Pasirodė nauja „MagiCAD“ versija „AutoCAD“ ir „Revit“ programoms

MagiCAD MagiCAD for AutoCAD MagiCAD for Revit Progman
14 gru 2016

Š. m. gruodžio pradžioje „Progman Oy“, „MagiCAD“ programinės įrangos gamintojas, pristatė „MagiCAD 2016.11“ versijas „AutoCAD“ ir „Revit“ programoms.

„MagiCAD for AutoCAD” vartotojai naujus projektus nuo šiol kurti galės greičiau, o išsaugoti IFC modelius pasirinkdami dar daugiau nustatymų, tuo tarpu elektros inžinieriai – naudotis naujuoju žiniaraščių kūrimo įrankiu, vandentiekio dalies projektuotojai – patogesnėmis kolektorių naudojimo galimybėmis. „MagiCAD for Revit“ vartotojai galės džiaugtis greitesniu žymėjimu, nuotekų sistemų projektuotojai – patobulintu pajungimo įrankiu, vėdinimo sistemų inžinieriai – galimybe jungti įrenginius prie lanksčių ortakių.

Žemiau apžvelgsime pagrindines „MagiCAD 2016.11“ versijos „AutoCAD“ ir „Revit“ programoms naujoves.

 

MagiCAD 2016.11 for AutoCAD“ naujovės

 

  1. „Find and Replace“ galimybės, naudojant tekstinius žymėjimus ir parametrus

Dirbant su „MagiCAD Ventilation“, „MagiCAD Piping“ ir „MagiCAD Electrical“ moduliais galima pasinaudoti „Find and Replace“ funkcionalumu, kuris padeda aptikti ir pakeisti tekstinių žymėjimų ir parametrų informaciją. Suteikta galimybė ne tik pakeisti dalį „laisvai rašyto“ teksto, bet ir įvairių parametrų, pvz. UserVar1-4, informaciją.

  1. Naujo projekto kūrimas naudojant šabloną – „Project Setup Wizard“

Nuo šiol naujus projektus galima kurti greičiau pasinaudojant iš anksto parinktais nustatymais. Kiekviename žingsnyje nurodžius reikiamus nustatymus automatiškai bus sukurtas projektas su atitinkamais projekto failais, katalogais, brėžiniais.

  1. Trumpojo jungimo skaičiavimai

Nuo šiol atliekant trumpojo jungimo skaičiavimus įvertinami automatiniai jungikliai, ribojantys trumpojo jungimo srovės maksimaliąją vertę. Tai leidžia tiksliau įvertinti didžiausias galimas trumpojo jungimo srovių reikšmes sistemoje.

  1. IFC modeliai

„MagiCAD 2016.11 for AutoCAD“ sukurta galimybė nurodytu laiku ir automatiškai išsaugoti reikiamų projektų IFC modelius viename ar atskiruose failuose. Tai padeda sutaupyti laiko, kadangi išvengiama tų pačių veiksmų saugant IFC modelius. Taip pat izoliacinei medžiagai nuo šiol galima priskirti reikiamus parametrus, o IFC modelių objektų spalva gali būti parinkta ne tik pagal sistemą ar objekto būseną, bet ir laisvai nurodyta projektuotojo.

  1. Sutartinių žymėjimų lentelė

Kuriant sutartinių žymėjimų lenteles, į jas galima įtraukti daugiau informacinių parametrų, tarp jų bendrą vienetų kiekį, objektų būseną ir pan.

  1. Naujas ataskaitų kūrimo įrankis jau ir „MagiCAD Electrical“

Nuo šiol ir „MagiCAD Electrical” vartotojai gali pasinaudoti naujuoju įrankiu įvairių formatų ataskaitoms ir žiniaraščiams kurti. Galima parengti pasirinkto formato ataskaitas, tarp kurių tekstinio redaktoriaus, skaičiuoklės, „AutoCAD“ blokai, kuriuos iš karto galima įkelti į brėžinius. Be to, projekto informaciją galima filtruoti pagal įvairius kriterijus.

  1. Skaičiavimų ataskaitos

Kuriant „MagiCAD“ skaičiavimų ataskaitas į jas galima įtraukti atšakų numeraciją, taip pat ją koreguoti, o modelyje kurti žymėjimus.

