę programinės įrangos gamintojas „Trimble“ pristatė intuityvios trimačių modelių kūrimo CAD sistemos „SketchUp Pro“ 2017 versiją.

„SketchUp Pro“ pastaruoju metu itin sparčiai populiarėja tarp architektų, dizainerių, baldininkų ir kitų sričių atstovų, kurie „SketchUp Pro“  renkasi dėl itin sparčios darbo eigos, universalumo ir mažų finansinių kaštų.

Dirbti šiuo 3D projektavimo įrankiu –  lyg piešti ant popieriaus lapo. Programa leidžia kurti praktiškai bet kokio sudėtingumo objektus –  pastatus, baldus, interjero dizainą, statybos bei industrinio dizaino detales, taip pat leidžia sukurti kelių puslapių dokumentus, animuotus filmukus ir pristatymus interneto svetainėse.

1

„SketchUp Pro 2017“ naujienos

„SketchUp Pro 2017“ – tai jau penktoji, priklausant „Trimble“, išleista programos versija, kuri tapo dar greitesnė ir patogesnė. Šioje versijoje patobulinta grafika –  didesnis našumas ir stabilumas modeliuojant trimatėje erdvėje, pritaikyta didelės raiškos ekranams (pvz. „Apple Retina Displa”y). Nuo šiol „SketchUp Pro“, „3D Warehouse“, „LayOut“, my.SketchUp („SketchUp“ web naršyklėje) ir „Trimble Connect“ naudoja tuos pačius vaizdo atkūrimo algoritmus lengvesniam 3D aplinkos valdymui. Kartu su grafikos atnaujinimu, patobulinta permatomumo funkcija, kuri atkuria vaizdą greičiau ir dar kokybiškiau. Dabar X-ray vaizdo režimas palaiko skaidrumo gylio valdymą. Taip pat atsirado galimybė keisti „SketchUp Pro“ modeliavimo ašių ir jungiamųjų linijų spalvą. Tikima, kad žmonės, turintys įvairaus laipsnio spalvų jutimo sutrikimų, galės geriau pritaikyti „SketchUp Pro“ ir „LayOut“ savo asmeniniams poreikiams. Patobulinti įrankiai ir naujos funkcijos:

2

 • Sumanus Offset“. Nuo šiol kopijuojant kontūrus išvengiama geometrijos susikirtimų („LayOut“ irgi);
 • Statmens rodymas plokštumose dabar galima paprasčiau ir greičiau braižyti lygiagrečiai ar statmenai plokštumų pozicijos atžvilgiu;
 • Stačiakampiai.  Su SketchUp 2017naudojant krypties ar „shift“ klavišus ašiai fiksuoti (kaip ir „Circle“ (apskritimas) ar „Polygon“ (daugiakampis) įrankiai) – randamas lygiagretumas kitų plokštumų atžvilgiu, fiksuojama aukso pjūvio ar kvadrato proporcija;
 • LayOut lentelės. Dokumentuose svarbi informacija dažnai pateikiama lentelėse, todėl buvo sukūrtas „Tables“ įrankis. Tai puikus būdas valdyti lentelių pateikimą. Galima kurti lentelę nuo nulio, ar importuoti CSV arba Excel failą. „Tables“ gali redaguoti tekstą, keisti langelių ir lentelių stilių, stulpelių ir eilučių skaičių. „LayOut“ išlaiko originalų skaičiuoklės formatą, todėl kurti ar atnaujinti lenteles tapo paprasčiau, nei kada nors anksčiau.
 • „Extension Manager“ – tai naujas būdas apžvelgti ir valdyti „SketchUp“ programos funkcionalumo praplėtimo priedus (extensions). Čia lengva perjungti ir išjungti pasirinktus įrankius (arba juos visiškai pašalinti). „Extension Manager“ taip pat rodo „SketchUp“ priedų skaitmeninį parašą, kuris patvirtina atitikimą „SketchUp“ saugos ir kokybės standartams.

 

Dauguma vartotojų naudoja „SketchUp Pro“ atliktus darbus kitose CAD programose, todėl patobulinta „LayOut” priedo .DWG   ir DXF failų eksporto funkcija, kad dirbti ir dalintis projektais būtų dar lengviau. Anksčiau daugialapiai „LayOut” dokumentai buvo eksportuojami atskirais .DWG failais, dabar – tik vienas .DWG su skirtukais kiekvienam lapui, t.y. vienas .DWG failas – visam „LayOut” projektui. Kiti eksporto į CAD patobulinimai:

 • LayOut” elementų eksportas.  Dabar eksportas į „AutoCAD” veikia greitai ir sklandžiai, išsaugodamas „LayOut” objektų pradines savybes ir funkcionalumą. „LayOut” elementai (etiketės, matmenys ir t.t.) eksportuojant tampa CAD elementais neprarasdami savo vientisumo ir funkcijos.
 • Intuityvus mastelis – „Layout“ brėžiniai įkeliami į CAD page, o „SketchUp“ – į CAD model aplinką, su „LayOut” programoje nustatytais masteliais.
 • Nauja „Color-by-Layer” parinktis  eksportuojant į CAD.

3

Nepriklausomi ID

Nuo šiol atlikus pakeitimus „SketchUp“ modelyje, bet kokie „LayOut“ (matmenys susieti su modeliu) bus atnaujinti automatiškai. Visa tai dėl naujos bendros „SketchUp“ sistemos, vadinamos Nepriklausomais ID. Tai yra geometrijos identifikatoriai, kurie padeda „SketchUp“ (ir jos priedams) manipuliuoti atskirais subjektais, pavyzdžiui, tam tikrais paviršiais ar plokštumomis. Taigi, kiekvienas jūsų modelio subjektas tapo išmanesnis.

   5

Kodėl verta rinktis „SketchUp“  ? 

 • bene intuityviausia 3D modeliavimui skirta programa;
 • paprasta ir greitai perprantama aplinka, itin lengvas modeliavimas ir greita darbo eiga;
 • namų naudojimui skirta nemokama, mažesnio funkcionalumo „SketchUp make” versija
 • komercinei veiklai skirta tik „SketchUp Pro” versija, kuri turi „LayOut“  priedą brėžiniams.
 • 30 dienų „SketchUp Pro”  galima išbandyti nemokamai;
 • Įsigyjant „SketchUp Pro 2017“ kartu gaunama ir metinė prenumerata, kuri nemokamai suteiks„SketchUp Pro 2018“, kai tik ji pasirodys.