Urbanistinio konteksto kūrimas naudojant SketchUp įskiepius „Modelur“ ir „OSM tool“

3D modeliavimas Architektūra GIS Įrangos priedai Projektavimas Urbanistika Diana Žmėjauskaitė
21 bal 2022

Urbanistinis kontekstas yra svarbus rengiant projektus miesto vietovėse. Įprastai modeliuojant aplinką su 3D, užtrunkama daug laiko.  SketchUp programa žinoma dėl savo paprastumo ir funkcionalumo kuriant miesto aplinką, o priedai  prie šios programinės įrangos darbą gali pagreitinti per pusę.


OSM tool:

OSM (Open Street Map – angl.k. pilnas pavadinimas) – yra atviros prieigos duombazė, kurią gali atsisiųsti bet kas ir naudoti joje patalpinta medžiagą. Tai ką matome GIS duomenų bazėje, matome ir čia: pastatai, keliai, takeliai ir kt. Plotą, kurį norite gauti, nusistatote patys (eksportuojamas naršyklėje esamas vaizdas), tačiau  keliant OSM failus į SketchUp, pasirenkant per didelį plotą dėl apkrovos gali strigti programinė įranga, todėl rekomenduojama didelius plotus keltis atskirai ir vėliau juos sujungti.

Duomenys iš OSM įkeliami 2D formatu. Informaciją galima koreguoti: keisti pastatų aukščius ir kelių pločius. Žinant tikslius pastatų aukščius, greitai suprojektuojamas miesto kontekstas 3D aplinkoje.

Šis įskiepis yra nemokamas, jį galite atsisiųsti paspaudę ant mygtuko apačioje

OSM ĮSKIEPIS

 


Modelur:

Modelur įskiepiui nereikia ieškoti papildomų duomenų, visa informacija yra sugeneruojama naudojant kartu su SketchUp geolokacijos nustatymais. Pasirenkamas laukas, kurį norima atvaizduoti. Programa įkelia plokščią aplinkos nuotrauką.

Įskiepyje pasirenkama „File“ ir „Download OSM buildings“. Pastatai yra sukūriami automatiškai, pagal pasirinkta geolokacijos plotą: 2D, 3D ir žemės paviršius su nuolydžiais. Kiekvieną pastatą galima koreguoti: keisti aukštį ir plotį, tačiau reljefo redaguoti negalima.

Modelur naudingas ne tik konteksto sukūrimui, bet ir skaičiavimui. Pasirinkus skirtingus plotus, įskiepis apskaičiuoja to užsatymo tankį, koks procentalus pastatų aukštingumas, kiek laisvo ploto ir pan. Naudojant šį įskiepį projektuotojai gali nusimatyti parkavimo vietų plotus, apskaičiuoti viešųjų erdvių poreikį ir t.t.

Įskiepį galima atsisiųsti tiesiogiai per SketchUp „Extension warehouse“.


Atsinaujinimo klausimais kreipkites į architektę – programinės įrangos specialistę – Dianą Žmėjauskaitę, el.p. diana@infoera.lt, tel.nr. +370 690 28190