  1. Kolektoriai

Kolektoriams gali būti nurodytos reikiamos galios, slėgio nuostolių reikšmės, tai leidžia atlikti sistemos skaičiavimus turint tik dalį sistemos. Ši funkcija ypatingai aktuali projektuojant grindinio šildymo ir buitinio vandentiekio sistemas.

  1. Vartotojo vadovas

„MagiCAD“ vartotojo vadovas greičiau ir lengviau pasiekiamas, o pats informacijos pateikimas tapo gerokai patogesnis.

 

 

MagiCAD 2016.11 for Revit“ naujovės

 

  1. Standartinių „Revit” šeimų įtraukimas į skaičiavimus

Atliekant „MagiCAD“ skaičiavimus taip pat įvertinamos standartinės komponentų ir įrenginių „Revit“ šeimos, kurios privalo turėti tam tikrus reikiamus parametrus.

  1. Matavimo vienetai

Naujojoje „MagiCAD 2016.11 for Revit“  versijoje atsirado galimybė naudoti SI matavimo vienetų sistemą, o patys matavimo vienetai jau pasiekiami ir per „MagiCAD“ nustatymus. Pakeitus matavimo vienetus, jie bus automatiškai pakeisti diagramose, parametruose bei ataskaitose.

  1. Elektros grupių informacijos sinchronizavimas

„MagiCAD 2016.11 for Revit“ kabelių informacijos valdymas ir jos atnaujinimas parametruose tapo lengvesnis ir patogesnis. Kabelių ir elektros grupių numeracija gali būti atnaujinama ir priskiriama elektros skydeliams ir maitinimo kabeliams.

  1. IFC modeliai

Klaidų ataskaita, gauta IFC modelių išsaugojimo metu, padeda greičiau pamatyti ir aptikti klaidas. Taip pat atsirado galimybė izoliacinei medžiagai priskirti reikiamus parametrus.

  1. Vartotojo vadovas

„MagiCAD“ vartotojo vadovas greičiau pasiekiamas, o pats informacijos pateikimas tapo patogesnis.

  1. Nauja gaminių kategorija – „Substations“

Šioje gaminių kategorijoje galima pasirinkti vandens šildytuvus, boilerius ir kitus įrenginius. Projekto metu naudokite standartinius modelius ar konkretaus gamintojo modelius – „Alpha-Laval“, „HögforsGST“, „Kaukomarkkinat”.

  1. „DIALux“ – „True North“ ir „Project North“ kryptis

Eksportuojant modelio brėžinius į „DIALux“ galima pasirinkti norimą kryptį – tikrąją šiaurę ar projektinę šiaurę.

  1. Lankstūs ortakiai

Dabar prijungti įrenginius prie vėdinimo sistemos galima ir lanksčiais ortakiais, projektuotojui tereikia nurodyti lankstaus ortakio ilgį ir pasirinkti ortakio tipą.

  1. Sutartinių žymėjimų lentelė

Kuriant sutartinių žymėjimų lenteles, į jas galima įtraukti daugiau informacinių parametrų, pavyzdžiui, bendrą vienetų kiekį ir kt.

  1. Nuotekų modeliavimo įrankis

Nuotekų modeliavimo įrankyje atsirado daugiau nustatymų, leidžiančių vamzdynų atšakas sujungti patogiau ir paprasčiau. Jungiant nuotekų taškus, galima nurodyti atšakos (jungiamos prie pagrindinės atšakos) pajungimo kryptį (viršutinis ar šoninis pajungimas).

  1. Žymėjimas

Dirbant su „MagiCAD 2016.11 for Revit“ pakeisti žymėjimo tipą pavyks greičiau, kadangi pažymėjus gaminį iš karto būsite nukreipti į reikiamą kategoriją, kurioje ir galėsite pasirinkti norimą žymėjimo tipą.

 

 

 

Norite sužinoti daugiau? Dėl detalesnės informacijos prašome susisiekti su inžinerinių sistemų programinės įrangos specialistu Vytautu Puru tel. (8 699) 86 907 arba el. paštu vytautas@infoera.lt.